Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Lefkimi

Upravit popis objektu

Upozornění pro letovisko Lefkimi

Pokud nějaká cestovka nabízí hotel a pláž v Lefkimi, je to divné. Lefkimi je totiž město ležící ve vnitrozemí a hotel zde má akorát tak korespondenční adresu. S největší pravděpodobností bude místem, které CK nazývá Lefkimi, pláž a letovisko Agios Petros, které leží hned vedle.

Město Lefkimi

Město a letovisko Lefkimi je druhé největší město na Korfu. Nachází se asi 40 kilometrů jižně od hlavního města Kerkyry a je hlavním správním centrem jižní části ostrova.

Lefkimi je známé několika zajímavostmi. Jsou zde dva překrásné kláštery, klášter svatého Theodorora a klášter svatého Arseniose, a je zde překrásné úrodné okolí produkující vynikajícící a vysoce kvalitní révu. Lefkimi je tedy známé i výrobou velmi dobrého vína.

Lefkimi - pláž

Lefkimi leží ve vnitrozemí, asi 3 kilometry od pobřeží, takže žádnou pláž nemá.

Tipy na hotel ve středisku Lefkimi

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Lefkimi. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Lefkimi.

Aquis Capo di Corfu

Aquis Capo di Corfu ****+

Moderní (v zimě r. 2010 renovovaný) komfortní hotelový komplex Aquis Capo di Corfu leží přímo na krásné a dlouhé písčité pláži v klidném místě na jihovýchodním pobřeží ostrova Korfu, cca 2 km od Lefkimi. Hotel Aquis Capo di Corfu leží přímo u písčité pláže Agios Petros.