Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Arillas

Upravit popis objektu

Středisko Arillas

Arillas leží na severozápadním pobřeží Korfu a ačkoliv jde o rozvinuté turistické středisko s možností výběru vodních sportů, dostatek supermarketů, pekáren, obchodů se suvenýry i diskoték, barů a heren, přijdou si na své téměř všechny typy turistů.

Středisko je obklopeno zelení, olivovými hájemi a cypřiši, všude je spousta kvetoucích a vonících keřů.

Co v Arillas

Pokud máte rádi ruch a noční život, přijdete si na své. Pokud preferujete klid a romatiku, najdete v Arillas to své také. Kromě klidných míst a překrásné pláže se mohou romantické povahy  také vydat na procházku do blízkého okolí, kde je cesty v zeleni dovedou až k vesničkám v okolí, kde se ještě zachovalo trochů původní atmosféry a klasického životního stylu. Příjemná pěší procházka je například do vesnice Afiona, odkud jsou překrásné výhledy na moře, pěšky se dá dojíž i do Agios Georgios případně Agios Stefanos.

Ve středisku Arillas najdete klasické řecké taverny, stejně jako půjčovny kol, motorek i aut, i  půjčovny sportovních potřeb. 

Oba konce pláže v Arillas jsou neoficiálně nudistické. Mimo hlavní pláž lze nalézt i malé prakticky soukromé plážičky.

Arrilas a rodiny s dětmi

Vhodnost střediska pro rodinou dovolenou s dětmi pak umocňuje i pláž, která je dlouhá, písečná a s mělkým vstupem do vody.  Křišťálově čistá voda je samozřejmostí a pláž získala ocenění Unesco - modrou vlajku za čistotu mořské vody. Pláž v Arillas je vyhledávána nejen turisty ke koupání, ale také potápěči kvůli bohatému mořskému životu. Komu by nestačila 1 km dlouhá pláž v Arillas, může se vydat na sever ke středisku a pláži Agios Stefanos (cca 500 metrů přes malý výběžek do moře) nebo na jih ke středisku Agios Georgios (cca 2 kilometry).

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Jak se tam dostanu?

Z hl. města Kerkyra se dáte přes Dassia, severním směrem do Sidari a odtud západně do vesničky Agios Stefanos, za ní již leží Arilas se svou krásnou pláží. Délka této trasy je 90 km, ale projíždíte zajímavou krajinou, přes různá tur. střediska, která také můžete navštívit. Druhou možností je kratší trasa - z Kerkyra vyjedete západním směrem na Paleokastritsa a odtud podél pobřeží na sever. Budete projíždět vnitrozemím Korfu, můžete se zastavit v zapadlých vesničkách, které také stojí za návštěvu.

Recenze uživatelů
Celkové shrnutí ( 1x )
Super, ale pár drobostí by se našlo
Doporučili byste letovisko ostatním? ( 1x )
Ano
Typ letoviska ( 1x )
Původní vesnička
Jak je letovisko rušné? ( 1x )
Klidné
Vybavení letoviska ( 1x )
Supermarkety, Půjčovny, Doktor, Bankomat, Taverny
Letovisko a pláž jsou vhodné i pro ... ( 1x )
Děti, Seniory
Pláž v letovisku ( 1x )
Chvalitebná
Povrch pláže ( 1x )
Písečná
Vstup do moře ( 1x )
Pozvolný
Služby na pláži a její vybavení ( 1x )
Taverna, Vodní sporty a zábava, Slunečníky, Lehátka

Tipy na hotel ve středisku Arillas

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Arillas. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Arillas.

Sea View

Sea View **

Penzion Sea Wiew nacházející se uprostřed zahrady, pouhých 30 m od písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, v oblíbené lokalitě Arillas je vhodný pro všechny věkové kategorie klientů. K dispozici jsou komfortně vybavená studia i apartmány.

 

Thetis - aparthotel

Thetis - aparthotel ***

Komplex moderních studií se nachází 5 min. chůze od pláže i centra letoviska Arillas. Aparthotel je umístěn v rozkvetlé zahradě s bazénem ve tvaru ostrova Korfu.

Feakes apartmány

Feakes apartmány

Příjemná vilka leží na Korfu v upravené zahradě na okraji letoviska. Na písčitou pláž a do centra Arillas dojdete za cca 5 minut.

Bardis

Bardis ***

Bardis je stylový hotel s rodinnou atmosférou a nachází se pouhých 120 mod pláže v klidné části letoviska Arillas na Korfu. Doporučujeme všem, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou. Centrum je vzdáleno cca 250 m.

Sea Breeze

Sea Breeze ***

Rodinný apartmánový dům Sea Breeze s příjemnou atmosférou leží na ostrově Korfu uprostřed zahrady s bazénem, jen několik kroků od pláže. Sea Breeze nabízí studia (Obývací pokoj s kuchyňským koutem, lednicí a dvojlůžkem nebo 2 samostatnými lůžky, sociální zařízení, klimatizace, balkon nebo terasa) i apartmány (2 místnosti, obývací pokoj, pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem pro 2 osoby, ložnice s dvojlůžkem nebo 2 samostatnými lůžky, sociální zařízení, klimatizace, balkon nebo terasa).