Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Ermones

Upravit popis objektu

Středisko Ermones

Ermones je malé středisko u severozápadního pobřeží ostrova Korfu. Leží v malém zálivu, obklopeno malebnou kopcovitou krajinou a tyrkysovým mořem. Ideální podmínky k dovolené nabízí tento resort především rodinám s dětmi a párům, neboť patří k těm klidnějším na ostrově. Tomu odpovídá i ubytování poskytované místními apartmány a hotely. Ve vesnici Vatos vzdálené od resortu asi 3 kilometry najdete i camp s kompletním vybavením pro ten pravý prázdninový camping. V místě se nachází supermarket, takže ti, kteří upřednostňují vlastní stravování, mohou tuto možnost využít a prožít dovolenou dle svého gusta.

Pláž u Ermones

Pláž v Ermones je písčitá s příměsí oblázků, na jejích okrajích se vyskytují skaliska a kamení. Nicméně díky své čistotě a přístupnosti je vhodná i pro děti. Jako ve většině kvalitních resortů si lze i zde zapůjčit lehátka k odpolednímu lenošení na pláži. K dispozici jsou i sprchy a sociální zařízení. Kdo má rád romantiku, nechť si pronajme člun či šlapadlo a vyrazí na širé moře k objevování blízkého okolí. Je možné tu vyzkoušet i windsurfing či potápění. Nedaleko od pláže můžete zajít na osvěžující letní drink či něco k zakousnutí do některé z přilehlých taveren, které se po západu slunce mění v noční bary. Protože se pláž nachází na úpatí strmé skály, které vévodí hotelová střediska, byla tu pro návštěvníky vybudována malá lanovka, která vozí hotelové hosty na pláž a zpět. Příznivce sportu jistě potěší, že kousek od resortu se nachází luxusní golfový komplex. Menší pláž směrem na Sidari je neoficiálně nudistická.

Co v Ermones ?

Jižně od letoviska Ermones leží známé středisko Glyfada (cca 5 minut jízdy autem), kde najdete krásnou písčitou pláž. O malinko dále severněji (cca 10 minut autem) můžete navštívit  klášter  Panny Marie Paleokastritsas ze13. století. Říká se, že kdysi tu byla spatřena sama Panna Marie, a proto tu byl na její počest postaven tento svatostánek. Stavba, kterou můžete dnes na místě spatřit, pochází z 18. století, kdy došlo k zásadní přestavbě. Uvnitř se nachází malé muzeum obsahující především náboženské artefakty a jiné umělecké předměty, jako obrazy, mnišská roucha či předměty k výrobě vína a olivového oleje. Zvenčí můžete obdivovat  zajímavou zvonici či vyrazit do klášterní zahrady a kochat se pohledem na záliv. K dispozici je tu i občerstvení a parkování zdarma. Pokud chcete na vlastní oči spatřit život místních obyvatel nedotčených turismem, vydejte se do některé z vesniček v okolí, kde můžete v místní taverně ochutnat pravé místní speciality a pozorovat zdejší "šum". Pokud máte rádi vodní radovánky, navštivte nedaleký aqua park v Aghios Ioannis. Silnice na severozápadě Korfu nevedou podél pobřeží a nabízejí tak možnost poznat život ve vnitrozemí. Na výlety okolo pobřeží je vhodnější člun.

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Historie

Podle báje a také některých historiků je záliv Ermones místem, kde se Odysseus setkal s Nafsikou. V původní vesnici bylo nalezeno osídlení z doby bronzové.

 

Umístění

Ermones je malé středisko u severozápadního pobřeží ostrova Korfu. Leží v malém zálivu, obklopeno malebnou kopcovitou krajinou a tyrkysovým mořem.

 

Jak se tam dostanu?

Nejprve je potřeba dostat se na samotný ostrov. To lze nejlépe letadlem, lodí či trajektem, kterými budete dopraveni do hlavního města ostrova – Kerkyry. Pokud odtud vyrážíte do Ermones autem, vyrazte západním směrem a sledujte směrovky na Paleokastritsas a Agios Ioannis, které vás zavedou až do samotného střediska. Ze směru od Kerkyry minete nádherně zelený golfový areál a malebné údolí Ropa.

 

Recenze uživatelů
Celkové shrnutí ( 1x )
Skvělé letovisko, k dovolené zde jsme neměli žádné výhrady
Doporučili byste letovisko ostatním? ( 1x )
Ano
Typ letoviska ( 1x )
Pouze komplex hotelů
Jak je letovisko rušné? ( 1x )
Klidné
Vybavení letoviska ( 1x )
Bary, Taverny
Letovisko a pláž jsou vhodné i pro ... ( 1x )
Děti, Seniory
Pláž v letovisku ( 1x )
Chvalitebná
Povrch pláže ( 1x )
Oblázky
Vstup do moře ( 1x )
Pozvolný
Služby na pláži a její vybavení ( 1x )
Vodní sporty a zábava, Slunečníky, Lehátka

Tipy na hotel ve středisku Ermones

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Ermones. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Ermones.

Rosa Bella Corfu Suites

Rosa Bella Corfu Suites ****

Velmi komfortně vybavený čtyřhvězdičkový hotel Rosa Bella Corfu Suites se nachází v malém prázdninovém středisku Ermones, ve svahu olivového háje, přímo na oblázkovo-písečné pláži. Hotel má pro své klienty k dispozici junior suity a rodinné suity až pro 4 osoby, kdy pokoje mají kromě běžného vybavení i kuchyňku. V areálu hotelu naleznete minimarket, půjčovnu kol, internetový koutek, restauraci, bary, bazény, vířivku, saunu, fitness a širokou nabídku sportovního vyžití, ale i občasné hudební večery. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie, včetně rodin s malými dětmi, pro které je zde vyhrazený dětský bazén a o program se postarají v oblíbeném mini clubu.

 

Rocca Bella

Rocca Bella ****

Hotelový komplex vystavený terasovitě v mírném svahu nad tyrkysovým zálivem Ermones. Hotel je obklopený zelení a nabízí krásný panoramatický výhled na moře a okolní krajinu. Pláž je převážně tvořená malými oblázky, místy písečná. Golfové hřiště se nachází v dosahu 750 metrů od hotelu, hlavní město Korfu je odtud vzdáleno 15 kilometrů, vodní park Aqualand 5 kilometrů.

Grand Mediterraneo Resort

Grand Mediterraneo Resort *****

Luxusní, velmi pěkně zařízený hotel se nachází na západním pobřeží ostrova Korfu přímo v zálivu v oblasti Ermones. Hotel je kaskádovitě vystavěn ve svahu, který se přímo svažuje do moře. V rozlehlé hotelové zahradě naleznete hlavní budovu a bloky s pokoji. K dispozici jsou standardní pokoje, ale i pokoje typu superior či suite, které mají vlastní bazén. V areálu se nabízí i zázemí pro sport a odpočinek, jako jsou například perfektně zařízené lázně. V pěší vzdálenosti od hotelu se nachází menší vesnice, kde můžete ochutnat řeckou kuchyni v příjemné atmosféře zdejšího venkova. Hotel je na velmi vysoké úrovni a uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

Mediterraneo

Mediterraneo *****

Luxusní hotelový komplex Mediterraneo, vystavěný na ostrově Korfu panoramaticky ve svahu nad zálivem Ermones, je obklopený zelení, zejména eukalypty, cypřiši a vzrostlými borovicemi. Od centra městečka Ermones je vzdálen cca 300 m. Svým klientům nabízí relaxaci v romantickém prostředí s krásnými přírodními scenériemi a perfektní služby na té nejvyšší úrovni. V roce 2008 prošel hotel kompletní rekonstrukcí.

Ermones Golf Palace

Ermones Golf Palace ****

Příjemný hotelový komplex Ermones Golf Palace skládající z hlavní budovy a několika bloků s apartmány, jež jsou rozmístěny v mírném kopečku, naleznete na Korfu v hezké zátoce oblasti Ermones blízko písčito – oblázkové pláže s průzračně čistým mořem, celý komplex je obklopen krásnou zelenou přírodou a olivovými háji.