Řecko v detailech

Zobrazit
E-mail
Heslo
Přihlásit

 

 

 

Další zajímavá místa na dovču:

Zajímavou poznávací i pobytovou dovolenou za rozumné peníze pořídíte i v destinacích:

Turecko - turecká a egejská riviéra

Kypr

Tunisko

Kanárské ostrovy

Bulharsko

Egypt

 

 

 

 

Turistická střediska: Mylopotas

Upravit popis objektu

Mylopotas obecně

Středisko Mylopotas je vůbec tím nejpopulárnějším na celém ostrově Ios. Je totiž centrem zábavy všeho druhu, zejména pak té noční, která se odehrává na plážích, v barech, tavernách a tanečních klubech až do brzkých ranních hodin. A právě díky rušné atmosféře tohoto živého letoviska jej vyhledávají spíše mladší ročníky a teenageři. Rekreační oblast se nachází na západě Iosu, jen nedaleko hlavního města. Do místa pravidelně přijíždějí autobusové linky, jež přivážejí návštěvníky z ostatních letovisek ostrova, kteří touží zažít zdejší atmosféru. Kdo se rozhodne strávit celý svůj pobyt na Iosu právě zde, může vybírat z celé škály ubytovacích zařízení – od hotelů až po kempy.

Pláže u Mylopotas

Pláž v Mylopotas je široká, dlouhá (cca 1 km), čistá a pokrytá měkkým, avšak hutným pískem zlatavé barvy. Údajně patří k těm vůbec nejkrásnějším a nejkvalitnějším v celé Evropě. Kolem dokola ji obestírají táhlé kopce porostlé nízkou zelení a celou kulisu už pak jen dokreslují kouzelné barevné domečky vystavěné na svazích. V blízkosti pohodlných lehátek a deštníků, které chrání před horkým sluncem, je umístěna řada taveren a barů, které jsou vždy připraveny občerstvit hladové a žíznivé rekreanty. Aktivnější jedinci jistě nepohrdnou pestrou nabídkou vodních sportů a naopak příznivci sušších aktivit si rádi zahrají třeba plážový fotbal nebo volejbal. Voda u Mylopotas má krásnou modrou barvu a společně s písečnou pláží vyniká perfektní čistotou.

Mylopotas - co tam?

Aktivitou číslo jedna v Mylopotas je jedním slovem party, tedy hudba, tanec a dobré pití, a to nejen v noci, ale i během dne, kdy se na mnoha místech odehrávají pool party u hotelových bazénů nebo další akce v místních klubech a barech. V nočních hodinách proto bývá v Mylopotas poměrně rušno, a tak tu příliš klidu ke spánku není, nicméně mladým, kteří především Mylopotas vyhledávají, to není vůbec na překážku a naopak si čilý rytmus letoviska v době své dovolené užívají plnými doušky.

Kam se na Ios ještě jezdí?

Na Ios se jezdí hlavně do středisek Gialos, Ios - Chora a Mylopotas.

Tipy na hotel ve středisku Mylopotas

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Mylopotas. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Mylopotas.

Dionysos Resort Hotel

Dionysos Resort Hotel ****

Komplex Dionysos Resort Hotel pěti samostatných budov se nachází na ostrově Ios v letovisku Mylopotas, pouhých 30 metrů od pláže Mylopotas Beach, která patří mezi nejdelší a nejkrásnější pláže ostrova Ios. Vzdálenost od hlavního města Ios (Chora) je cca 2 km a od přístavu cca 4 km.