Řecko v detailech

Zobrazit
Řecko v detailech: vše o ... > Korfu > Katalog objektů > Turistická střediska > Agios Georgios /sever/

Turistická střediska: Agios Georgios /sever/

Upravit popis objektu

Středisko Agios Georgios

Středisko Agios Georgios na severu (je ještě jeden Agios Georgios na jihu)  má velmi unikátní polohu - leží v ústí 2,5 kilometru širokého zeleného údolí, po jehož celé délce se táhne překrásná písečná pláž. Po stranách je údolí lemováno vysokými kopci (okolo 150 metrů), které se táhnou směrem do moře více než dva kilometry. Celé údolí i přilehlé kopce jsou zalesněné, obzvláště zajímavé jsou prastaré olivovníky a cypřiše.,  

Krásu Agios Georgios pak podrtrhuje ještě jeden fakt - středisko je velmi klidné a doposud nebylo zasaženo nadměrných cestovním ruchem. I když zde najdeme vše, co k dovolené můžeme potřebovat (taverny, restaurace, mimimarkety, prodejny dárkových předmětů, herny kulečníku a bowling ...), Agios Georgios zůstal doposud ušetřen nadměrného nočního života a hluku. Pokud tedy máte zájem o klidnou a romantickou dovolenou, je Agios Georgios to pravé. Pokud potřebujete noční život, diskotéky či kluby, budete se muste podívat po středisku jiném nebo si budete moci udělat výlet například do nedalekého Sidari či Roda, které toto vše nabízí (avšak zase jim chybí klid a kouzlo klidného místa).

V Agios Georgios jsou i taverny s možností připojení k internetu. Stejně tak je možné si v Agios Georgios půjčit loďku, kolo, skútr, motocykl, auto ...

Pro koho je Agios Georgios vhodný?

Relativní uzavřenost nabízí překrásnopu scenérii a písečná pláž je velmi vhodná zejména pro rodiny s dětmi. Pláž je velmi široká a vstup do vodu pozvolný. Díky délce pláže si tu najde své každý - na některých místech je klid, na jiných možnost vodních sportů, vždy je však pláž čistá a vhodná pro hrátky dětí i dospělých. Pláž v Agios Georgios pravidelné získává ocenění Blue Flag za údržbu a čistotu.

Kam na výlety?

Nedaleko Agios Georgios je mys Ekaterinas s lagunou brakické vody. Zdejší čistá příroda poskytuje ideální podmínky pro mnoho živočichů. Spatřit zde můžete želvy, velké ještěrky a další zajímavé druhy.

Možné jsou pěší procházky do vnitrozemí s malebnými vesničkami obklopenými olivovými háji.

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Tipy na hotel ve středisku Agios Georgios /sever/

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Agios Georgios /sever/. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Agios Georgios /sever/.

Summertime studios

Summertime studios

Studia Summertime je Komplex tří přízemních budov, dvě s 5ti a jedna se 7ti studii. Nachází ve svahu nad zálivem Agios Georgios. Je umístěn v upravené zahradě a jeho součástí je pěkný prostorný bazén se sluneční terasou a barem. Ideální dovolená pro mladé i starší páry, výborné podmínky pro pobyt rodiny s dětmi. Doporučuje se klientům, kteří hledají klid ale i zároveň aktivní dovolenou s využitím sportovních aktivit u moře. Příjemné večerní procházky v promenádní části Agios Georgios a pestrá noční zábava. Možnost výletů do okolí nebo celodenní poznávací výlet po ostrově.

Leonidas

Leonidas

Příjemný patrový objekt se studii Leonidas se nachází  v populárním letovisku Agios Georgios, jehož pobřeží je každoročně oceňováno modrou vlajkou. Studia Leonidas jsou umístěna v mírném kopci, na klidném místě, asi 150 metrů od písečné pláže. Méně nákladná a velmi romantická dovolená pro mladé i starší páry a ideálním pro rodiny s dětmi. Doporučuje se méně náročným klientům, kteří hledají klid a zároveň aktivní dovolenou. Polohu studií Leonidas ocení i ti, kteří si rádi vyrazí za noční zábavou do centra letoviska nebo dávají přednost výletům do okolí.

Athena studia

Athena studia

Studia Athena se nachází v půvabné zátoce na severozápadní části ostrova Korfu. Jsou situována přímo v promenádním a obchodním centru letoviska Agios Georgios s možností nákupů, zábavy a stravování, 35 km od centra hlavního města Kerkyry. Studia Athena jsou u krásné oblázkovo-písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, vhodné pro děti. Hosté studií Athena mohou užívat veškeré vybavení hotelu Athéna včetně bazénu.

Eleana studia

Eleana studia **

Přízemní budova umístěná v pěkné zahradě s lehátky se nachází jen 50 m od krásné písečné pláže letoviska Agios Georgios na severu ostrova Korfu. Prostorná studia jsou vybavena kuchyňským koutem, který slouží k jednoduchému vaření. Další možností stravování je dokoupení snídaní a večeří v blízkém hotelu Alkyon, případně návštěva místních taveren s tradiční řeckou kuchyní. Studia Eleana doporučujeme všem, kteří mají rádi klidné prostředí krásnou přírodu a hezké koupání.

White House studia

White House studia

Příjemná studia White House se nachází v oblíbeném letovisku Agios Georgios na severu Korfu (hned vedle letoviska Agios Stefanos). Pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází pouhých 20 m od studií a pro svou čistotu bývá oceněná „modrou vlajkou“. Před každým studiem najdete venkovní verandu s posezením.