Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Sani

Upravit popis objektu

Středisko Sani

Na severozápadním pobřežním výběžku poloostrova Chalkidiki zvaném Kassandra se rozkládá moderní letovisko Sani, vzdálené asi 50 kilometrů od hlavního města Polygyros.

Pláž u Sani

Několik kilometrů dlouhá pláž v resortu Sani, oceněná za svou kvalitu a čistotu „modrou vlajkou“ Evropské unie, pohlíží směrem na bájnou horu Olymp, lemována linií jehličnatých stromů při pobřeží. Písčitý povrch kontrastuje s průzračně modrou vodou Egejského moře a přidružené turistické služby činí z toho místa naprosto komfortní centrum letní relaxace. Na své si v Sani přijdou hlavně milovníci luxusu a ubytování vysokého standardu, neboť jsou tu připraveny hotely a bungalovy s vyšším počtem hvězdiček se zahradami a vlastními bazény. Nechybí samozřejmě vodní sporty a množství stravovacích možností v podobě barů u pláže či bazénu, taveren a nočních klubů. Během léta se na pláži koná řada festivalů, párty a dalších kulturních akcí.

Co v Sani ?

V místě je možnost drobných nákupů a poměrně pestré kultury. V přírodním divadle pod širým nebem můžete zažít tradiční festival, v letním kině se za přítmí horké noci osvětlené jen slabým světlem hvězd podívat na pěkný film a v umělecké galerii se potěšit pohledem na výtvarná díla. I když je dnešní Sani moderním městečkem, počátky jeho existence sahají do daleké minulosti, a tak se tu lze setkat i s historickými památkami, třeba středověkou věží.

Po návratu z výletu zajděte určitě do některé z místních gurmánských taveren či restaurací, ať už na řeckou specialitu nebo něco z nám poněkud bližší kontinentální kuchyně. Okolí letoviska Sani, které se pyšní krásnou přírodou s řadou vzácných druhů zvířat a rostlin, nabízí řadu příležitosti k pěknému výletu pěšky, na kole nebo autem.

Ostatní střediska na Chalkidiki

Na Chalkidiki se z ČR jezdí ještě do středisek Afitos, Fourka, Gerakini, Hanioti, Kallithea, Kriopigi, Nea Iraklia, Nea Moudania, Nea VrasnaNeos Marmaras, Ouranoupolis, Pefkochori, Polichrono, Porto Carras, Posidi, Sani, Sarti,  Sithonia, Toroni a  Stavros

Tipy na hotel ve středisku Sani

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Sani. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Sani.

Sani Beach

Sani Beach ****

Hotel Sani Beach se rozkládá na přírodním výběžku zálivu Sani na Chalkidiki a je obklopen zelení a vzrostlými stromy. Přírodně chráněná severní pláž je písčitá a dlouhá 7 kilometrů.

Simantro Beach

Simantro Beach ****

Klidná poloha v okolí piniového lesa, přímo na krásné pláži Sani Bay s jemným pískem. Do městečka Nea Fokea cca 10 km. Ideální místo dovolené pro páry a rodiny s dětmi.