Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Pigadia

Oblast
Typ střediska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Pigadia, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Pigadia

Pigadia je moderním hlavním městem a přístavem ostrova Karpathos. Někdy však bývá označován shodně názvem samotného ostrova, a tak se můžete setkat s dvojím označením. Bílé domky vystavěné podél celé zátoky a v kopci nad ní vytvářejí jedinečnou atmosféru, a není proto divu, že je tato scenérie častou inspirací fotografů.

Co v Pigadia?

Pigadia je se svými 2,5 tisíci obyvateli správním, obchodním a kulturním centrem území, a tomu odpovídají služby, které jsou zde dostupné. Najdete tu řadu stravovacích zařízení od klasických taveren a restaurací v milých úzkých uličkách, případně si můžete zakoupit jídlo vlastní v některém ze supermarketů či menších obchůdků. Noční kluby, které nabízejí všem „nočním můrám“ dostatek patřičné zábavy, bývají otevřeny do brzkých ranních hodin. Někdy, zejména v hlavní sezoně, se však stávají zdrojem hlučného veselí.

Pigadia a pláže

Přímo v zátoce, v níž se město nachází, najdeme pěknou písečnou pláž. Okolí je vůbec na pobřežní zálivy a zákoutí poměrně bohaté, takže ke koupání, slunění a plavání si můžete při troše šikovnosti objevit tu pravou, téměř soukromou pláž jen pro sebe. Není problém si zapůjčit vůz nebo motorku, které vás do malebných míst zavezou cobydup. Za návštěvu určitě stojí sice ne tak odlehlá, nicméně velmi krásná pláž Kyra Panagia, vzdálená od města Pigadia jen několik kilometrů. Vévodí jí stejnojmenný klášter, který společně se zlatavým pískem a sytě modrým mořem se skalisky v pozadí malují úchvatnou mozaiku dokonalého zážitku. Protože je Pigadia přístavem, lze využít lodní dopravy k výletům a projížďkám do širého moře a při pobřeží.

Další střediska na Karpathosu

Na Karpathos se jezdí z ČR především do středisek Amopi, Aphiartis, Arkassa, Diafani, Finiki, Lakki, Lefkos a Pigadia

Tipy na hotel ve středisku Pigadia

Venezia

Vhodné pro klidnou dovolenou, blízko pláže.

1.

Sun Beach

Jen místní komunikace odděluje dům Sun Beach od krásné a dlouhé písečné pláže (asi 30 m). Od města Pigadia je vzdálený cca 1 km, nejbližší restaurace a supermarket je k dispozici již po 250 m. Nízké bílé budovy se skrývají za stromy, keři a barevnými bugamviliemi. V areálu studií Sun Beachmůžete na jedné straně obdivovat křišťálově čisté moře a na straně druhé ještě ničím nenarušenou přírodu. Dům disponuje prostornými studii pro 2 osoby. Všechna jsou jednoduše zařízena dřevěným nábytkem, mají kuchyňský kout se základním vybavením, ledničku, koupelnu/WC a vlastní balkon. Klimatizace a trezor jsou možné za příplatek na místě. Doporučujeme všem, kteří touží po klidné dovolené, kousek od moře.

2.

Seven Stars


Příjemný hotel Seven Stars je postaven na mírně vyvýšeném místě odkud můžete obdivovat krásné panoramatické výhledy na moře a do okolí. Historické centrum hlavního města Pigadia je vzdáleno pouhých 700 m, písečná pláž cca 200 m. Doporučujeme klientům, kteří preferují dobrou dostupnost živého centra města s možností návštěvy taveren, barů a nákupů v tradičních obchůdcích.

3.

Baywatch

Studia Baywatch ležící na okraji hlavního města ostrova Karpathos - Pigadie, přímo u široké písečné pláže. Všechna studia mají výhled na moře, což není jediné plus tohoto ubytování. Nespornou výhodou je i blízkost centra s velkým množstvím obchůdků, restaurací a taveren - tedy i noční život, ale zároveň ubytování na klidném místě s možností najít si na prostorné pláži i místo, kde budete sami. Součástí je venkovní terasa, kde si můžete dát malé občerstvení. Nedaleko minimarket.

4.
5.

Astron

Velmi příjemný hotel postavený ve stylu ostrovní architektury se nachází v klidné části letoviska Pigadia. Areál tvoří hlavní budova a čtyři další dvoupodlažní budovy v zahradě kolem bazénu. Nejbližší minimarket, obchod se suvenýry, půjčovna aut a restaurace jsou od hotelu cca 430 m. Do letoviska Pigadia, jehož hlavní dominantou je přístav, se lze vydat i pěšky - vzdálenost je cca 1,5 km (cca 15 minut procházkové chůze). Zde naleznete spoustu restaurací, kaváren, cukrárny, rychlé občerstvení, minimarkety, supermarkety, obchody s tradičními suvenýry, lékárny, bankomat i noční kluby. Doporučujeme si pronajmout auto a poznat ostrov důkladně.

6.