Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Pigadia

Oblast
Typ střediska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Pigadia, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Pigadia

Pigadia je moderním hlavním městem a přístavem ostrova Karpathos. Někdy však bývá označován shodně názvem samotného ostrova, a tak se můžete setkat s dvojím označením. Bílé domky vystavěné podél celé zátoky a v kopci nad ní vytvářejí jedinečnou atmosféru, a není proto divu, že je tato scenérie častou inspirací fotografů.

Co v Pigadia?

Pigadia je se svými 2,5 tisíci obyvateli správním, obchodním a kulturním centrem území, a tomu odpovídají služby, které jsou zde dostupné. Najdete tu řadu stravovacích zařízení od klasických taveren a restaurací v milých úzkých uličkách, případně si můžete zakoupit jídlo vlastní v některém ze supermarketů či menších obchůdků. Noční kluby, které nabízejí všem „nočním můrám“ dostatek patřičné zábavy, bývají otevřeny do brzkých ranních hodin. Někdy, zejména v hlavní sezoně, se však stávají zdrojem hlučného veselí.

Pigadia a pláže

Přímo v zátoce, v níž se město nachází, najdeme pěknou písečnou pláž. Okolí je vůbec na pobřežní zálivy a zákoutí poměrně bohaté, takže ke koupání, slunění a plavání si můžete při troše šikovnosti objevit tu pravou, téměř soukromou pláž jen pro sebe. Není problém si zapůjčit vůz nebo motorku, které vás do malebných míst zavezou cobydup. Za návštěvu určitě stojí sice ne tak odlehlá, nicméně velmi krásná pláž Kyra Panagia, vzdálená od města Pigadia jen několik kilometrů. Vévodí jí stejnojmenný klášter, který společně se zlatavým pískem a sytě modrým mořem se skalisky v pozadí malují úchvatnou mozaiku dokonalého zážitku. Protože je Pigadia přístavem, lze využít lodní dopravy k výletům a projížďkám do širého moře a při pobřeží.

Další střediska na Karpathosu

Na Karpathos se jezdí z ČR především do středisek Amopi, Aphiartis, Arkassa, Diafani, Finiki, Lakki, Lefkos a Pigadia

Tipy na hotel ve středisku Pigadia

Sun Beach

Jen místní komunikace odděluje dům Sun Beach od krásné a dlouhé písečné pláže (asi 30 m). Od města Pigadia je vzdálený cca 1 km, nejbližší restaurace a supermarket je k dispozici již po 250 m. Nízké bílé budovy se skrývají za stromy, keři a barevnými bugamviliemi. V areálu studií Sun Beachmůžete na jedné straně obdivovat křišťálově čisté moře a na straně druhé ještě ničím nenarušenou přírodu. Dům disponuje prostornými studii pro 2 osoby. Všechna jsou jednoduše zařízena dřevěným nábytkem, mají kuchyňský kout se základním vybavením, ledničku, koupelnu/WC a vlastní balkon. Klimatizace a trezor jsou možné za příplatek na místě. Doporučujeme všem, kteří touží po klidné dovolené, kousek od moře.

1.

Embassy

Studia Embassy se nachází cca 50 m od písčito-oblázkové pláže, 500 m od centra, v okolí se nachází taverny, bary, obchody - nejbližší cca 150 m; od hotelu Elektra Beach a Alimounda Mare - cca 30 m.

2.

Afoti Beach

Menší rodinný hotel Afoti Beach postavený v tradičním řeckém stylu tvoří tři bílé dvoupatrové budovy s modrými dveřmi a okny. Leží na klidném místě v zahradě v těsné blízkosti nejdelší pláže ostrova nedaleko od hlavního města Pigadia. Nedaleko od hotelu Afoti Beach najdete několik taveren a obchůdků, do kilometr vzdáleného centra města snadno dojdete procházkou. Pokoje jsou účelně zařízené a největší výhodou tohoto hotýlku je jeho ideální poloha u pláže. Hotel Afoti Beach je vhodný pro všechny věkové kategorie.

3.

Diakonis

Hotel Diakonis je zcela nový komplex studií otevřený v r. 2009 cca 800 m od centra městečka Pigadia (Karpathos) , 250 m od pláže.

4.

Nereides

Hotel Nereides je zcela nový moderní hotel v klidném místě, cca 700 m od centra letoviska Pigadia s řadou kaváren, taveren, barů, obchůdků; taverny a minimarket nedaleko hotelu cca 100–200 m.

5.

Atlantis

Hotel Atlantis je jednodušší, přesto často vyhledávaný klientelou pro svoji výhodnou polohu. Nachází se v klidné části hlavního města v těsné blízkosti moře a zároveň i nedaleko centra, takže je vhodný pro klienty, kteří nechtějí jen odpočívat, ale také se dobře bavit. Mimo jiné je odtud i krásný výhled na okolí. Nejlepší koupání je na písečné pláži Pigadia, která je od hotelu Atlantis vzdálena pár minut chůze. Do přístavu s množstvím restaurací, barů a obchodů je to jen pár kroků od hotelu. Doporučujeme mladým párům, hledajícím večerní zábavu v nejrušnějším městečku ostrova.

6.