Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Fourka

Oblast
Typ střediska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Fourka, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Název
Ubytování
Cena s poplatky od
Akropolis Rezidence Akropolis Rezidence
Hotelový pokoj
60 Kč
Venus Venus
Penzion
5 190 Kč Slevy

Fourka

Rekreační středisko Fourka, i když není zcela klasickým letoviskem v pravém slova smyslu, se svými pouhými několika stovkami obyvatel leží v kouzelné zátoce na západním pobřeží poloostrovního výběžku Chalkidiki. Vše je soustředěno kolem malého městečka nebo spíše vesnice, která poskytuje turistům potřebné zázemí ke strávení jejich ideální dovolené.

Co ve Fourka

Fourka patří k těm klidnějším, méně rušným letoviskům Chalkidiki. Přesto je tu zajištěno dostatek služeb v podobě obchodů (s potravinami, oblečením i suvenýry), marketů, taveren a restaurací, je tu i pekařství, diskotéka a půjčovna dopravních prostředků. Ubytování najdete v hotelích či v soukromých penzionech.  Pokud vás lenošení na pláži omrzí, vydejte se na průzkum vesnice a okolí, které skýtají pěkné historické domky a kostely. Jestliže ani to nebude stačit, nasedněte na autobus a vydejte se do dalších nedalekých letovisek.

Fourka a pláž

Místní dlouhá pláž, z níž lze za příznivých podmínek dohlédnout až na bájný Olymp, je pokryta pískem a oblázky. V okolí její kulisu dokreslují skaliska a krásně modrá, křišťálově čistá mořská voda. V místě se dají bez problémů pěstovat vodní a suchozemské sporty (např. plážový volejbal) a některá ubytovací zařízení nabízejí i vlastní bazén s lehátky, slunečníky a občerstvením.

Ostatní střediska na Chalkidiki

Na Chalkidiki se z ČR jezdí ještě do středisek Afitos, Fourka, Gerakini, Hanioti, Kallithea, Kriopigi, Nea Iraklia, Nea Moudania, Nea VrasnaNeos Marmaras, Ouranoupolis, Pefkochori, Polichrono, Porto Carras, Posidi, Sani, Sarti,  Sithonia, Toroni a  Stavros

Tipy na hotel ve středisku Fourka

Venus

Penzion Venus s bazénem leží 250 m od písčité pláže, 300 m od centra městečka Fourka.

1.

Akropolis Rezidence

Rezidence Akropolis se nachází na kopci s krásným výhledem do krajiny i na moře cca 200 m od pláže. Centrum Fourky je vzdáleno cca 800 m, přístup je po částečně nezpevněné cestě.

2.

Aristoteles

Hotel Aristoteles s velmi pěkně zařízenými studii se nachází asi 350 metrů od smíšené písečné a oblázkové pláže Fourka a přibližně 400 metrů od centra stejnojmenné vesničky. Supermarket pro nákup potravin je v dosahu 200 metrů.

3.

Kalimera

Komplex KALI MERA se nachází ve svahu s krásným výhledem do krajiny i na moře cca 200 m od pláže. Centrum Fourky je vzdáleno cca 800 m.

4.