Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Arkassa

Upravit popis objektu

Středisko Arkassa

Uživatel nudista o letovisku Arkassa uvedl:

Letovisko leží bezprostředně u moře na jihozápadním pobřeží ostrova s výhledem na protilehlý ostrov Kassos. Na rozdíl od Lefkosu nebo Ammopi, bývalých rybářských osad s minimálním počtem stálých obyvatel, které se postupně rozvíjejí v turistická letoviska, je Arkassa trvale obydlenou vesnicí, kde se můžete potkávat s místními v tavernách a kafeniích. V Arkasse je několik menších hotelů a apartmánových domů a také několik obchodů.

Jižně od vesnice se nachází hojně navštěvovaná široká písečná pláž Agios Nikolaos, oceněná modrou vlajkou EU. Protože Arkassa leží na západní straně ostrova, kde vítr přichází velmi často od moře, je nutno s ním v letní sezónu počítat.

Arkassu lze doporučit všem milovníkům klidu a relaxace a také mořských vln. Není zde tolik taveren jako třeba v Ammopi, ale o to rychleji se můžete v některé z těch zdejších seznámit s místními přátelskými obyvateli. Jízda do hlavního města Pigadie vzdáleného asi 18 km trvá přibližně 20 až 30 minut.

Historie Arkassy:

Tato oblast byla osídlena již v mykénské době. V dórském období zde na vrcholu mohutného skalního výběžku vybíhajícího do moře, dnes nazývaného Paleokastro (starý hrad), stávala akropole antického města Arkesia.

Arkassa - zajímavosti:

  • Ve vesnici rozdělené korytem říčky  Riaki  upoutá na první pohled zářivě bílá zvonice kostela Ipapandi z 19. století ležící v jižní části vesnice. Zvonice nese šest těžkých zvonů a zvláště působivá je při západu slunce.       
  • V severní části je zpřístupněno malé archeologické muzeum a malé náměstí s kašnou obklopují taverny a kafenia.              
  • Pod Paleokastrem jsou volně přístupné zbytky nádherných barevných mozaik, pozůstatků raně křesťanské baziliky Agia Anastasia z 5.-6. století a malý kostelík Agia Sofia. Severně od Paleokastra leží kamenitá pláž Marmara.

 

Arkassa video

 

 

Další střediska na Karpathosu

Na Karpathos se jezdí z ČR především do středisek Amopi, Aphiartis, Arkassa, Diafani, Finiki, Lakki, Lefkos a Pigadia

Recenze uživatelů
Celkové shrnutí ( 1x )
Skvělé letovisko, k dovolené zde jsme neměli žádné výhrady
Doporučili byste letovisko ostatním? ( 1x )
Ano
Typ letoviska ( 1x )
Původní vesnička
Jak je letovisko rušné? ( 1x )
Klidné
Vybavení letoviska ( 1x )
Obchody, Taverny
Letovisko a pláž jsou vhodné i pro ... ( 1x )
Děti, Seniory, Osoby s pohybovými problémy
Pláž v letovisku ( 1x )
Výborná
Povrch pláže ( 1x )
Písečná

Tipy na hotel ve středisku Arkassa

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Arkassa. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Arkassa.

Royal Mare

Royal Mare ****

Hotel Royal Mare je zcela ojedinělé ubytování nabízející all inclusive v ceně na ostrově Karpathos, moderní hotel s komfortním ubytováním u píščité pláže, vřele doporučujeme párům a rodinám s dětmi.

Popi studia

Popi studia

Příjemná studia Popi skládající se ze 3 budov se nachází v letovisku Arkassa, v kouzelném prostředí se zahradou a bazénem, ve vzdálenosti 350 m od pláže. Nedaleko studií Popi najdete restaurace, obchůdky, tradiční kavárny a taverny. Hlavní město Pigadia je vzdáleno 17 km, ostrov Karpathos.

Arkesia

Arkesia **+

V tradiční, poklidné vesničce Arkassa, procházkou necelých 15 minut od pláže, stojí hotel Arkesia. Je postaven v krásném prostředí s výhledem na azurové moře, odkud si hosté mohou vychutnávat jedinečný západ slunce. Od letiště ho dělí 7 km, od hlavního města ostrova KarpathosPigadie, asi 17 km. V blízkosti hotelu jsou tradiční taverny, bary a obchůdky.

Montemar

Montemar **

Studia a apartmány Montemar jsou výbornou volbou pro prožití klidné dovolené v příjemném zázemí v původním městečku Arkassa poblíž jedné z nejhezčích pláží ostrova Karpathos,  Ag. Nikolaos. Doporučujeme rodinám s dětmi, ale i párům, které vyhledávají soukromí a klidnější prostředí.

Athena Palace Aparthotel

Athena Palace Aparthotel ****

Kvalitní aparthotel Athena Palace leží cca 150 m od dvou menších přírodních neorganizovaných pláží a 200 m od organizované pláže Saint Nikolas. Vesnice Arkassa a Finiki jsou vzdálené cca 2 km od domu. Nedaleko se nachází starověká akropole a procházkou dojdete ke klášteru Agia Sofia. Ostrov - Karpathos