Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Batsi

Upravit popis objektu

Středisko Batsi

Přímořské letovisko Batsi, které se nachází v jihozápadní části řeckého ostrova Andros, je zdejším hlavním cílem turistů, a tudíž patří ke statisticky nejnavštěvovanějším místům tohoto malebného kousku pevniny uprostřed blankytných mořských vod.

Původně rybářská vesnička Batsi se sice v průběhu let proměnila v populární výletní středisko se vším komfortem, nicméně přesto si dokázala zachovat svou originální krásu a řeckou tradici, kterou její návštěvníci tolik milují. Typické bílé domečky vytváří okouzlující mozaiku ve svahu nad přístavem, zatímco k pobřeží líně připlouvají jachty a loďky.

Pláže u Batsi

Místní hlavní pláž je jemně písčitá a říká se jí ne náhodou „Golden Beach“ neboli „Zlatá pláž“. To pro její žlutavý písek, kterému sluneční paprsky dodávají zlaté zabarvení. Přístup do vody není příkrý, a tak je ideální pro malé děti a neplavce. K dispozici jsou standardně lehátka a slunečníky, které si lze zapůjčit za drobný poplatek. A jako na většině podobných pláží nechybí ani tady široké možnosti vodních radovánek v podobě surfování, potápění, výletů na loďkách, projížďky na šlapadlech, jízdy na skútru a dalších. Podél pláže jsou umístěny taverny a restaurace k uspokojení všech chutí. 

Kdo má raději více soukromí a klidu, není nic snazšího než vybrat si některou z mnoha pláží v okolí: Stivari, Chryssi Akti, Agia Marina nebo Kolona, které mají každá své nezaměnitelné kouzlo a jejich hlavní výhodou je, že jsou díky nemalé velikosti střediska snadno dostupné bez jakéhokoli dopravní prostředku, jen příjemnou procházkou. Pokud dobrodružnější povaha zatouží po menším výletu, nechť navštíví některou ze vzdálenějších pláží, kam se lze dopravit pohodlně na člunu nebo skútru.

Co v Batsi ? 

V Batsi najde každý vše potřebné k prožití pohodlné a zábavné dovolené. Samozřejmostí jsou četné restaurace a taverny i noční podniky, několik obchůdků, půjčovna dopravních prostředků (auta, jízdní kola, motorky), informační služba pro turisty, pošta, lékárna, lékařské zařízení, kino a banka. K příjemnému posezení po celý den zvou kavárničky v okolí náměstí, které jsou ideální k malému občerstvení – ráno tu připravují chutné snídaně, odpoledne lahodné drinky a něco k zakousnutí, večer to pak může být třeba něco sladkého.

Kam se na Andros jezdí?

V současné době jezdí české CK do středisek Batsi a Chora - hlavní město

Video z ostrova

A zde je malé video, kde je krásně vidět pláž z Batsi a výhled z ní

 

 

Tipy na hotel ve středisku Batsi

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Batsi. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Batsi.

Erotiki studia

Erotiki studia ***

V zahradě stojí 2 jednopatrové vilky. Zastíněné balkóny vilek směřují k moři a ze všech studií je krásný výhled na moře a na okolní ostrovy. Studia Erotiki jsou buď ve zvýšeném přízemí (24 schodů na příjezdovou cestu) nebo v 1. patře. Studia mají 2 lůžka, v některých lze vyžádat přistýlku (rozkládací lůžko vhodné pro dítě do 12 let). Jsou vybavena kuchyňským koutem (včetně vařiče, základního nádobí a ledničky), sprchou, WC, balkónem, TV a klimatizací. Do studií Erotiki je možné vyžádat dětskou postýlku zdarma.

Perrakis hotel

Perrakis hotel ****

Hotel Perrakis je postaven na okraji vesničky Kypri. Pod hotelem je překrásná pláž s hrubším pískem a v blízkém okolí je řada dalších velmi krásných pláží, např. Agios Petros, Psili Amos (modré vlajky EU). Na pláž se dostanete velmi rychle, stačí když přejdete místní komunikaci. Ve vesničce Kypri jsou taverny a obchod. Oblast se nachází u letoviska Batsi na ostrově Andros.

Aneroussa Beach

Aneroussa Beach ****

Hotel Aneroussa Beach leží ve svahu přímo nad krásnou pláží Delevoya na ostrově Andros. V blízkosti je další krásná pláž Agia Marina. Tyto pláže jsou vyhledávány i nudisty. Do centra městečka Batsi je to pouhých 15 minut. Na pláž od hotelu vede schodiště. Na pláži je malý bar a veškerý plážový servis. První taverny jsou vzdáleny od hotelu cca 100 - 200 m.

Maistrali studia

Maistrali studia ***

2 velmi pěkné vilky Maistrali s vnitřní upravenou zahradou jsou postaveny v údolí nedaleko krásné městské pláže na ostrově Andros. Do centra městečka a k pláži se dostanete pohodlnou chůzí pouze za pár minut, první obchody a taverny jsou na pobřeží. Klidná poloha a přitom blízkost pláže a centra městečka činí toto ubytovaní velmi atraktivní.

Mare Vista

Mare Vista ****

Apartmánový hotel Mare Vista je postaven na ostrově Andros přímo v letovisku Batsi , v mírném svahu, s překrásným výhledem na záliv a celé městečko. Pláž je vzdálena cca 200 m, je zde možno pronajmout lehátka a využít sprch se sladkou vodou. Čistota pláže a moře byla oceněna modrou vlajkou EU.