Řecko v detailech

Zobrazit
E-mail
Heslo
Přihlásit

 

 

 

Další zajímavá místa na dovču:

Zajímavou poznávací i pobytovou dovolenou za rozumné peníze pořídíte i v destinacích:

Turecko - turecká a egejská riviéra

Kypr

Tunisko

Kanárské ostrovy

Bulharsko

Egypt

 

 

 

 

Řecko v detailech: vše o ... > Ios > Katalog objektů > Turistická střediska > Ios - Chora

Turistická střediska: Ios - Chora

Upravit popis objektu

Ios - hlavní město obecně

Chora, hlavní město Iosu, někdy také označované stejně jako celý ostrov (tedy Ios), leží na západním pobřeží a je správním a administrativním centrem celé ostrovní oblasti. Je však také malebnou sbírkou kulturního dědictví přešlých staletí, a tak tu na každého návštěvníka při příjemné procházce křivolakými uličkami dýchne trocha historie. K tomu jistě přispěje i skutečnost, že do města nemají přístup auta. Ne snad že by šlo čistě o ekologii, ale na titěrné chodníky mezi domy se zkrátka nevejdou. Zdejšímu přímořskému klima to však jen prospívá a navíc tím historické jádro získává svůj nezaměnitelný ráz staré řecké osady.

Pláže u Ios (Chora)

Lidé ubytovaní v hlavním městě Iosu využívají jeho výhodné polohy v blízkosti hned několika významných pláží ostrova. Stačí si jen vybrat, co je vašemu srdci a nátuře nejbližší. Může to být třeba Mylopotas, známá „party“ destinace, kterou vyhledávají především mladí a náctiletí, neboť právě tam najdou vše, před čím jsou mimo dobu dovolené většinou spíše varováni, tedy diskotéky, odvážný tanec, spousta jídla a pití. To vše se odehrává jak bezprostředně při pobřeží, tak mimo něj. Samotná pláž je v Mylopotas velmi pěkná, prý jedna z vůbec nejkrásnějších v celé Evropě. Je plně turisticky vybavená a do hlavního města je to odtud jen cca 20 minut chůze.

Další pláží, vzdálenou jen asi 2 km od Chory, je Koumbara, která je o poznání klidnější, a tak se tu vždy najde nějaké pěkné místečko k letní relaxaci. Intenzivnější vlny sem přitahují hlavně příznivce windsurfingu. Jinou, spíše odpočinkovější pláží, je Maganari. Sice je od města vzdálena necelou půlhodinku autobusem, ale vzhledem k tomu, že tamní pobřeží patří k těm nejzajímavějším na ostrově, tento malý výlet bude určitě stát za to. A v neposlední řadě jsou to pláže Gialos se svou širokou nabídkou sportů, odlehlá Kolitsani nebo nudistická Psathi.

Ubytování v Ios (Chora)

V Choře najdete celou paletu možností ubytování – od hotelů s nádhernými, v noci osvětlenými bazény s průzračnou tyrkysovou vodou, až po skromnější ubytovací kapacity v kempu či bungalovu. Skvělý výběr restaurací vás nenechá na pochybách, že právě tady si vaše chuťové buňky rozhodně přijdou na své. 

Co v Ios (Chora) ?

Samotné hlavní město může nabídnout mnoho – od procházek rozkošnými řeckými uličkami přes posezení v romantické taverně až po protančenou noc na diskotéce či v klubu. Nechybí řada obchůdků se suvenýry, oblečením a šperky. Mnozí návštěvníci Chory se vydávají na výlety po celém ostrově, zejména pak na obhlídku ostatních resortů a jejich pláží.

Kam se na Ios ještě jezdí?

Na Ios se jezdí hlavně do středisek Gialos, Ios - Chora a Mylopotas.

Tipy na hotel ve středisku Ios - Chora

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Ios - Chora. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Ios - Chora.

Liostasi

Liostasi

Luxusní hotel stojí na zeleném kopci, odkud je nádherný výhled na moře i na přístav. Hlavní město ostrova Ios - Chora s rušným nočním i denním životem je vzdáleno 500 m. Písečná pláž je vzdálena 400 m od hotelu. K dispozici je recepce, restaurace, bar, bazén s lehátky, WIFI zdarma, fitness zdarma. Masáže a služby wellnes za poplatek.

Acteon

Acteon

Hotel Acteon je výhodně situovaný v hlavním městě Iosu, přímo u přístavu. Písečná pláž je vzdálena cca 600m od hotelu. Krátkou procházkou vystoupáte do hlavního města Chora. Autobusová zastávka je před hotelem.