Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Kanoni

Upravit popis objektu

Středisko Kanoni

Kanoni je místo protkané legendami o Oddyseovi a jeho dobrodružných výpravách. Kromě toho je ale tento poloostrov také cílem mnoha turistů, kteří sem přijíždějí zejména za jednou z nejznámějších atrakcí ostrova Korfu – Myším ostrovem (Pontikonissi). Kanoni leží asi 4 kilometry jižně od hlavního města (Korfu/Kerkyra) a nachází se na samém cípu malého poloostrova. 

Kanoni poskytuje okouzlující výhled na Myší ostrov. Dle legendy je tento ostrůvek vlastně zkamenělá loď, a jedině lodí se tam také dopravíte. Na Myším ostrově najdete kapli ze 13. století schovanou v záplavě zeleně. Další unikátní pamětihodností je klášter Vlacherna, který se rozkládá na miniostrůvku a ke kterému se dá z pevniny dojít po molu. Bez nadsázky lze říci, že tento klášter je taky to jediné, co na ostrůvku je, neboť zabírá téměř celou jeho rozlohu. Nedaleko od Kanoni najdete ale i spoustu dalších míst k vidění – baziliku Paleopolis (nejstarší kostel na Korfu), letní sídlo bývalého vysokého britského komisaře Mon Repos, kostel dvou svatých, kteří přinesli na ostrov křesťanství, pozůstatky Artemidina chrámu a další.  Krom toho nechybí ani přírodní unikáty. Jedním z nich je například pramen Kardaki, o kterém panuje legenda, že kdo se z něj napije, určitě se na Korfu vrátí. Příjezd do Kanoni vede přes hlavní město Kerkiru, kde je třeba projet sítí jednosměrek, je tedy užitečné opatřit si kvalitní mapu a případně se vyptat místních.

Pláže u Kanoni

Dále od rušných turistických atrakcí najdete několik oblázkových pláží, kde se můžete oddat pravé prázdninové relaxaci. Nechybí tu ale ani restaurace a bary, kde si pochutnáte na dobrém jídle a pití. Pokud toužíte po troše kultury a povyražení, není nic snazšího, než se vydat do nedalekého hlavního města Korfu (neboli Kerkyra). Zdatní chodci tam dojdou i pěšky (dle rychlosti cca 30 – 60 minut). Krom toho tam jezdí pravidelné autobusové linky a taxíky (obojí cca 10 – 20 minut). Na poloostrůvku se můžete ubytovat v některém z několika hotelů a vychutnávat nádherné výhledy do krajiny. Většina z nich pořádá i své vlastní kulturní akce.

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Historie

Jméno Kanoni, jak už samo napovídá, má opravdu spojitost s kanónem neboli dělem. V 18. století sem byla děla skutečně umístěna a některá jsou tu vystavena dodnes.

Legenda o Myším ostrově říká, že nejde ve skutečnosti o ostrov, ale o zkamenělou loď. Byla to loď samotného bájného Odyssea. Ten totiž ztroskotal na ostrově, kde vládl král Fajáků. Právě on Odysseovi loď poskytl, aby se mohl vrátit domů. Jenže zasahovat do práce krále moří Poseidona se nevyplácí, a tak ve svém hněvu proměnil vládce vod tuto loď v ostrov, dnešní Myší ostrov.

 

Jak se tam dostanu?

Kanoni se nachází nedaleko hlavního města (Korfu/Kerkyra), kam přilétají letadla a připlouvají trajekty a lodě z vnitrozemí. Pak stačí už jen nasednout na autobus nebo se vydat po silnici vlastním či zapůjčeným vozem. Všechny cesty jsou dobře značeny, protože u Kanoni se nacházejí turisticky atraktivní památky.

 

Tipy na hotel ve středisku Kanoni

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kanoni. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kanoni.

Hellinis

Hellinis ***

Příjemný hotel Hellinis se nachází pouhé 2 kilometry od letiště a 3 kilometry od hlavního města Korfu, v prázdninovém středisku Kanoni, asi 300 metrů od oblázkové pláže s lehátky a slunečníky. Hotel disponuje vybavenými pokoji se dvěma lůžky s možností přistýlky, v areálu naleznete směnárnu, půjčovnu aut a kol, restauraci, bar, kavárnu a samozřejmostí je i bar u bazénu. Ubytování v hotelu Hellinis lze doporučit všem věkovým kategoriím klientů, kteří ocení dobrou dostupnost krásného města Korfu a krátký transfer z letiště.