Přihlášení

Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Aphiartis (Afiartis)

Oblast
Typ střediska Klidné

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Název
Ubytování
Cena s poplatky od
Irini Irini
Hotelový pokoj
20 577 Kč Slevy
Irini Irini
Hotelový pokoj
21 890 Kč Slevy

Aphiartis (Afiatrtis)

Ráj surfařů – to je asi nejstručnější, avšak nejvýstižnější charakteristika letoviska Aphiartis (Afiartis) , jež leží přibližně 20 kilometrů od hlavního města ostrova Karpathos. Nachází se v malebném zálivu v nejjižnější části území. Žlutá skaliska se tu zvolna svažují k několik kilometrů dlouhé písčité pláži a do sytě modrých vod Středozemního moře.

Život letoviska Aphiartis (Afiartis) je poklidnější, ovšem v žilách surfařů, kteří sem přijíždí za nevšedními zážitky, to při pohledu na vysoké vlny jen vře. Místo se totiž těší příznivým povětrnostním podmínkám, které zajišťují v letním období pravidelný přísun silného větru zvaného „Meltemi“, který vytváří nádherné vlnění mořské hladiny. V takzvané Slepičí zátoce, která má mělčí vodu, si můžete vyzkoušet surfování na nanečisto, ještě než vyrazíte naostro do širého moře. A nemusíte mít ani vlastní náčiní, neboť v místě jsou k dispozici bohatě vybavené půjčovny. Pokud si však přesto přivezete vlastní „prkno“, můžete jej v Aphiartis (Afiartis) uložit do některé z úschoven. A i když nejste právě aktivním surfařem, nevadí. Z pobřeží nebo z baru můžete nad lahodným drinkem pozorovat snahu těch, kteří se odhodlali k odvážnému výkonu v mořských vlnách.

V Aphiartis (Afiartis) se nachází menší ubytovací zařízení hotelového typu nebo soukromé pokoje. Občerstvení je zajištěno v několika tavernách a barech.

Video z okolí Aphiartis

Video

Další střediska na Karpathosu

Na Karpathos se jezdí z ČR především do středisek Amopi, Aphiartis (Afiartis), Arkassa, Diafani, Finiki, Lakki, Lefkos a Pigadia

Tipy na hotel ve středisku Aphiartis (Afiartis)

Poseidon Beach

Rodinný hotel Poseidon Beach se nachází na odlehlé pláži Damatria v klidné části letoviska Afiartis. Hlavní město Pigadia je vzdáleno 15 minut jízdy autem. Hotel leží ve svahu nad krásnou 200 m dlouhou písečnou pláží s křišťálově čistou vodou. Poloha je ideální pro všechny, kteří hledají odpočinek a dobrý výchozí bod k cestám po ostrově, a také pro milovníky windsurfingu (hotel spolupracuje se školami windsurfingu na pláži). Hotel Poseidon Beach doporučujeme nenáročným klientům, kteří upřednostní klidné a tradiční řecké prostředí.

1.

Irini

Kompletně zrenovovaný menší hotelový komplex Irini se nachází v krásné zahradě v letovisku Aphiartis (Afiartis), v blízkosti pláže a hlavně windsurfingového centra/školy MISTRAL, zároveň velmi krátký transfer z letiště (cca 5–10 min.)

2.