Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Pothia

Upravit popis objektu

Středisko Pothia

Pothia je hlavním městem ostrova Kalymnos a patří tak k nejzajímavějším a také nejrušnějším místům na tomto území. Současně slouží jako přístav a ostrovní křižovatka, kam jsou soustředěni turisté, kteří jsou pak dále rozváženi po letoviscích na ostrově.

Co v Pothia ?

Ač bylo město Pothia původně jen rybářskou vesničkou, rozvinulo se do dnešní podoby významného centra ostrova, které si však dokázalo zachovat své tradice a kouzelnou atmosféru. Okolí je lemováno strmými skalisky a množstvím malých domků vysázených při pobřeží. Ty pak tvoří malebné uličky, jež skýtají mnohá zákoutí a spoustu  historických památek. Nechybí tu ani Archeologické muzeum, které dokládá bohatou historii ostrova v podobě pestrých expozic, nebo Lidové či Námořní muzeum s artefakty upomínajícími na tradice výlovu mořských  hub. Několik kostelíků a klášter, který svým návštěvníkům diktuje před vstupem decentní oblečení zakrývající většinu těla, jsou zase důkazem náboženských zvyků místních obyvatel.

A jako každé hlavní město nabízí Pothia slušnou řádku příjemných taveren, restaurací, kaváren a barů, které lákají kolemjdoucí k posezení nad ouzem a řeckými specialitami. Romantické povahy pak jistě rády vyrazí na procházku rozkošnými uličkami a v některém z obchůdků zakoupí nějaký ten suvenýr na památku. Kdo chce zažít něco netradičního až kuriózního, nechť zavítá do továrny na zpracování mořských hub.

Video z Pothia

 

 

Kam se na Kalymnos jezdí?

Na Kalymnos se jezdí z ČR především do středisek Armeos, Emborios, Kantouni, Massouri, Panormos, Plati Gialos, Pothia, Vathi a Vlihadia .

Recenze uživatelů
Celkové shrnutí ( 1x )
Super, ale pár drobostí by se našlo
Doporučili byste letovisko ostatním? ( 1x )
Ano
Typ letoviska ( 1x )
Město
Jak je letovisko rušné? ( 1x )
Rušné
Vybavení letoviska ( 1x )
Bary, Supermarkety, Obchody, Nákupní střediska, Hřiště a vybavení pro děti, Půjčovny, Doktor, Lékárna, Bankomat, Taverny
Letovisko a pláž jsou vhodné i pro ... ( 1x )
Děti, Seniory, Osoby s pohybovými problémy
Pláž v letovisku ( 1x )
Chvalitebná
Povrch pláže ( 1x )
Písečná
Vstup do moře ( 1x )
Pozvolný
Služby na pláži a její vybavení ( 1x )
Taverna, Občerstvení, Slunečníky, Lehátka