Přihlášení

Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Argostoli

Oblast
Typ střediska Klidné

Argostoli

Uživatel Lucie Přidala:

Argostoli je hlavní město ostrova, také důležitý přístav, jako mnoho jiných oblastí Kefalonie bylo silně poničeno velkým zemětřesením v r. 1953, leží v kryté zátoce Argostolského zálivu, zhruba ve středu ostrova. Z přístavu několikrát denně vyjíždí pravidelné trajektové linky do Lixouri, 2. největšího města ostrova ležícího na protější straně zálivu na poloostrově Paliki.

Argostoli a jeho zajímavosti

Argostoli je živé město, kde naleznete spoustu taveren, barů, obchůdků se suvenýry i velkým množstvím řeckých supermarketů. Čtvercové náměstí Valianou nedaleko přístavu je centrem všeho dění, nelze si nevybrat ve které taverně, restauraci či baru si odpočinete po procházce městem. V přilehlých uličkách pak najdete menší obchůdky s potravinami a suvenýry. Během hlavní sezony je náměstí i hl. ulice Lithostroto uzavřena  a je určena pouze pro pěší.

Přímo na nábřeží lze nakupovat čerstvé ryby z malých člunů řeckých rybářů, zážitkem může být pozorování želv, které zde připlouvají.

Argostoli spojuje s protějším břehem kamenný most DRAPANU /z r. 1813/, asi v jeho polovině stojí obelisk - pomník Radikalu, považovaný za symbol svobody.

V přístavu najdete také směrovku /1,5 km/ k vodním mlýnům KATAVOTRES, mořská voda, která poháněla mlýny se  ztrácela ve vápencových skalách, aby po 17 km vytékala na vých. pobřeží ostrova - u Karavomilos a Melisani. Cesta těchto vod byla objevena v r. 1963 rakouskými geology, kteří vodu obarvili. V současné době jsou mlýny již hodně zchátralé, zničené hlavně silným zemětřesením v r. 1953.

Na severním výběžku chrání vjezd do přístavu Argostoli nádherný, bíle zářicí maják FANARI.

Střediska na ostrově Kefalonia

Na ostrov Kefalonia se z ČR jezdí hlavně do středisek Agia Efimia, Argostoli, Assos, Fiskardo, Kipourion, Kounopetra, Lassi, Lepeda - osada, Lixouri, Poros, Sami, Skala, Svoronata, Xi - osada a Zola

Tipy na hotel ve středisku Argostoli