Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Plati Gialos

Upravit popis objektu

Středisko Plati Gialos

Živé turistické středisko Plati Gialos, které se především díky své nádherné pláži jako vůbec první na ostrově Kalymnos přeměnilo z rybářské vesničky na turistické středisko, se nachází na jižním pobřeží. Nabízí především plnou turistickou vybavenost v podobě dostatku hotelů, apartmánů a stravovacích zařízení. Nechybí tu samozřejmě ani bary při pláži a obchůdky, kde lze zakoupit vše potřebné od jídla, pití až po spotřební zboží. Do letoviska jsou zajištěny pravidelné autobusové linky.

Pláž u Plati Gialos

Pláž je v letovisku Plati Gialos pokryta jemným tmavým pískem, který je omýván azurovými a křišťálově čistými vodami Egejského moře. Typickou ostrovní scenérii dokreslují skalní masívy v pozadí a okolní zeleň. K dispozici jsou různé vodní sporty, ať už klasický surfing či vodní skútry nebo banán. Není to však jediná pláž v okolí. Další se nacházejí podél břehů, avšak často jsou dostupné jen lodí. Do nejbližšího letoviska je to jen pár minut pěšky, takže pokud vás Plati Gialos omrzí, není nic snazšího než se vydat na příjemnou procházku a vyzkoušet pláže a vody v resortu Kantouni. Navštívit ale můžete i další místa v okolí, například vesničku Panormos nebo se vydat do divoké přírody a po návratu si v Plati Gialos vychutnat úchvatný západ slunce.

Okolí Platis Gialos

Krásné okolí Platis Gialos je vidět na tomto videu:

 

 

Kam se na Kalymnos jezdí?

Na Kalymnos se jezdí z ČR především do středisek Armeos, Emborios, Kantouni, Massouri, Panormos, Plati Gialos, Pothia, Vathi a Vlihadia .

Recenze uživatelů
Celkové shrnutí ( 1x )
Super, ale pár drobostí by se našlo
Doporučili byste letovisko ostatním? ( 1x )
Ano
Typ letoviska ( 1x )
Pouze komplex hotelů
Jak je letovisko rušné? ( 1x )
Klidné
Vybavení letoviska ( 1x )
Bary, Obchody, Taverny
Letovisko a pláž jsou vhodné i pro ... ( 1x )
Děti, Seniory
Pláž v letovisku ( 1x )
Chvalitebná
Povrch pláže ( 1x )
Písečná
Vstup do moře ( 1x )
Pozvolný
Služby na pláži a její vybavení ( 1x )
Taverna, Občerstvení, Vodní sporty a zábava, Slunečníky, Lehátka

Tipy na hotel ve středisku Plati Gialos

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Plati Gialos. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Plati Gialos.

Muselis apt/std

Muselis apt/std *

Největším lákadlem apartmánového domu Muselis je jeho poloha s kouzelným výhledem na moře a nedaleký ostrůvek Agia Kiriaki (Svatá neděle). Zrenovovaný komplex studií a apartmánů Muselis se nachází v letovisku Platis Yialos a je postaven ve skalnatém svahu ostrova Kalymnos. V blízkosti najdete 2 restaurace, další možnosti nákupů a stravování nabízejí blízká letoviska Kantuni, Linaria a Panormos.

Mary Popi

Mary Popi **

V klidné vesničce Platis Yialos, asi 150 m od tmavé oblázkové pláže, stojí dvoupatrový apartmánový dům Mary Popi. V jeho areálu najdete malý bazén s mořskou vodou, s lehátky a slunečníky v jeho okolí. Přátelští majitelé žijí přímo v apartmánovém domě a svým hostům nabízejí i občerstvení ve snack baru u bazénu. Oblast - Kalymnos