Řecko v detailech

Zobrazit
Řecko v detailech: vše o ... > Korfu > Katalog objektů > Turistická střediska > Agios Petros

Turistická střediska: Agios Petros

Upravit popis objektu

Středisko Agios Petros

Středisko Agios Petros, vzdálené od hlavního města cca 50 kilometrů, leží na jižním cípu ostrova Korfu, nedaleko od známého letoviska Kavos. Vzniklo v 90. letech právě v blízkosti rušného resortu jako jeho o poznání klidnější alternativa. Ti, kteří hledají více klidu, jako třeba rodiny s dětmi či starší páry, ale i mladé páry toužící po odpočinku, tu najdou to pravé pro vysněnou dovolenou. A pokud by se přeci jen zdálo, že je v Agios Petros tak trochu nuda, není nic snazšího než zavítat do sousedního Kavosu a rozpoutat nevázanou zábavu. Pokud  zatoužíte po výletě, zkuste třeba romantickou projížďku lodí na nedaleké ostrovy Paxos a Antipaxos.

Pláž u Agios Petros

Celý resort se rozprostírá okolo zdejší zlatavé pláže. Ta je písčitá, obklopená zelenými olivovými háji, které barevně kontrastují s tyrkysovým povrchem mořské hladiny. Oproti plážím v Kavosu je ta v Agios Petros mnohem klidnější. Je chráněna před větrem zlatými písečnými dunami a obepíná ji pruh skal a kopců protějšího pobřeží Albánie a Řecka. Voda je tu mělká, a proto je vhodná i pro méně zkušené plavce a děti. V místě najdete i veřejné bazény a můžete vyzkoušet i mnohé vodní sporty. V okolí pláže se nachází několik barů a taveren s občerstvením a nápoji.

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Umístění

Středisko Agios Petros, vzdálené od hlavního města cca 50 kilometrů, leží na jižním cípu ostrova Korfu, nedaleko od známého letoviska Kavos.

Jak se tam dostanu?

Na ostrov vedou dvě cesty – vzduchem nebo po moři. Do hlavního města míří v sezóně množství leteckých společností, lodí a trajektů. Odtud se pak musíte do Agios Petros vydat po silnici, a to třeba vozem zapůjčeným v místní půjčovně. Cestu do Agios Petros najdete jednoduše, když budete sledovat směrovky na Kavos, který je od Agios Petros co by kamenem dohodil.

Tipy na hotel ve středisku Agios Petros

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Agios Petros. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Agios Petros.

Alexandra

Alexandra **

Červený apartmánový dům Alexandra vyrostl nedaleko centra letoviska Kavos, na začátku části letoviska Agios Petros na ostrově Korfu. Menší přízemní budova je ukrytá v uličce mezi jinými budovami a na pláž je to přibližně 30 m. Ve vedlejším domě se nachází i minimarket. Příjemná paní majitelka se o studia, která jsou vybavena kuchyňským koutem se základním nádobím, koupelnou/WC, klimatizací (za příplatek) a balkonem či terasou důkladně stará. Do rušného centra Kavosu s množstvím barů, restaurací a obchodů je to jen pár minut chůze.

Tassos

Tassos **

Na ostrově Korfu, přibližně 30 m od pláže Agios Petros, objevíte apartmánový dům Tassos. Růžovou budovu domu obklopuje několik stromů a keřů. Hostům je k dispozici ubytování ve studiích pro 2 osoby a v apartmánech pro 4 osoby. Všechny studia i apartmány jsou velmi pěkně zařízeny, vybaveny kuchyňským koutem se základním vybavením, koupelnou/WC, klimatizací (za příplatek) a balkonem nebo terasou. Z některých pokojů je výhled na moře, ostatní ho mají do okolí domu.

Sunrise Parakladi

Sunrise Parakladi **

Na Korfu, blízko od písečné pláže s pozvolným vstupem do moře stojí 3 budovy apartmánů Sunrise. Okolí domů dotvářejí stromy a palmy. Pro všechny návštěvníky je k dispozici společný bazén s lehátky a slunečníky (hned vedle Sunrise l) – za malý poplatek. V areálu naleznete i bar s TV, kde si můžete objednat lehké občerstvení nebo nápoj. Dům nabízí ubytování ve studiích pro 2-3 osoby nebo v apartmánech se dvěma oddělenými ložnicemi pro max. 4 osoby.

Captain´s

Captain´s **

Přibližně 20-ti minutová procházka odděluje apartmány Captain´s od centra letoviska Kavos na ostrově Korfu. Dvě budovy komplexu odděluje jen vlastní bazén a cesta. Na malou neorganizovanou pláž se hosté jednoho domu dostanou už po 30 m přes zahradu. Z druhého domu postačí přejít přes cestu a potom už jen zmiňovaným chodníkem. Organizovanou písečnou pláž najdete u taverny Sokratis, vzdálené asi 250 metrů. U budovy situované blíže k pláži se nachází menší bazén s lehátky a bar, který nabízí nejen nápoje, ale i drobné řecké speciality za výborné ceny.

Kostas

Kostas **

Dům Kostas najdete na ostrově Korfu v klidnější části letoviska Kavos – v Agios Petros, do rušného centra vám cesta potrvá přibližně 25 minut pěšky. K domu patří i sladkovodní bazén s lehátky a slunečníky, které můžete využívat zdarma. Písečná pláž se nachází ve vzdálenosti cca 100 m. Pokud zatoužíte po slunění na organizované pláži, u které je možnost občerstvení, projděte se necelých 300 m a tam vás přivítá taverna Sokratis. Dům disponuje 2-lůžkovými studii s terasou v přízemí a 3-lůžkovými studii (všechna mají pevná lůžka) s balkonem v patře.