Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Kavos

Upravit popis objektu

Středisko Kavos

Kavos je velmi živý resort ležící v nejjižnějším cípu ostrova Korfu, cca 50 km od hlavního města. Každoročně sem přijíždějí hlavně mladí za noční zábavou a bujarými večírky. Středisko je, podobně jako většina ostrovních turistických letovisek, obklopeno olivovými háji a nabízí výhled na tyrkysové moře, přes které dohlédnete až na protější břehy Albánie a Řecka.

Co ve středisku Kavos ?

Lze bez nadsázky říci, že Kavos je rájem všech, kteří milují rušný noční život a bujaré veselí do pozdních ranních hodin. Tomu samozřejmě odpovídá i zaměření celého resortu, zejména pak množství a rozmanitost zdejších taveren, barů a restaurací. Místní pohostinské služby jsou na opravdu vysoké úrovni. Oblíbené jsou tu hlavně diskotékové kluby a taneční bary, kterých je tu poměrně velké množství. I rozmanitost hudebních stylů je velmi široká – od rocku, přes hip hop až po soul a tradiční řeckou hudbu. Některé taverny sice nabízí řecké speciality, ale více očekávejte spíše pokrmy oblíbené anglickými turisty, neboť právě ti tvoří většinu všech turistů, kteří přijíždí do Kavosu. Pokud se rozhodnete vyrazit do okolí, nenechte si ujít přilehlé ostrovy Paxos a Antipaxos. Ty nabízejí krom překrásného výhledu z přístavních taveren i zlatavé pláže a mnoho možností, jak si vaši dovolenou ještě lépe užít a vychutnat. Mezi hlavním městem Kerkirou a Kavosem jezdí pravidelná autobusová linka.

Pláž u Kavos

Pláž je považována za jednu z největších na celém ostrově. Je písčitá s příměsí kamínků a oblázků a dlouhá několik kilometrů. K dispozici jsou slunečníky a lehátka, ale i sprchy a toalety. Lze vyzkoušet i mnohé vodní sporty. Pláž není příliš vhodná pro rodiny s dětmi, neboť v hlavní sezóně je celé středisko velmi živé a rušné, nicméně z hlediska bezpečnosti není potřeba se obávat, neboť dno se svažuje jen velmi pozvolna a voda je tu mělká. Díky rovnému terénu je pláž přístupná i postiženým.

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Umístění

Kavos najdete na nejjižnějším cípu ostrova Korfu, cca 50 km od hlavního města.

Jak se tam dostanu?

Na ostrov se bez problémů dostanete buď s některou z leteckých společností, lodí či trajektem. Vaším výchozím bodem tedy bude hlavní město Kerkyra. Odtud se můžete do Kavosu vydat buď pravidelnou autobusovou linkou či autem zapůjčeným z některé ze zdejších půjčoven.

 

Recenze uživatelů
Celkové shrnutí ( 1x )
Letovisko nesplnilo ani základní požadavky, nelíbilo se nám tam
Doporučili byste letovisko ostatním? ( 1x )
Ne
Typ letoviska ( 1x )
Původní vesnička
Jak je letovisko rušné? ( 1x )
Rušné
Vybavení letoviska ( 1x )
Bary, Supermarkety, Obchody, Půjčovny, Doktor, Bankomat, Taverny
Pláž v letovisku ( 1x )
Nedostatečná
Povrch pláže ( 1x )
Smíšená
Vstup do moře ( 1x )
Pozvolný
Služby na pláži a její vybavení ( 1x )
Taverna, Občerstvení, Vodní sporty a zábava, Slunečníky, Lehátka, Stromy / možnost stínu

Tipy na hotel ve středisku Kavos

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kavos. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kavos.

San Marina

San Marina ***

Světlá a vzdušná dvoupatrová budova hotelu San Marina má výbornou polohu - přímo na široké písečné pláži. Vyrostla v srdci střediska Kavos na Korfu, které je známé jako centrum zábavy a diskoték. Je nejlepší volbou pro ty, kteří vyhledávají během dovolené rušný společenský život. Areál je posazený do zahrady s upraveným trávníkem, stromy a palmami, které jsou tím pravým úkrytem před pálícím sluncem. Hosté San Marina si mohou vybrat, zda stráví dny a večery v plážovém baru, baru u bazénu nebo budou relaxovat na terase či si doslova odskočí za zábavou do blízkého centra letoviska. Milovníkům koupání nabízí pláže v Kavosu různé zábavné i adrenalinové vodní sporty.

Sea Garden Club

Sea Garden Club ***+

Rozlehlý hotelový komplex Sea Garden Club se nachází v klidné okrajové části letoviska Kavos, cca 50 km od letiště Korfu. Hotel je umístěn v krásné zahradě plné zeleně a květin a je tvořen hlavní budovou s recepcí a restaurací a samostatnými bloky umístěnými po celém resortu. Součástí hotelového areálu je rovněž minimarket. Další obchůdky, bary a taverny cca 1 km v městečku Kavos. Hotel Sea Garden Club leží přímo u písečné pláže .

Seaside

Seaside **

Hotel Seaside skládající se ze tří jednoduchých budov s nabídkou ubytování ve studiích se nachází v klidné lokalitě, 15 minut pěší chůze od pláže, poblíž letoviska Kavos, jehož centrum s obchody a bary je vzdálené asi čtvrt hodinky pomalé chůze od hotelu. Nejbližší nákupní možnosti jsou již 5 až 10 minut od studií. V areálu hotelu Seasid je k dipsozici směnárna, recepce, internetový koutek, bazén, kulečník, plážový volejbal a další aktivity.

 

Olympian Village

Olympian Village ***+

Apartmánový dům Olympian Village leží na ostrově Korfu v rušném letovisku Kavos  s pestrým nočním životem, s mnoha bary, kluby, kavárnami a obchody. Doporučujeme mladým lidem, kteří přijíždí za koupáním a noční zábavou v mnoha podnicích.

Yianetta Complex

Yianetta Complex ***

Hotel Yianetta Complex nacházející se na klidném místě, avšak poblíž letoviska Kavos, které je ideální volbou pro klienty, kteří vyhledávají kromě pobytu na pláži i zábavu v nočních podnicích disponuje studii pro tři osoby a apartmány, s ložnicemi až pro 5 osob. V areálu hotelu se nachází recepce, směnárna, bazén, TV místnost, wi fi zdarma, kulečník a další možnosti vyžití.