Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Gerakini

Oblast
Typ střediska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Gerakini, budeme moc vděční za váš názor.

Gerakini

Letovisko Gerakini najdeme na půli cesty mezi západním (Kassandra) a prostředním (Sithonie) „prstem“ poloostrova Chalkidiki. Jde o poměrně klidný resort s pěknými plážemi a čistým mořem. Obzvláště vhodné je středisko Gerakini pro rodiny s dětmi, neboť zdejší pláže jsou bezpečné hlavně pro ty nejmenší. Pro děti jsou také upraveny další služby, například vybavení restaurací a menší porce. Své zde však najdou i páry téměř všech věkových kategorií.

Gerakini a zábava

Ubytování je zajištěno v hotelech, bungalovech a soukromých penzionech. V gastronomických zařízeních a hotelech není výjimkou potkat český personál, který ochotně pomůže a poradí. Městečko poskytuje základní možnosti nákupů (potraviny, suvenýry) a kvalitní stravování v tavernách, barech a restauracích, nicméně rozvinutější servis hledejte o něco dále, v několik kilometrů vzdáleném hlavním městě Polygyros (Poligiros). Stejně tak pokud hledáte bujařejší noční veselí, Gerakini asi nebude tím pravým a budete se muset porozhlédnout po širším okolí. V noci je v Gerakini sice živo, nicméně nejde o alkoholové party do ranních hodin, ale spíše noční procházky po pláži, v některých větších rekreačních zařízeních pak řecké večírky s tradiční hudbou a živá vystoupení.

Pláž v Gerakini

Pláž v letovisku je široká, pokrytá jemným horkým pískem. Voda je nádherně modrá a křišťálově čistá, jen sem tam s nějakou tou medúzkou či vodním ježkem, před kterými je dobré se chránit vhodnou obuví do vody. V nabídce jsou vodní i pozemní sporty.

Okolní poloostrůvky Kassandra a Sithonie, stejně jako zbytek Chalkidiki, poskytují dostatek možností k pořádání výletů. Nejlépe je zapůjčit si jízdní kolo, motorku nebo automobil a vyrazit na průzkum na vlastní pěst. Asi hodinu od Gerakini je vzdálen aquapark zvaný Waterland, který ocení zejména děti.

Ostatní střediska na Chalkidiki

Na Chalkidiki se z ČR jezdí ještě do středisek Afitos, Fourka, Gerakini, Hanioti, Kallithea, Kriopigi, Nea Iraklia, Nea Moudania, Nea VrasnaNeos Marmaras, Ouranoupolis, Pefkochori, Polichrono, Porto Carras, Posidi, Sani, Sarti,  Sithonia, Toroni a  Stavros

Tipy na hotel ve středisku Gerakini

Sonia Village

Hotelový areál s bungalovy Sonia Village se nachází na okraji poloostrova Sithonia v letovisku Gerakini, cca 70 km od Soluně v bezprostřední blízkosti pláže.

1.

Glavas Inn

Nádherně zelené pobřeží v zálivu Toronea odhaluje malé letovisko v kopcovitém terénu, kde se nachází tento rodinný hotel, jehož poloha ve svahu poskytuje hostům nádherné výhledy z pokojů, od bazénu a hlavně z venkovní terasy své restaurace. Pláž je vzdálena jen 50 m, je k ní přístup přímo od bazénu po mostě postaveném nad silnicí, poté venkovním výtahem, který sveze k betonové stezce vedoucí ke schodům, pod nimiž je organizovaná písčitá pláž se slunečníky a lehátky. Glavas Inn je ideálním místem pro pohodáře, které neodradí kopcovitý terén a několik schodů na pláž. Komplex je koncipován tak, aby silnice pod hotelem nerušila klid hostů uvnitř areálu. Hotel Glavas Inn je již řadu let velmi oblíben německými turisty, věříme, že si toto místo zamilujete i vy. Od letiště je hotel vzdálen 65 km, nejbližší nákupní možnosti jsou 1 km, další letovisko Gerakini je vzdálené cca 1,5 km, vesnice Psakoudia cca 1 km, Metamorfosi cca 9 km. Autobusová zastávka je od hotelu jen 15 m.

2.

Gerakina Beach

Hotelový komplex Gerakina Beach je zasazený v krásné velké zahradě přímo u dlouhé písečné pláže, na okraji městečka Gerakini s několika obchody, bary a tavernami. Větší město Nea Moudania je vzdáleno asi 15 kilometrů, pro spojení lze využít linkový autobus, který staví jen pár minut chůze od hotelu. Hotel Gerakina Beach tvoří čtyřpatrová hlavní budova a komplex přízemních a patrových bungalovů zasazených v zahradě.

3.

Sithonia Beach Village

Hotel, jež je součástí ubytovacího zařízení Gerakina Beach, leží přímo na oblázkovo - písečné pláži. Centrum s četnými možnostmi pro zábavu a nakupování vzdáleno cca 500 m.

4.