Přihlášení

Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kantouni

Oblast
Typ střediska Klidné

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Název
Ubytování
Cena s poplatky od
Kalydna Island Kalydna Island
Hotelový pokoj
22 990 Kč Slevy

Letovisko Kantouni

Letovisko Kantouni patří k nejoblíbenějším na ostrově Kalymnos. A není divu. Má totiž ideální polohu – nachází se jen několik málo kilometrů od hlavního města, kam většinu turistů přivážejí trajekty, lodě a letadla, a jeho pozice na jihozápadním písčitém pobřeží poskytuje příjemný povrch pláží a moře charakteristické čistou vodou a krásnou barvou. Navíc silniční infrastruktura na ostrově je poměrně dobrá, a tak fungují pravidelné autobusové spoje mezi hlavním městem a letovisky, vč. Kantouni.

Co v Kantouni

Ač se letovisko nachází v jedné z mála údolních oblastí ostrova, nechybí tu kulisa všudypřítomných horstev, která vytvářejí příjemnou scenérii dovolenkového resortu s typicky řeckou ostrovní krajinou. Jako většina letních středisek, i Kantouni zajišťuje slušnou turistickou vybavenost. Ve zdejších obchůdcích lze zakoupit vše potřebné na každý den, včetně potravin, nápojů a suvenýrů. Ve stravovacích zařízeních pak připravují místní speciality lahodné chuti a servírují dobrá vína a řecké ouzo.

Přestože Kantouni je oblíbeným a stále se rozvíjejícím se resortem ostrova Kalymnos, panuje tu poměrně klidná atmosféra, ideální k letní, pohodové relaxaci u moře. Milovníci bujařejší zábavy musí zavítat o několik kilometrů dále do hlavního města Pothia, které nabízí vše potřebné k nočnímu veselí – množství nočních podniků, barů a diskoték.

Okolí Kantouni

Video z Kantouni:

Video

Pláž u Kantouni

Pláž je tu jen mírně svažitá, a tak je vhodná pro nezkušené plavce, děti a ty, kteří si rádi pohoví v teplé mělčině.

Kam se na Kalymnos jezdí?

Na Kalymnos se jezdí z ČR především do středisek Armeos, Emborios, Kantouni, Massouri, Panormos, Plati Gialos, Pothia, Vathi a Vlihadia .

Tipy na hotel ve středisku Kantouni

Kantouni Beach

Velmi hezký komplex Kantouni Beach je z modrobílých vilek obklopených vzrostlou subtropickou zahradou, ve které se střídají tmavě zelené palmy s krásnými barevnými oleandry. Studia a apartmány jsou přímo na písečné pláži, která je vhodná pro surfování. 

1.

Kalydna Island

Na suchém a skalnatém Kalymnosu leží hotel s hlavní budovou a přilehlými bungalovy, vystavěnými v egejském stylu, obklopený zahradou plnou oleandrů. Široké písečné pláže u Kantouni a Linária jsou od hotelu vzdálené cca 300 m. Naproti hotelu se nachází místními starousedlíky nazývané "obchodní centrum", kde najdete množství obchůdků. V blízkosti můžete též navštívit některou z taveren, restaurací či barů a ochutnat místní řecké speciality. Vzdálenost od letiště 5km.

2.

Sevi

4 studia a 1 apartmán

3.