Řecko v detailech

Zobrazit
Řecko v detailech: vše o ... > Korfu > Katalog objektů > Turistická střediska > Agios Gordis

Turistická střediska: Agios Gordis

Upravit popis objektu

Agios Gordis

Příjemné malé prázdninové letovisko Agios Gordis leží v západní části ostrova, kde se malebná kopcovitá krajina zvedá přímo z moře. Okolní kopečky jsou pokryté zelení a lákají tak k pěším procházkám.

V městečku jsou malé obchůdky a pláž je lemována tavernami s nabídkou řeckých specialit, odkud můžete sledovat úžasné západy slunce. Najdete zde i několik barů. Městečko je ale malé, všechny bary a taverny se nacházejí vlastně v jedné ulici. Pokud jste příznivci rušného nočního života, měli byste se podívat spíše po některém z větších středisek. Naopak pro vyznavače klidu, romantiky a řirody je to ideální místo. Část penziónků a studií se nachází v kopci nad hlavní pláží a nabízejí tak možnost nádherného výhledu.

Agios Gordis je také vzhledem ke své poloze výborným výchozím bodem pro výlety po celém ostrově.

Pláže

Hlavní pláž Agios Gordis je plně vybavená. Dno moře je převážně písečné, občas z něho vystupují veliké kameny. Nabízí možnosti pronájmu lehátek a slunečníků, samozřejmostí jsou sporchy. Kousek dále jsou klidnější plže, kde milovníci romantiky naleznou větší soukromí.

Video

A zde je malé video, kde je hezký pohled na celou zátoku, ve které se Agios Gordis nachází.

 

 

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Tipy na hotel ve středisku Agios Gordis

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Agios Gordis. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Agios Gordis.

Aquis Agios Gordis Beach

Aquis Agios Gordis Beach ****+

Zkrekonstruaovaný hotelový komplex Aquis Agios Gordis Beach leží na ostrově Korfu přímo na písečné pláži ve vyhlašeném letovisku Agios Gordis, které je známé pro svou nádhernou přírodu a dlouhou písečnou pláž. Hotel Aquis Agios Gordis Beach má perfekní služby s velice kvalitním all inclusive. Z hotelu je nádherný pohled na moře. Doporučujeme náročnějším klientům. Hotel není určen pro děti do 18 let.

Alonakia

Alonakia ***

Alonakia je hotel s nádherným výhledem na moře v zálivu poblíž oblíbeného letoviska Agios Gordios. Nevelký hotel má rodinnou atmosféru a své služby nabízí se zaměřením na lidské vztahy a tradiční pohostinnost. Od zlaté pláže Agios Gordios je vzdálen pouhých 350 m. Zelené pahorky lemují pobřeží této velmi hezké oblasti ostrova. Jsou zde výborné podmínky pro potápění, na své si přijdou i milovníci aquaparků, jeden z největších na Korfu je vzdálen pouhých 7 km. Pláže jsou s velmi jemným pískem, moře je velmi a malé restaurace a bary jsou jen krůček od pláže.