Řecko v detailech

Zobrazit
Řecko v detailech: vše o ... > Karpathos > Katalog objektů > Turistická střediska > Aphiartis (Afiartis)

Turistická střediska: Aphiartis (Afiartis)

Upravit popis objektu

Aphiartis (Afiatrtis)

Ráj surfařů – to je asi nejstručnější, avšak nejvýstižnější charakteristika letoviska Aphiartis (Afiartis) , jež leží přibližně 20 kilometrů od hlavního města ostrova Karpathos. Nachází se v malebném zálivu v nejjižnější části území. Žlutá skaliska se tu zvolna svažují k několik kilometrů dlouhé písčité pláži a do sytě modrých vod Středozemního moře.

Život letoviska Aphiartis (Afiartis) je poklidnější, ovšem v žilách surfařů, kteří sem přijíždí za nevšedními zážitky, to při pohledu na vysoké vlny jen vře. Místo se totiž těší příznivým povětrnostním podmínkám, které zajišťují v letním období pravidelný přísun silného větru zvaného „Meltemi“, který vytváří nádherné vlnění mořské hladiny. V takzvané Slepičí zátoce, která má mělčí vodu, si můžete vyzkoušet surfování na nanečisto, ještě než vyrazíte naostro do širého moře. A nemusíte mít ani vlastní náčiní, neboť v místě jsou k dispozici bohatě vybavené půjčovny. Pokud si však přesto přivezete vlastní „prkno“, můžete jej v Aphiartis (Afiartis) uložit do některé z úschoven. A i když nejste právě aktivním surfařem, nevadí. Z pobřeží nebo z baru můžete nad lahodným drinkem pozorovat snahu těch, kteří se odhodlali k odvážnému výkonu v mořských vlnách.

V Aphiartis (Afiartis) se nachází menší ubytovací zařízení hotelového typu nebo soukromé pokoje. Občerstvení je zajištěno v několika tavernách a barech.

Video z okolí Aphiartis

 

 

Další střediska na Karpathosu

Na Karpathos se jezdí z ČR především do středisek Amopi, Aphiartis (Afiartis), Arkassa, Diafani, Finiki, Lakki, Lefkos a Pigadia

Recenze uživatelů
Celkové shrnutí ( 1x )
Normální běžné letovisko splňující naše očekávání
Doporučili byste letovisko ostatním? ( 1x )
Ne
Typ letoviska ( 1x )
Pouze komplex hotelů
Jak je letovisko rušné? ( 1x )
Normální
Vybavení letoviska ( 1x )
Bary, Taverny
Pláž v letovisku ( 1x )
Dobrá

Tipy na hotel ve středisku Aphiartis (Afiartis)

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Aphiartis (Afiartis). Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Aphiartis (Afiartis).

Poseidon Beach

Poseidon Beach **

Rodinný hotel Poseidon Beach se nachází na odlehlé pláži Damatria v klidné části letoviska Afiartis. Hlavní město Pigadia je vzdáleno 15 minut jízdy autem. Hotel leží ve svahu nad krásnou 200 m dlouhou písečnou pláží s křišťálově čistou vodou. Poloha je ideální pro všechny, kteří hledají odpočinek a dobrý výchozí bod k cestám po ostrově Karpathos, a také pro milovníky windsurfingu (hotel spolupracuje se školami windsurfingu na pláži).

Irini

Irini ***+

Kompletně zrenovovaný menší hotelový komplex Irini se nachází v krásné zahradě v letovisku Aphiartis (Afiartis), v blízkosti pláže a hlavně windsurfingového centra/školy MISTRAL, zároveň velmi krátký transfer z letiště (cca 5–10 min.). Ostrov - Karpathos