Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Polichrono

Upravit popis objektu

Polichrono

Polichrono, neboli v češtině město „velmi staré“, leží na východním pobřeží nejzápadnějšího výběžku poloostrova Chalkidiki zvaného Kassandra, asi 60 kilometrů od hlavního města Polygyru. Břehy resortu jsou omývány Egejským mořem ze strany od Sithonského zálivu. Čilá turistická obec nabízí řadu služeb cestovního ruchu pro své návštěvníky – od ubytování v moderních hotelích přes gastronomický servis v restauracích, tavernách a barech až po dlouhou písčitou pláž s čistou vodou pro tu správnou prázdninovou relaxaci. Povrch tvoří z většiny hrubší písek a koupání je tu zcela bezpečné jak pro děti, tak neplavce a ty, kteří svým vlastním plaveckým schopnostem příliš nedůvěřují, neboť mořské dno se tu svažuje do hlubin jen velmi pozvolna.

Co v Polichrono

V minulosti si městečko prošlou neradostnými obdobími, kdy bylo mnohokráte zničeno, ať už rukou nepřátel či živelními požáry, avšak vždy se znovu postavilo na nohy, aby dnes mohlo vítat spousty turistů na své mnohé krásy. Je proto zajímavé sledovat, jak úžasným způsobem se dokázalo město zmátořit, aniž by byly někde výrazně viditelné známky jakýchkoli katastrof. Domečky ve vesnici vypadají jako nové, vykazují znaky tradiční řecké architektury s kamennými zdmi, balkonky a červenými stříškami. Nechybí tu samozřejmě taverny, rychlé občerstvení, markety s potravinami a běžným zbožím, ale také obchůdky se suvenýry. 

Ostatní střediska na Chalkidiki

Na Chalkidiki se z ČR jezdí ještě do středisek Afitos, Fourka, Gerakini, Hanioti, Kallithea, Kriopigi, Nea Iraklia, Nea Moudania, Nea VrasnaNeos Marmaras, Ouranoupolis, Pefkochori, Polichrono, Porto Carras, Posidi, Sani, Sarti,  Sithonia, Toroni a  Stavros

Tipy na hotel ve středisku Polichrono

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Polichrono. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Polichrono.

Nemos hotel

Nemos hotel **+

Doporučujeme hlavně mladým lidem. Poloha studií Nemos je v centru dění, kde hlavně večer je rušno a kam se turisté scházejí za zábavou. Převážnou část turistů hotýlku tvoří anglická klientela. Oblast - Chalkidiki

Villa Niki

Villa Niki ***

Villa Niki nabízí velmi pěkné nové ubyvací kapacity v oblíbeném letovisku Polichrono. Výhodou tohoto apartmánového domu je blízkost písečné pláže, která je vzdálená pouhých 80 metrů od vily Niki.

Asterios

Asterios ***+

Apartmánový dům Asterios v letovisku Polichrono  doporučujeme k prožití aktivní dovolené, jak  na 250 metrů vzdálené pláži, nebo procházkou do centra s promenádou  s tavernami, bary a obchůdky, či při výletech po oblast Chalkidiki.

Natali apartmány

Natali apartmány ***

Jednopatrový apartmánový dům Natali je situován na Chalkidiki v boční uličce centrální části letoviska Polichrono ve vzdálenosti cca 180 metrů od pláže, nedaleko obchodního centra.

Thanasis

Thanasis **+

Příjemný rodinný apartmánový dům Thanasis nabízí  ubytování za dobrou cenu na plážové promenádě, v blízkosti obchůdků, barů a taveren. Doporučujeme všem, kteří si chtějí užít průzračně čisté moře a písečnou pláž.