Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Kantouni

Upravit popis objektu

Letovisko Kantouni

Letovisko Kantouni patří k nejoblíbenějším na ostrově Kalymnos. A není divu. Má totiž ideální polohu – nachází se jen několik málo kilometrů od hlavního města, kam většinu turistů přivážejí trajekty, lodě a letadla, a jeho pozice na jihozápadním písčitém pobřeží poskytuje příjemný povrch pláží a moře charakteristické čistou vodou a krásnou barvou. Navíc silniční infrastruktura na ostrově je poměrně dobrá, a tak fungují pravidelné autobusové spoje mezi hlavním městem a letovisky, vč. Kantouni.

Co v Kantouni

Ač se letovisko nachází v jedné z mála údolních oblastí ostrova, nechybí tu kulisa všudypřítomných horstev, která vytvářejí příjemnou scenérii dovolenkového resortu s typicky řeckou ostrovní krajinou. Jako většina letních středisek, i Kantouni zajišťuje slušnou turistickou vybavenost. Ve zdejších obchůdcích lze zakoupit vše potřebné na každý den, včetně potravin, nápojů a suvenýrů. Ve stravovacích zařízeních pak připravují místní speciality lahodné chuti a servírují dobrá vína a řecké ouzo.

Přestože Kantouni je oblíbeným a stále se rozvíjejícím se resortem ostrova Kalymnos, panuje tu poměrně klidná atmosféra, ideální k letní, pohodové relaxaci u moře. Milovníci bujařejší zábavy musí zavítat o několik kilometrů dále do hlavního města Pothia, které nabízí vše potřebné k nočnímu veselí – množství nočních podniků, barů a diskoték.

Okolí Kantouni

Video z Kantouni:

 

 

Pláž u Kantouni

Pláž je tu jen mírně svažitá, a tak je vhodná pro nezkušené plavce, děti a ty, kteří si rádi pohoví v teplé mělčině.

Kam se na Kalymnos jezdí?

Na Kalymnos se jezdí z ČR především do středisek Armeos, Emborios, Kantouni, Massouri, Panormos, Plati Gialos, Pothia, Vathi a Vlihadia .

Recenze uživatelů
Celkové shrnutí ( 1x )
Normální běžné letovisko splňující naše očekávání
Doporučili byste letovisko ostatním? ( 1x )
Ano
Typ letoviska ( 1x )
Pouze komplex hotelů
Jak je letovisko rušné? ( 1x )
Skoro samota
Vybavení letoviska ( 1x )
Bary, Obchody, Taverny
Letovisko a pláž jsou vhodné i pro ... ( 1x )
Děti, Seniory, Osoby s pohybovými problémy
Pláž v letovisku ( 1x )
Chvalitebná
Povrch pláže ( 1x )
Smíšená, Písečná
Vstup do moře ( 1x )
Pozvolný
Služby na pláži a její vybavení ( 1x )
Občerstvení, Slunečníky, Lehátka

Tipy na hotel ve středisku Kantouni

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kantouni. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kantouni.

Kantouni Beach

Kantouni Beach ***

Velmi hezký komplex Kantouni Beach je z modrobílých vilek obklopených vzrostlou subtropickou zahradou, ve které se střídají tmavě zelené palmy s krásnými barevnými oleandry. Studia a apartmány jsou přímo na písečné pláži, která je vhodná pro surfování. Kantuni Beach dělí krásnou přírodní písečnou pláž u Kantuni/Lunária na dvě poloviny. Leží přímo na pláži, jen pět metrů jemného písku brání tomu, aby se voda z hotelového bazénu smísila s mořskými vlnami. Na konci pláže Kantuni (asi 400 m od hotelu) se nachází jeden z oblíbených plážových barů Kalymnosu - Domus, který funguje i jako restaurace.

Sevi

Sevi **

V oblasti Lunária/Kantuni na ostrově Kalymnos, přibližně 80 m od převážně písečné pláže, místy smíšené s kamínky, stojí prázdninový dům v pastelových barvách s modrými okenicemi - Sevi. Na poschodí dům poskytuje ubytování ve studiích pro dvě osoby s možností přistýlky (pohovka). Na přízemí je studio pro 3-4 osoby (3 pevná lůžka + přistýlka) a taktéž rodinný apartmán pro 4-5 osob s oddělenou ložnicí. Všechny pokoje jsou velmi příjemné, zařízené novým dřevěným nábytkem, kuchyňským koutem, základním nádobím, dvouplotýnkovým vařičem, ledničkou, TV, koupelnou (sprcha/WC) a balkonem nebo terasou.