Řecko v detailech

Zobrazit
Řecko v detailech: vše o ... > Korfu > Katalog objektů > Turistická střediska > Agios Petros

Turistická střediska: Agios Petros

Upravit popis objektu

Středisko Agios Petros

Středisko Agios Petros, vzdálené od hlavního města cca 50 kilometrů, leží na jižním cípu ostrova Korfu, nedaleko od známého letoviska Kavos. Vzniklo v 90. letech právě v blízkosti rušného resortu jako jeho o poznání klidnější alternativa. Ti, kteří hledají více klidu, jako třeba rodiny s dětmi či starší páry, ale i mladé páry toužící po odpočinku, tu najdou to pravé pro vysněnou dovolenou. A pokud by se přeci jen zdálo, že je v Agios Petros tak trochu nuda, není nic snazšího než zavítat do sousedního Kavosu a rozpoutat nevázanou zábavu. Pokud  zatoužíte po výletě, zkuste třeba romantickou projížďku lodí na nedaleké ostrovy Paxos a Antipaxos.

Pláž u Agios Petros

Celý resort se rozprostírá okolo zdejší zlatavé pláže. Ta je písčitá, obklopená zelenými olivovými háji, které barevně kontrastují s tyrkysovým povrchem mořské hladiny. Oproti plážím v Kavosu je ta v Agios Petros mnohem klidnější. Je chráněna před větrem zlatými písečnými dunami a obepíná ji pruh skal a kopců protějšího pobřeží Albánie a Řecka. Voda je tu mělká, a proto je vhodná i pro méně zkušené plavce a děti. V místě najdete i veřejné bazény a můžete vyzkoušet i mnohé vodní sporty. V okolí pláže se nachází několik barů a taveren s občerstvením a nápoji.

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Umístění

Středisko Agios Petros, vzdálené od hlavního města cca 50 kilometrů, leží na jižním cípu ostrova Korfu, nedaleko od známého letoviska Kavos.

Jak se tam dostanu?

Na ostrov vedou dvě cesty – vzduchem nebo po moři. Do hlavního města míří v sezóně množství leteckých společností, lodí a trajektů. Odtud se pak musíte do Agios Petros vydat po silnici, a to třeba vozem zapůjčeným v místní půjčovně. Cestu do Agios Petros najdete jednoduše, když budete sledovat směrovky na Kavos, který je od Agios Petros co by kamenem dohodil.

Tipy na hotel ve středisku Agios Petros

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Agios Petros. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Agios Petros.

Dora I. -  Aeolus

Dora I. - Aeolus **

Sympatický dům Dora I. se nachází na ostrově Korfu v klidné části letoviska Kavos, zvané Agios Petros. Od rušného centra je vzdálený necelý 1 km, tudíž hluk restaurací, barů a supermarketů nenaruší váš klid. Hosté mohou přímo před domem využívat bazén se sluneční terasou. Součástí areálu je i gril, posezení v chládku pod střechou, venkovní TV kout a šipky. Neorganizovaná pláž je v pěší dostupnosti vzdálená cca 250 m. Doporučujeme však navštívit i organizovanou pláž před studii Sokratis, kterou najdete na začátku letoviska ve vzdálenosti asi 400 m.

Kamini - Aeolus

Kamini - Aeolus **

Na ostrově Korfu, v klidné části Kavosu – v Agios Petros, několik minut procházky do centra, stojí přímo u moře na pěstěném trávníku pastelové domečky s hnědými okenicemi zvané Kamini. Do moře se dostanete po molu, ale voda je na začátku tak mělká, že je úplně bezpečná i pro malé děti a slabší plavce. Odpočívat a slunit se budete přímo na travnaté ploše před apartmány nebo na lehátkách, které jsou k dispozici zdarma. Stín zabezpečují exotické palmy.

Sokratis I a II

Sokratis I a II **

Do centra rušného letoviska Kavos s neutichajícím denním i nočním životem je to přibližně 1 km, nejbližší supermarket je vzdálený jen 100 m. V obou domech najdete v přízemí jedno studio pro 2 osoby s možností 1 přistýlky pro dítě a apartmán se dvěma oddělenými ložnicemi pro 4-5 osob (5. lůžko přistýlka pro dítě). Stejně rozmístěné jsou i pokoje na poschodí. Všechna studia a apartmány jsou jednoduše zařízené, mají kuchyňský kout se základním nádobím, ledničku, koupelnu/WC a balkon. Ze všech pokojů se vám naskytne výhled na moře u ostrova Korfu, buď úplně otevřený nebo částečně zakrytý korunami stromů.

Alexandra

Alexandra **

Červený apartmánový dům Alexandra vyrostl nedaleko centra letoviska Kavos, na začátku části letoviska Agios Petros na ostrově Korfu. Menší přízemní budova je ukrytá v uličce mezi jinými budovami a na pláž je to přibližně 30 m. Ve vedlejším domě se nachází i minimarket. Příjemná paní majitelka se o studia, která jsou vybavena kuchyňským koutem se základním nádobím, koupelnou/WC, klimatizací (za příplatek) a balkonem či terasou důkladně stará. Do rušného centra Kavosu s množstvím barů, restaurací a obchodů je to jen pár minut chůze.

Captain´s

Captain´s **

Přibližně 20-ti minutová procházka odděluje apartmány Captain´s od centra letoviska Kavos na ostrově Korfu. Dvě budovy komplexu odděluje jen vlastní bazén a cesta. Na malou neorganizovanou pláž se hosté jednoho domu dostanou už po 30 m přes zahradu. Z druhého domu postačí přejít přes cestu a potom už jen zmiňovaným chodníkem. Organizovanou písečnou pláž najdete u taverny Sokratis, vzdálené asi 250 metrů. U budovy situované blíže k pláži se nachází menší bazén s lehátky a bar, který nabízí nejen nápoje, ale i drobné řecké speciality za výborné ceny.