Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Dassia

Oblast
Typ střediska Klidné
Ať už cestujete autem, letadlem či lodí, vaše cesta povede nejprve do hlavního města ostrova (Korfu/Kerkyra). Odtud se pak musíte do letoviska Dassia vydat buď autobusem či automobilem, který si můžete zapůjčit v některé z místních autopůjčoven, případně pokud jste přijeli trajektem, tak automobilem vlastním. Dassiu nebude těžké najít. Silniční systém je na Korfu poměrně jednoduchý a všechny cesty ke střediskům jsou dobře vyznačeny.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Dassia, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
16 290 Kč

Středisko Dassia

Letovisko Dassia najdete na zeleném východním pobřeží ostrova Korfu, a pokud jste mladí nebo prostě jen máte rádi dobrou zábavu nebo sport, případně obojí, je toto středisko určeno právě vám. Dassia patří na ostrově k těm větším resortům a poskytuje rozvinutou škálu služeb v oblasti pohostinství, zábavy a sportu. Od hlavního města je vzdálená asi 12 kilometrů a jezdí sem i místní autobus. Celý resort leží z většiny na rovinném povrchu a některé části pláže jsou dokonce dlážděné, takže sem mohou bez obav zavítat i handicapovaní. Veškerý život se soustřeďuje na hlavní silnici, obestřené obchody, restauracemi a bary, ze které vedou uličky přímo na pláž.

V resortu Dassia je na výběr z řady ubytovacích zařízení od velkých luxusních hotelů až po menší rodinné penziony. Najdete tu ale i spoustu obchodů se vším potřebným, včetně suvenýrů a upomínkových předmětů, kde můžete zakoupit něco pro vaše blízké a přátele, kteří nemohli navštívit Korfu s vámi.

Pláž u Dassia

Hlavní pláž v Dassie je nasměrována ke břehům řeckého a albánského pobřeží a je situována mimo rušné silnice. Je poměrně dlouhá a rovná. Tvoří ji hlavně oblázky a hrubší písek a do moře přechází pozvolna. Voda je tu většinou klidná a díky své čistotě si dokonce vysloužila kvalitativní ocenění Evropské unie, tzv. modrou vlajku. Již tradičně jsou k pronájmu lehátka a slunečníky. Kromě lenošení na pláži mohou dobrodružnější povahy zažít trochu vzrušení při provozování některého z nabízených vodních sportů - od potápění, vodního lyžování a windsurfingu až po jízdu na člunech a na banánu.

Dassia je letním rájem sportovců. A nejde jen o již zmíněné vodní aktivity. Protože je oblast resortu  poměrně rovná, je ideální pro cyklistiku, a to i pro ty, kteří neholdují závodním výkonům. Totéž ocení i zdatnější chodci. Krajina je tu malebná, plná olivových hájů a jiné zeleně, takže projížďka na jízdním kole nebo pěší túra se může stát velmi příjemným, aktivně odpočinkovým zážitkem. Pokud preferujete něco klidnějšího, zajděte si zahrát do místního golfového klubu.

Co v Dassia ?

V místních restauracích a tavernách si můžete objednat vše od řecké po čínskou kuchyni. K dispozici jsou i pizzerie a rychlá občerstvení. Nechybí samozřejmě bary s lahodnými a ledově studenými drinky pro osvěžení v horkém letním dni. Večer můžete vyrazit za poklidným posezením u dobrého vína nebo si zatančit v některém z  místní klubů, které hrají hudbu všech žánrů od tradičního řeckého folku po nejnovější hity. Každý si tu zkrátka najde to své. A pokud vás místní podniky omrzí, navštivte sousední letovisko Ipsos, vzdálené od Dassie jen cca 2 kilometry, které je vyhledávané zejména mladými přijíždějícími sem za divokou zábavou. Takže pokud jste milovníky probdělých nocí, určitě si Ipsos nenechte ujít.

Dassia a okolí

Na pěknou procházku můžete vyrazit přímo v Dassie a spojit ji například s prohlídkou výtvarného umění. Galerie se nachází na kopci v místě zvaném Kato Korakiano. Na prohlídku okolí si můžete vypůjčit vůz v některé z místních půjčoven. V ceně je většinou zahrnuto i pojištění. Případně můžete nasednout do taxíku, na autobus či loď. Autobusové linky jezdí pravidelně například do hlavního města (Korfu/Kerkyra). To opravdu stojí za vidění a neměli byste si ho nechat ujít. Můžete tu obhlédnout místní památky a muzea, posedět v některé z mnoha taveren či zahrát si kriket na místním hřišti. V bližším okolí Dassie (cca 2 kilometry) se nacházejí živější letoviska Ipsos a Gouvia, které jsou plné barů a diskoték, tam se dá pohodlně dojít pěšky. Lodí se dostanete na okolí ostrovy, třeba Paxos, nebo přímo na řecké pobřeží.

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Tipy na hotel ve středisku Dassia

Grecotel Daphnila Bay Thalasso

Komplex Grecotel Daphnila Bay Thalasso, obklopený vzrostlými borovicemi a olivovníky, stojí na jednom z nejkrásnějších míst ostrova Korfu s výhledem na scenérie zálivu Dassia. Hlavní budova a bungalovy jsou zasazené v pěkně upravené rozlehlé zahradě s palmami u soukromé písečné. Poloha a vybavení komplexu zajišťují ideální podmínky pro příjemnou dovolenou klientů všech generací včetně rodin s dětmi. Daphnila Bay Thalasso se nachází asi 12 kilometrů od hlavního města Korfu.

1.

Magna Village

Hotel Magna Village je součástí hotelu MAGNA GRAECIA 4*, jehož služby All Inclusive hosté využívají. Magna Village se nachází v oblíbeném přímořském letovisku Dassia s velmi dobrou infrastrukturou. Letovisko leží na východním pobřeží ostrova, 10 km severovýchodně od hlavního města Kerkyry. Je ponořeno do krajiny se staletými olivovníky, ibišky, oleandry a proslulé krásnou písečnou pláží s oblázky, která skýtá četné možnosti pro klidnou i aktivní dovolenou. Centrum Dassie žije pestrým životem a láká k návštěvě diskoték, večerním procházkám a posezení v typických řeckých tavernách při skleničce výborné metaxy.

2.

Grecotel Eva Palace

Moderní hotel Grecotel Eva Palace se nachází na poloostrově Komeno, nedaleko letoviska Dassia, asi 10 kilometrů na sever od hlavního města ostrova Korfu.

3.

Telemachos

Hotel Telemachos se nachází v jednom z nejoblíbenějších letovisek ostrova KorfuDassia. Je umístěn ve svahu, v klidnější části Dassie, cca 450 m od pláže. Telemachos má vynikající polohu, kterou jistě ocení klienti, kteří rádi vyrážejí na výlet. Letovisko Dassia má pravidelné autobusové spojení s hlavním městem Kerkyra . Hotel Telemachos nabízí kvalitní servis, přátelskou atmosféru a dobrou cenu. Centrum cca 200 m, letiště cca 12 km.

4.

Magna Graecia

Hotelový komplex Magna Graecia  se nachází v oblíbeném letovisku Dassia, cca 300 m od písčito-oblázkové pláže. Magna Graecia je kvalitní 4 * hotel, který nabízí odpovídající služby. Doporučujeme klientům, kteří hledají klid a zároveň aktivní dovolenou. Hl. město je vzdáleno pouhých 12 km, od hotelu jezdí pravidelná autobusová doprava.

5.

Dassia Chandris

Luxusní třípatrový hotel Dassia Chandrisje vystavěn v udržované zahradě přímo na nádherné pláži. Centrální ulice s obchůdky, tavernami a bary je vzdálena cca 100 m od hotelu.

6.