Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Pigadia

Upravit popis objektu

Pigadia

Pigadia je moderním hlavním městem a přístavem ostrova Karpathos. Někdy však bývá označován shodně názvem samotného ostrova, a tak se můžete setkat s dvojím označením. Bílé domky vystavěné podél celé zátoky a v kopci nad ní vytvářejí jedinečnou atmosféru, a není proto divu, že je tato scenérie častou inspirací fotografů.

Co v Pigadia?

Pigadia je se svými 2,5 tisíci obyvateli správním, obchodním a kulturním centrem území, a tomu odpovídají služby, které jsou zde dostupné. Najdete tu řadu stravovacích zařízení od klasických taveren a restaurací v milých úzkých uličkách, případně si můžete zakoupit jídlo vlastní v některém ze supermarketů či menších obchůdků. Noční kluby, které nabízejí všem „nočním můrám“ dostatek patřičné zábavy, bývají otevřeny do brzkých ranních hodin. Někdy, zejména v hlavní sezoně, se však stávají zdrojem hlučného veselí.

Pigadia a pláže

Přímo v zátoce, v níž se město nachází, najdeme pěknou písečnou pláž. Okolí je vůbec na pobřežní zálivy a zákoutí poměrně bohaté, takže ke koupání, slunění a plavání si můžete při troše šikovnosti objevit tu pravou, téměř soukromou pláž jen pro sebe. Není problém si zapůjčit vůz nebo motorku, které vás do malebných míst zavezou cobydup. Za návštěvu určitě stojí sice ne tak odlehlá, nicméně velmi krásná pláž Kyra Panagia, vzdálená od města Pigadia jen několik kilometrů. Vévodí jí stejnojmenný klášter, který společně se zlatavým pískem a sytě modrým mořem se skalisky v pozadí malují úchvatnou mozaiku dokonalého zážitku. Protože je Pigadia přístavem, lze využít lodní dopravy k výletům a projížďkám do širého moře a při pobřeží.

Další střediska na Karpathosu

Na Karpathos se jezdí z ČR především do středisek Amopi, Aphiartis, Arkassa, Diafani, Finiki, Lakki, Lefkos a Pigadia

Recenze uživatelů
Celkové shrnutí ( 1x )
Skvělé letovisko, k dovolené zde jsme neměli žádné výhrady
Doporučili byste letovisko ostatním? ( 1x )
Ano
Typ letoviska ( 1x )
Město
Jak je letovisko rušné? ( 1x )
Normální
Vybavení letoviska ( 1x )
Bary, Supermarkety, Obchody, Hřiště a vybavení pro děti, Půjčovny, Doktor, Lékárna, Bankomat, Taverny
Letovisko a pláž jsou vhodné i pro ... ( 1x )
Děti, Seniory, Osoby s pohybovými problémy
Pláž v letovisku ( 1x )
Chvalitebná
Povrch pláže ( 1x )
Smíšená, Písečná
Vstup do moře ( 1x )
Pozvolný
Služby na pláži a její vybavení ( 1x )
Taverna, Občerstvení, Slunečníky, Lehátka, Stromy / možnost stínu

Tipy na hotel ve středisku Pigadia

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Pigadia. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Pigadia.

Venezia

Venezia

Příjemný komplex dvoupatrových vilek s bazénem obklopený udržovanou zahradou leží pouze 20 m od písečno-oblázkové pláže Vrondis Beach a 2 km od centra hlavního města Karpathosu Pigadia. V centru je množství barů, taveren, restaurací a obchodů.

Sun Beach

Sun Beach **

Jen místní komunikace odděluje dům Sun Beach od krásné a dlouhé písečné pláže (asi 30 m) ostrova Karpathos. Od města Pigadia je vzdálený cca 1 km, nejbližší restaurace a supermarket je k dispozici již po 250 m. Nízké bílé budovy se skrývají za stromy, keři a barevnými bugamviliemi. V areálu studií Sun Beachmůžete na jedné straně obdivovat křišťálově čisté moře a na straně druhé ještě ničím nenarušenou přírodu. Dům disponuje prostornými studii pro 2 osoby. Všechna jsou jednoduše zařízena dřevěným nábytkem, mají kuchyňský kout se základním vybavením, ledničku, koupelnu/WC a vlastní balkon. Klimatizace a trezor jsou možné za příplatek na místě. Doporučujeme všem, kteří touží po klidné dovolené, kousek od moře.

Alimounda

Alimounda *****

Hotel Alimounda se nachází ve městě Pigadia na jihovýchodním pobřeží ostrova Karpathos. Výjimečná pozice u pláže táhnoucí se přes 3 km. Hotel je ideálně umístěn 5 min. chůze od hlavního města a 15 km od letiště.

Astron

Astron ***

Příjemný tříhvězdičkový hotel Astron, postavený v ostrovním slohu se nachází v klidné části malebného hlavního města Pigadia. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie klientů, kteří ocení jeho polohu v příjemné zahradě, daleko od ruchu centra a přitom v docházkové vzdálenosti města s přístavní kolonádou, tavernami, obchůdky a krásným kostelíkem, který se tyčí nad městem.

 

Lymiatis Beach

Lymiatis Beach ***

Hotel Lymiatis Beach s ideální polohou a krásným výhledem na Egejské moře okolo ostrova Karpathos je postaven na nádherné písečné pláži. Přístav a centrum města Pigadia je ve vzdálenosti cca 1 km, supermarket asi 500 m, minimarket pouhých 50 m. Hotel Lymiatis Beach doporučujeme klientům, kteří hledají krásné koupání a blízkost města.