Řecko v detailech

Zobrazit

Andros

Andros – Střediska

Podrobné informace o střediscích v oblasti Andros

 OK

Centrum zájezdů

Přehled zájezdů, rezervace, akce CK

Vybrat zájezd »

Poslední fotogalerie

  Poslední příspěvky ve fóru

   Přejít do diskusního fóra

   Andros

   Ostrov Andros, který hrdě nese jméno po antickém hrdinovi a polobohu podobného jména, lze přirovnat k malému ráji na zemi. Malebná krajina oplývá pestrostí blankytného pobřeží, zurčících řek, zelených údolí, strmých hor, voňavých květin a původních vesniček. Tento druhý největší ostrov Kyklad neboli Kykladských ostrovů, omývaný Egejským mořem, skrývá něco skutečně pro každého.

   Mapa Androsu

   Pokud se chcete podívat, kde co na Androsu leží, tak se podívejte na stránku:  Andros - mapa

    

   Charakter ostrova Andros a památky

   Andros - středisko BatsiNejvětší koncentrace pozoruhodných pamětihodností je přirozeně právě v hlavním městě Andros (Hora/Chora/Khora) (jezdí se ještě do Batsi). Začít se dá třeba v některém z mnoha muzeí. Velmi pěkně zpracovanou expozici má díky staré plavební a přístavní tradici města zdejší Námořní muzeum. A není divu – vždyť ostrov v dávných dobách býval věhlasnou námořní velmocí a byl centrem vzdělávání vysokých lodních důstojníků a kapitánů. Příznivci historie pak ocení Archeologické muzeum, kde lze obdivovat sochy a porcelán z antických dob, archiválie a další předměty z časů již dávno minulých. A zkrátka rozhodně nepřijdou ani milovníci umění. Právě to je totiž na Androsu považováno za jednu z klíčových oblastí kultury, takže nezbývá než směle vyrazit do Muzea moderního umění a potěšit oko pohledem na díla slavných řeckých i zahraničních umělců.

   Dávným svědkem historie a unikátem ostrova Andros číslo jedna je zřícenina benátského hradu, vystavěného před mnoha staletími na obranu města. Pozůstatky této zvláštní stavby dnes spočívají na malém ostrůvku spojeném s hlavní částí ostrova starověkým bizarním mostem.

   Byli jste již na tomto ostrově? Pomožte nám s obsahem těchto stránek

   Informací o ostrově Andros není nikdy dost. A kdo by ostrov znal lépe, než ti, kdo zde strávili dovolenou?  Proto bychom  Vás  chtěli požádat o pár minut Vašeho času a  zhodnocení Vaší dovolené na tomto ostrově,  jak se Vám tam líbilo a co pro Vás Andros znamená, případně o napsání rad a tipů, o kterých si budete myslet, že by ostatní návštěvníky, kteří o Androsu přemýšlí, mohly zajímat. 

   Napsat doplňující informace o ostrově Andros

   Kdo rád nahlédne do běžného života místních obyvatel, nechť zavítá do malých vesniček rozesetých po ostrově. Nejčastěji se nacházejí na pobřeží neboAndros pláže v horách, ale všechny mají něco společného – žijí si ve svém lenivém tempu, jako by zaspaly dnešní moderní dobu. A snad právě proto lákají cizince z velkoměst, kteří už dávno zapomněli, jak žili naši dávní předkové. Tady se jim podaří doslova nahlédnout do minulosti, ať už přijedou do středověké vesničky Messaria s unikátním byzantským kostelem z 12. století, Menites plné zeleně a zahrad lahodících oku nebo místa zvaného Apoikia, kde vytéká léčivý pramen Sariza, jenž má příznivý vliv na ledviny a močové ústrojí.

    

   Andros - hlavní město Chora

   Hlavní město zvané místními Hora nebo Chora, jinak ale také Andros, ukrývá mnohá tajemná i romantická zákoutí malých uliček a starobylých náměstí. Ze dvou stran je obklopeno plážemi, zatímco na členitých stráních jsou rozprostřeny bílé domečky a honosné sněhobílé stavby kostelů a paláců, jež vynikají jemnými klenbami a dalšími zajímavými stavebními prvky. Právě ty mají zásluhu na tom, že se město Andros řadí k nejkrásnějším místům na ostrově. Směsice zdejší architektury mu dodává okouzlující charakter a dává příchozím možnost nasát dech dějin.

   Proč se vydat na Andros?

   Dlouhé bílé pláže, teplé Egejské moře, romantické hlavní město Chora, vesničky rozeseté v horách, ve kterých jako by se zastavil čas. To je jen malý výčet důvodů, pro které by vás mohl okouzlit právě tento druhý, největší a přesto u nás méně známý Kykládský ostrov.

   Ostrov Andros - charakteristika

   Typický charakter ostrova Andros dotváří všudypřítomné břidlicové zídky, s kterými se lze setkat po celém jeho území a které mají hluboké historické kořeny. Sloužily k oddělení jednotlivých zemědělských pozemků a k udržení hospodářských zvířat na jednom místě. Díky své stavbě patří k jedinečným architektonickým úkazům, jež lze spatřit jen na tomto místě. Podobně jako holubníky. Ty mají za sebou neméně barvitý osud. Dnes Andros - plážvšak slouží převážně jen jako historické památky a okrasa zdejší typické krajiny.

   Pláže na Androsu

   Přes sto kilometrů pobřežního pásu táhnoucího se kolem celého území ostrova Andros dalo lidem dostatek prostoru k využití pláží pro turistické a rekreační účely (např. pláže Limanaki, Vitali, Zorkos, Pirgos). A tak zde návštěvník najde nepřeberné možnosti slunění, plavání, odpočinku a dalších aktivit. Bílý písek a zlaté slunce společně vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru tohoto nejseverněji položeného místa Kykladského souostroví, do kterého patří například i ostrovy Santorini, Naxos a Syros.

    

   Další informace o Androsu

   Další informace je možné získat na stránkách MUNICIPALITY OF ANDROS nebo ANDROS ISLAND 

    

   Video z ostrova Andros

   není to přímo video, ale spíše malá slideshow. V každém případě ukazuje z ostrova Andros ta nej místa.

    

   Kam se na Andros jezdí?

   V současné době jezdí české CK do středisek Batsi a Chora - hlavní město

    

   Tipy na hotely v oblasti Andros

   Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány v oblasti Andros. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování v oblasti Andros.

   Blue Bay studia a apartmány

   Blue Bay studia a apartmány ****

   Studia a apartmány Blue Bay jsou luxusní ubytování, velmi blízko pláže, s dobrým dosahem do kouzelného Batsi na ostrově Andros. Vzdálenost od pláže: cca 70 - 100 m. Vzdálenost od prvních taveren a obchodů: cca 450 m. Vzdálenost od centra Batsi: cca 850 m. Vzdálenost od přístavu Gavrio: cca 11 km. Domky této stylové ,,vesničky" skvěle zapadají do celkového rázu ostrova. Naleznete zde pouze 6 mezonetových apartmánů a 12 studií. Všechny mají výhled na moře. Jsou dobře a moderně vybaveny sprchou, WC, prostornou terasou nebo balkónem, kuchyňským koutem (včetně vařiče, základního nádobí a ledničky), TV/SAT, telefonem s přímou volbou a klimatizací. Hotelový bazén je vybaven vodní masáží, u bazénu je příjemný bar a malá restaurace. Od bazénu můžete každý večer sledovat úžasné západy slunce.

   Mare Vista

   Mare Vista ****

   Apartmánový hotel Mare Vista je postaven na ostrově Andros přímo v letovisku Batsi , v mírném svahu, s překrásným výhledem na záliv a celé městečko. Pláž je vzdálena cca 200 m, je zde možno pronajmout lehátka a využít sprch se sladkou vodou. Čistota pláže a moře byla oceněna modrou vlajkou EU.

   Erotiki studia

   Erotiki studia ***

   V zahradě stojí 2 jednopatrové vilky. Zastíněné balkóny vilek směřují k moři a ze všech studií je krásný výhled na moře a na okolní ostrovy. Studia Erotiki jsou buď ve zvýšeném přízemí (24 schodů na příjezdovou cestu) nebo v 1. patře. Studia mají 2 lůžka, v některých lze vyžádat přistýlku (rozkládací lůžko vhodné pro dítě do 12 let). Jsou vybavena kuchyňským koutem (včetně vařiče, základního nádobí a ledničky), sprchou, WC, balkónem, TV a klimatizací. Do studií Erotiki je možné vyžádat dětskou postýlku zdarma.

   Aneroussa Beach

   Aneroussa Beach ****

   Hotel Aneroussa Beach leží ve svahu přímo nad krásnou pláží Delevoya na ostrově Andros. V blízkosti je další krásná pláž Agia Marina. Tyto pláže jsou vyhledávány i nudisty. Do centra městečka Batsi je to pouhých 15 minut. Na pláž od hotelu vede schodiště. Na pláži je malý bar a veškerý plážový servis. První taverny jsou vzdáleny od hotelu cca 100 - 200 m.

   Maistrali studia

   Maistrali studia ***

   2 velmi pěkné vilky Maistrali s vnitřní upravenou zahradou jsou postaveny v údolí nedaleko krásné městské pláže na ostrově Andros. Do centra městečka a k pláži se dostanete pohodlnou chůzí pouze za pár minut, první obchody a taverny jsou na pobřeží. Klidná poloha a přitom blízkost pláže a centra městečka činí toto ubytovaní velmi atraktivní.