Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Gerakini

Upravit popis objektu

Gerakini

Letovisko Gerakini najdeme na půli cesty mezi západním (Kassandra) a prostředním (Sithonie) „prstem“ poloostrova Chalkidiki. Jde o poměrně klidný resort s pěknými plážemi a čistým mořem. Obzvláště vhodné je středisko Gerakini pro rodiny s dětmi, neboť zdejší pláže jsou bezpečné hlavně pro ty nejmenší. Pro děti jsou také upraveny další služby, například vybavení restaurací a menší porce. Své zde však najdou i páry téměř všech věkových kategorií.

Gerakini a zábava

Ubytování je zajištěno v hotelech, bungalovech a soukromých penzionech. V gastronomických zařízeních a hotelech není výjimkou potkat český personál, který ochotně pomůže a poradí. Městečko poskytuje základní možnosti nákupů (potraviny, suvenýry) a kvalitní stravování v tavernách, barech a restauracích, nicméně rozvinutější servis hledejte o něco dále, v několik kilometrů vzdáleném hlavním městě Polygyros (Poligiros). Stejně tak pokud hledáte bujařejší noční veselí, Gerakini asi nebude tím pravým a budete se muset porozhlédnout po širším okolí. V noci je v Gerakini sice živo, nicméně nejde o alkoholové party do ranních hodin, ale spíše noční procházky po pláži, v některých větších rekreačních zařízeních pak řecké večírky s tradiční hudbou a živá vystoupení.

Pláž v Gerakini

Pláž v letovisku je široká, pokrytá jemným horkým pískem. Voda je nádherně modrá a křišťálově čistá, jen sem tam s nějakou tou medúzkou či vodním ježkem, před kterými je dobré se chránit vhodnou obuví do vody. V nabídce jsou vodní i pozemní sporty.

Okolní poloostrůvky Kassandra a Sithonie, stejně jako zbytek Chalkidiki, poskytují dostatek možností k pořádání výletů. Nejlépe je zapůjčit si jízdní kolo, motorku nebo automobil a vyrazit na průzkum na vlastní pěst. Asi hodinu od Gerakini je vzdálen aquapark zvaný Waterland, který ocení zejména děti.

Ostatní střediska na Chalkidiki

Na Chalkidiki se z ČR jezdí ještě do středisek Afitos, Fourka, Gerakini, Hanioti, Kallithea, Kriopigi, Nea Iraklia, Nea Moudania, Nea VrasnaNeos Marmaras, Ouranoupolis, Pefkochori, Polichrono, Porto Carras, Posidi, Sani, Sarti,  Sithonia, Toroni a  Stavros

Tipy na hotel ve středisku Gerakini

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Gerakini. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Gerakini.

Sithonia Beach Village

Sithonia Beach Village ***

Hotel, jež je součástí ubytovacího zařízení Gerakina Beach, leží přímo na oblázkovo - písečné pláži letoviska Gerakini na Chalkidiki. Centrum s četnými možnostmi pro zábavu a nakupování vzdáleno cca 500 m.