Přihlášení

Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Karfas

Oblast
Typ střediska Klidné

Karfas

Živé městečko Karfas, jedno z nejvyhledávanějších a největších na ostrově Chios, leží na jeho východním pobřeží, asi 6 kilometrů od stejnojmenného hlavního města. Má prý jednu z nejkrásnějších pláží, a tak není divu, že sem míří každé léto množství turistů z celého světa. V místě je dostatek ubytovacích kapacit v podobě hotelů a ubytování v soukromých vilkách. Nechybí samozřejmě řada stravovacích zařízení, tradičních taveren, restaurací, barů, kaváren a nočních klubů s možností noční zábavy. Pokud se rozhodnete stravovat se sami, využijte výhodného nákupu ve zdejším supermarketu. Ve městě najdete bankomat, autobusovou zastávku, z které jezdí pravidelné linky z a do hlavního města, internetovou kavárnu a několik půjčoven aut, motorek a jízdních kol.

Pláže u Karfas

Hlavní devizou zdejší dlouhé pláže je jemný písek, kterým je pokryta, a velmi čistá mořská voda při pobřeží, které se svažuje jen velmi pozvolna. Děti se tak mohou bezpečně koupat a hrát si s pískem, dospělí odpočívat na měkkém písčitém koberci a ti aktivnější si mohou bez problémů zahrát třeba plážový volejbal nebo se vydat za vodními sporty. K dispozici jsou slunečníky a lehátka, stejně jako nezbytné občerstvení.

Video ze střediska Karfas

Video

Ostatní střediska na ostrově Chios

Na Chios se z ČR jezdí do středisek Agia Fotini, EmporiosKarfas a Chios - město

Tipy na hotel ve středisku Karfas

Posedonio

Tento hotel se nachází v městečku Karfas, jen 200 m od písečné pláže. Od letiště je vzdálen 3 km, od hlavního města Chios 6 km. Před hotelem je autobusová zastávka. V okolí hotelu je dostatek restaurací, taveren a obchodů.

1.

Golden Sands

Tento luxusní hotel se nachází přímo na písečné pláži oblíbeného letoviska Karfasu, 7 km od centra města Chios a 4 km od letiště. Hotel Golden Sands byl vystavěn v roce 1989 na ploše 3 akrů v moderním architektonickém stylu v příjemném prostředí. Hotel Golden Sands nabízí kompletní služby a komfort, které potřebujete pro únik z každodenního života. Kafeteria – bar s panoramatickým výhledem na Egejské moře, snack bar u bazénu, noční taverna nebo řecký večer, který je organizován u bazénu ve stylu řeckých vesnických tradic a patří k nezapomenutelným zážitkům pro každého. Místo je vhodné i pro rodiny s dětmi, protože místní písečná pláž s pozvolným vstupem patří k nejhezčím na ostrově.

2.

Sunset

Příjemný 3* hotel Sunset se nachází v letovisku Karfas nedaleko hlavního města Chios. Většina pokojů má výhled na moře. Odpočívat pak můžete na písečné pláži, která se nachází cca 60m od hotelu nebo přímo u bazénu v zahradě hotelu. Do centra letoviska Karfas je to pár kroků, což je ideální pro klienty, kteří rádi zajdou večer na skleničku do jedné z mnoha místních taveren či barů.

3.

Erytha Resort

Hotel Erytha funguje od roku 1990. Jméno získal z básně Homéra, který pokřtil území, na kterém se nachází hotelový komplex, rozsáhlé iónské pobřeží jménem Erythai Aktai. Tvoří jej 7 budov obklopených kvetoucí zahradou a malebnou alejí. Komplex slučuje moderní i tradiční architektonické prvky, které dotváří originální atmosféru celého objektu. Leží v klidné části zálivu Karfas 7 km od města Chios. Hotel byl oceněn za vynikající kvalitu poskytovaných služeb mezinárodním certifikátem kvality. Věříme, že hotel Erytha Resort uspokojí požadavky všech klientů.

4.

Moutafis

V nejoblíbenějším letovisku ostrova Chios, letovisku Karfas, nabízíme příjemný rodinný komplex studií Moutafis. V prostorné zahradě najdete sladkovodní bazén s lehátky a slunečníky zdarma a milovníci mořských vln to na pláž také budou mít jen pár kroků, vstup do moře je pozvolný a jemný píseček je ideální pro malé děti. Moderně zařízená a prostorná studia bez problémů vystačí i pro vícečlenné rodiny, nechybí kuchyňský koutek a z vyšších pater je vidět přes bazén na moře. Studia Moutafis doporučujeme všem klientům, kterým vyhovuje ubytovaní v soukromí a klid.

5.

Studia Dolfins

Příjemná rodinná studia a apartmány Dolfins jsou situované v klidném prostředí na kopci nad pláží Karfas. Tato pláž je nejpopulárnějším místem turistů různých národností přicházejících každoročně prožít svoji dovolenou v malebné vesničce Karfas. Na pláži se provozuje i řada vodních sportů. Vstup do moře je mělký po délce několika metrů, vhodné i pro malé děti. V okolí pláže najdete i výborné restaurace, kde vás obslouží s úsměvem. Po odpolední siestě si pak můžete dojít nebo dojet do nedalekého Chiosu. Večery jsou ve vesničce příjemné. Pokud vás nezlákají místní bary, pak můžete v klidu svého pokoje pozorovat západ slunce nad Egejským mořem a v dáli vidět pobřeží Malé Asie.

6.