Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Proč cestovat do Řecka

Nekonečné pláže

Řecké pláže Vám vytrhnou dech svou krásou, rozlohou a počtem možností. Relaxujte, užívejte sluníčka a přijeďte.

Romantické taverny

Není nic příjemnějšího, než strávit večer v některé z taveren či restaurací. Místní turistická střediska na Vás již čekají.

Pobytové zájezdy

Vydejte se na dovolenou do Řecka. Z našeho velkého výběru cestovních kanceláří vyberete zájezd, který Vám sedí nejlépe.

Nejlepší místa v Řecku

Střediska
  1. Erikoussa

Základní popis ostrova Erikoussa

Erikoussa, malý zelený ráj téměř nedotčený turistickým ruchem a překotnou civilizací, leží v souostroví Othoni, též zvaném Diapontské, které tvoří tři ostrůvky – nejmenší Mathraki, prostřední Erikoussa a největší Othoni – severním směrem od jiné oblíbené turistické destinace, ostrova Korfu. Dopravit se na ostrov Erikoussa lze pohodlně pravidelnou lodní linkou ze Sidari, případně z Agios Stefanos, dvou oblíbených letovisek Korfu.Vzhledem k nevelké vzdálenosti od Korfu si Erikoussa zachovává podobný ráz krajiny. Moře je tyrkysově modré a nad jeho hladinou se tyčí zelené kopce plné olivovníků a cypřiše. Nejvyšší hora Santadro měří přes 130 metrů a oko zkušeného pozorovatele odtud dohlédne až na břehy Albánie. Ostatně, o velikosti Erikoussi se můžete přesvědčit sami  na stránce Erikoussa - mapa.

Co na Erikoussa ?

Na ostrůvku Erikoussa žije jen několik stovek obyvatel a ani turistů sem nepřijíždí tolik jako do ostatních řeckých resortů, takže atmosféra je zde mnohem klidnější, skoro by se dalo říci komornější. Návštěvníci sem přijíždějí hlavně na výlety z letovisek na okolních ostrovech v rámci organizovaných zájezdů. Proto ani síť služeb není tak rozvinutá jako jinde v Řecku, nicméně je tu k dispozici vše potřebné – několik stravovacích zařízení, obchůdky, hotel, lékař, kostel se hřbitovem, malá zřícenina původního opevnění, heliport. Obyvatelé nevládnou příliš cizími jazyky na rozdíl od jejich ostrovních sousedů, nicméně jsou vždy pohostinní a velmi milí.

Byli jste již na Erikousse? Pomožte nám s obsahem těchto stránek

Informací o ostrově Erikoussa není nikdy dost. A kdo by ostrov znal lépe, než ti, kdo zde strávili dovolenou? Proto bychom  Vás  chtěli požádat o pár minut Vašeho času a  zhodnocení Vaší dovolené na tomto ostrově,  jak se Vám tam líbilo a co pro Vás Erikoussa znamená, a případně o napsání rad a tipů, o kterých si budete myslet, že by ostatní návštěvníky, kteří o Erikousse přemýšlí, mohly zajímat. 

Erikoussa a pláže

Pláže ostrova Erikoussa jsou písčité, většinou méně zaplněné než v jiných oblastech Řecka a táhnou se podél velké části pobřežního území. Vstup do moře je většinou pozvolný, voda teplá a průzračná, takže díky bezpečnosti je zcela ideální zejména pro rodiny s dětmi a milovníky podmořského života, neboť křišťálově čistá voda nabízí optimální podmínky pro šnorchlování a potápění. Nejznámějšími jsou pláže Faro a Fiki, které se rozprostírají nedaleko od hlavního přístavu Porto,  obě písčité a velmi čisté. Dalšími jsou pak Porto a Bragini.

A jak to na Erikoussa opravdu vypadá?

Zde jsme pro Vás našli jedno hezké video, na které jsou pláže, obydlí, příroda ...

Video z Erikoussa

Video

Na ostrov Erikoussa se jezdí hlavně do střediska Erikoussa. Nic jiného na ostrově ani není.

Tipy na hotel v oblasti Erikoussa

Erikoussa hotel

Dvoupodlažní objekt, ležící kousek od písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. V hotelu je celkem 20 dvoulůžkových pokojů, v některých možnost přistýlky. Každý pokoj je vybaven sociálním zařízením, balkonem se zahradním nábytkem, klimatizací, lednicí, SAT TV, telefon, rádio. Z balkonu výhled na moře. V hotelu Erikoussa je k dispozici recepce, restaurace (vnitřní a na terase), bar.

1.