Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Fourka

Upravit popis objektu

Fourka

Rekreační středisko Fourka, i když není zcela klasickým letoviskem v pravém slova smyslu, se svými pouhými několika stovkami obyvatel leží v kouzelné zátoce na západním pobřeží poloostrovního výběžku Chalkidiki. Vše je soustředěno kolem malého městečka nebo spíše vesnice, která poskytuje turistům potřebné zázemí ke strávení jejich ideální dovolené.

Co ve Fourka

Fourka patří k těm klidnějším, méně rušným letoviskům Chalkidiki. Přesto je tu zajištěno dostatek služeb v podobě obchodů (s potravinami, oblečením i suvenýry), marketů, taveren a restaurací, je tu i pekařství, diskotéka a půjčovna dopravních prostředků. Ubytování najdete v hotelích či v soukromých penzionech.  Pokud vás lenošení na pláži omrzí, vydejte se na průzkum vesnice a okolí, které skýtají pěkné historické domky a kostely. Jestliže ani to nebude stačit, nasedněte na autobus a vydejte se do dalších nedalekých letovisek.

Fourka a pláž

Místní dlouhá pláž, z níž lze za příznivých podmínek dohlédnout až na bájný Olymp, je pokryta pískem a oblázky. V okolí její kulisu dokreslují skaliska a krásně modrá, křišťálově čistá mořská voda. V místě se dají bez problémů pěstovat vodní a suchozemské sporty (např. plážový volejbal) a některá ubytovací zařízení nabízejí i vlastní bazén s lehátky, slunečníky a občerstvením.

Ostatní střediska na Chalkidiki

Na Chalkidiki se z ČR jezdí ještě do středisek Afitos, Fourka, Gerakini, Hanioti, Kallithea, Kriopigi, Nea Iraklia, Nea Moudania, Nea VrasnaNeos Marmaras, Ouranoupolis, Pefkochori, Polichrono, Porto Carras, Posidi, Sani, Sarti,  Sithonia, Toroni a  Stavros

Recenze uživatelů
Celkové shrnutí ( 1x )
Skvělé letovisko, k dovolené zde jsme neměli žádné výhrady
Doporučili byste letovisko ostatním? ( 1x )
Ano
Typ letoviska ( 1x )
Původní vesnička
Jak je letovisko rušné? ( 1x )
Klidné
Vybavení letoviska ( 1x )
Supermarkety, Obchody, Lékárna, Taverny
Letovisko a pláž jsou vhodné i pro ... ( 1x )
Děti, Seniory, Osoby s pohybovými problémy
Pláž v letovisku ( 1x )
Výborná
Povrch pláže ( 1x )
Smíšená, Oblázky, Písečná
Vstup do moře ( 1x )
Pozvolný
Služby na pláži a její vybavení ( 1x )
Taverna, Slunečníky, Lehátka, Plavčík / dohled

Tipy na hotel ve středisku Fourka

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Fourka. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Fourka.

Kalimera

Kalimera

Komplex KALI MERA se nachází na Chalkidiki ve svahu s krásným výhledem do krajiny i na moře cca 200 m od pláže. Centrum Fourky je vzdáleno cca 800 m.