Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Kassiopi

Upravit popis objektu

Kassiopi

Kassiopi je krásné turistické středisko na severovýchodě ostrova Korfu, 36 km od hlavního města Kerkyra. Kassiopi má velmi příjemnou atmosféru, najdete zde převážně klasickou řeckou zástavbu nízkých domků. Leží mezi dvěma poloostrovy, v okolí je několik malých oblázkových pláží, které jsou ukryty mezi skalami, takže poskytují dostatek soukromí. Na hlavní ulici městečka, která vede kolem přístavu najdete dostatek obchůdků, taveren, barů a restaurací. Turista zde najde vše, co potřebuje k příjemnému odpočinku. Je to místo plné barev a krásné přírody. Na horizontu se majestátně tyčí hora Pantokrator, nejvyšší vrchol Korfu, obklopena zelenými kopci s olivovníky, citrusy a vinnou révou a na druhé straně pobřežím Albanie. 

Pláže u Kassiopi

Pláže jsou v místě hned čtyři a jsou si hodně podobné. Ta hlavní je oblázková a nabízí řadu sportovního vyžití a vodních radovánek. Pláž je lemována tavernami a bary, kde lze zakoupit občerstvení a ledově studené nápoje. Voda vyniká výjimečnou čistotou, proto si také vysloužila ocenění EU za čistotu a kvalitu – tzv. „modrou vlajku“. K dispozici jsou samozřejmě lehátka a slunečníky na všech plážích a ta hlavní poskytuje také sprchy, toalety a převlékárny. Protože pláž vyniká rovným povrchem, čistou a mělkou vodou a leží mimo rušné silnice, je vhodná i pro děti. Příznivci vodních sportů mohou svou energii vložit do paraglidingu, vodního lyžování či potápění. Ti, kdo mají raději sušší sporty, mohou využít třeba tenisových kurtů a jiných sportovních zařízení. V okolí se nacházejí ještě další pláže, které jsou převážně oblázkovité a nabízejí příjemné soukromí.

Co v Kassiopi ?

Přestože Kassiopi je rychle se rozvíjejícím resortem, zachovává si svou původní atmosféru rybářské vesničky, a to hlavně díky zdejším obyvatelům, z nichž někteří se dodnes živí rybolovem. Najdete tu malé tradiční hospůdky s nabídkou ostrovních specialit a příjemnou obsluhou. Nechybí tu ale ani živější bary a diskotéky.

V okolí můžete navštívit trosky byzantského opevnění nebo vyrazit na projížďku koňmo, na motocyklu či jízdním kole. Ti, kdo mají rádi adrenalin, nechť pokoří samotnou horu Pantokrator, která nabízí jako odměnu překrásný výhled ze svého vrcholu do širokého okolí. Nenechte si také ujít výlet do hlavního města, kde se můžete procházet po bulvárech plných zahradních kaváren a historických budov. Nedaleké resorty ale také nejsou bez zajímavosti. Třeba Dassia nebo Sidari stojí určitě za vidění. A pokud zatoužíte po projížďce po moři, pronajměte si člun a navštivte třeba malebné ostrovy Paxos a Antipaxos.

Video z Kassiopi

O tom, jak je v Kassiopi krásně, se můžete přesvědčit na následujícím videu:

 

 

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

 

Historie

Kassiopi hrálo významnou roli v historii Korfu, šlo o velmi rozvinuté město. Říká se, že do města připlul po ukončení Trojské války Elenos a našel zde azyl. Pojmenováno bylo podle Dia Kassijského, chrám, který mu byl postaven údajně navštívil i římský císař Nero. Překlad názvu města se dá také vyložit jako "mezní vyhlídka"  - "Kassi" znamená hranice, "Opia" pak vyhlídka.

Největšího vrcholu rozvoje dosáhlo město v římské době, bohužel se z této doby nic nedochovalo - např. kostel Panny Marie Kassiopské, který byl postaven ve středověku na místě chrámu Dia, byl zničen Turky. Kostel byl znovu postaven  v r. 1590. Dominantou města je zřícenina benátské pevnosti na sever od přístavu, je z ní nádherný výhled na městečko a okolí. Původně se zde nacházel hrad, a právě na jeho místě byla pevnost ve 13. století vystavěna. Tato středověká stavba měla chránit před nájezdy cizích vojsk. V době benátské nadvlády nad ostrovem byla ovšem zničena. Vznikla totiž obava, že by se pevnosti mohli zmocnit nepřátelé. Dnes tedy můžete na tomto místě spatřit už jen trosky tohoto historického „ochránce“. Další informace se můžete dozvědět například na Korfu - Kassiopi

 

Umístění

Středisko Kassiopi leží cca 35 km od hlavního města a nedaleko jiného známého resortu Agios Stefanos.

 

Jak se tam dostanu?

Z hl. města Kerkyra, kde je největší přístav ostrova Korfu a poblíž také letiště se vydáme na sever, přes letoviska Gouvia, Dassia, Barbati se po 36 km dostáváme do Kassiopi.

 

Tipy na hotel ve středisku Kassiopi

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kassiopi. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kassiopi.

Kassiopi Memento Resort

Kassiopi Memento Resort ****

Kassiopi Memento Resort je velmi příjemný hotelový komplex, který se nachází v krásné zahradě, je vzdálen 250 m od užší oblázkové pláže a 10 minut od centra letoviska Kassiopi na severu ostrova Korfu. Hotelový minibus jezdí zdarma na pláže Avlaki a Kalamaki. Zde naleznete tradiční hospůdky, ale i živější bary a diskotéky.

Oassis

Oassis **

Malý hotel Oassis je postaven přímo u hlavní třídy malého a stále řeckého letoviska Kassiopi na ostrově Korfu. Na této třídě naleznete obchody, restaurace a kavárny. Pokud se vydáte od hotelu směrem k moři, dojdete na malé náměstí a pak uvidíte malebný přístav (asi 100 m). Nejbližší oblázková pláž Kalamonionas je vzdálena asi 10 minut. Můžete si zde pronajmout lehátka a slunečníky.

Katia

Katia ***

Komplex Katia skládající se ze dvou samostaných budov obklopených krásnou zahradou se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova Korfu, v letovisku Kassiopi. Dům má ideální polohu, leží v blízkosti jedné z nejvyhledávanějších pláží Korfu, Avlaki. Navíc centrum malebného městečka s Benátskou pevností a spoustou romantických pláží je dostupné pěšky hezkou promenádou plnou obchůdků, taveren i barů. Nejbližší supermarket je vzdálen cca 250 metrů.

Tea

Tea **+

Vilka Tea s 8 apartmány je postavena ve svahu nad příjezdovou komunikací a nad oblázkovou pláží Kassiopi na Korfu. Na pláž se dostanete, sejdete-li po schodech (cca 54 schodů) a pak pokračujete asi 80 m po silnici. V okolí jsou obchody a taverny. Do malebného přístavu Kassiopi a k dalším kamenitým plážím (kamenné plotny) se dostanete po cestě, která vede podél pobřeží.

Dimitrakis

Dimitrakis

Apartmány Dimitrakis v malebném letovisku Kassiopi s malým přístavem a možnostmi další zábavy, na ostrově Korfu, poblíž krásné oblázkové pláže, jsou vhodným tipem pro klienty, kteří vyhledávají klid, romantiku a snadný přístup na pláž.