Přihlášení

Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Pothia

Oblast
Typ střediska Klidné

Středisko Pothia

Pothia je hlavním městem ostrova Kalymnos a patří tak k nejzajímavějším a také nejrušnějším místům na tomto území. Současně slouží jako přístav a ostrovní křižovatka, kam jsou soustředěni turisté, kteří jsou pak dále rozváženi po letoviscích na ostrově.

Co v Pothia ?

Ač bylo město Pothia původně jen rybářskou vesničkou, rozvinulo se do dnešní podoby významného centra ostrova, které si však dokázalo zachovat své tradice a kouzelnou atmosféru. Okolí je lemováno strmými skalisky a množstvím malých domků vysázených při pobřeží. Ty pak tvoří malebné uličky, jež skýtají mnohá zákoutí a spoustu  historických památek. Nechybí tu ani Archeologické muzeum, které dokládá bohatou historii ostrova v podobě pestrých expozic, nebo Lidové či Námořní muzeum s artefakty upomínajícími na tradice výlovu mořských  hub. Několik kostelíků a klášter, který svým návštěvníkům diktuje před vstupem decentní oblečení zakrývající většinu těla, jsou zase důkazem náboženských zvyků místních obyvatel.

A jako každé hlavní město nabízí Pothia slušnou řádku příjemných taveren, restaurací, kaváren a barů, které lákají kolemjdoucí k posezení nad ouzem a řeckými specialitami. Romantické povahy pak jistě rády vyrazí na procházku rozkošnými uličkami a v některém z obchůdků zakoupí nějaký ten suvenýr na památku. Kdo chce zažít něco netradičního až kuriózního, nechť zavítá do továrny na zpracování mořských hub.

Video z Pothia

Video

Kam se na Kalymnos jezdí?

Na Kalymnos se jezdí z ČR především do středisek Armeos, Emborios, Kantouni, Massouri, Panormos, Plati Gialos, Pothia, Vathi a Vlihadia .

Tipy na hotel ve středisku Pothia