Řecko v detailech

Zobrazit
E-mail
Heslo
Přihlásit

 

 

 

Další zajímavá místa na dovču:

Zajímavou poznávací i pobytovou dovolenou za rozumné peníze pořídíte i v destinacích:

Turecko - turecká a egejská riviéra

Kypr

Tunisko

Kanárské ostrovy

Bulharsko

Egypt

 

 

 

 

Turistická střediska: Lambi

Upravit popis objektu

Středisko Lambi

Městečko Lambi, klidné předměstí hlavního města Kos, leží na severní straně stejnojmenného řeckého ostrova. Přestože je Lambi s hlavním městem velmi úzce spojeno, stále si zachovává svou jedinečnou atmosféru, pro kterou je turisty velmi často vyhledáváno. Do města Kos se můžete z Lambi dopravit autobusem, vlastním nebo zapůjčeným autem či na kole. Ti, kdo se rádi procházejí po zelení obklopených cestách, mohou do Kosu dojít také pěšky. Krásné historické centrum města s tradičními obchůdky, restauracemi a tavernami je ideálním místem pro nákupy a večerní zábavu. Pohled na bárky a jachty kotvící v místním přístavu jistě potěší nejednu romantickou duši. 

Pláže v Lambi a okolí

Více než tisíc metrů dlouhá písčito-oblázková pláž v Lambi lemuje azurově modré moře a nabízí mnoho příležitostí jak k provozování tolik oblíbených vodních sportů (například vodního lyžování), tak k obvyklé prázdninové relaxaci a lenošení. Pro větší pohodlí jsou návštěvníkům neustále k dispozici lehátka a slunečníky. Vítaným osvěžením pod žhavým řeckým sluncem jsou také všudypřítomné restaurace a snackbary, lákající k ochutnávce exotických koktejlů a místních specialit. Stejně krásnou, až několik kilometrů dlouhou přírodní pláž lze nalézt také v sousedním městě Kos. Po celé její délce vede pro Řecko netypická cyklistická stezka, pro kterou je právě tato výjimečná pláž turisty velmi oblíbena. Vzhledem k písečnému dnu není tato pláž vhodná pro šnorchlování, podmořského života je zde k vidění málo.

Další střediska na ostrově Kos

Kromě Lambi se na Kos z ČR jezdí nejčastěji do středisek Agios Fokas, Kardamena, Kefalos,  Lambi, Marmari, Mastichari, Město Kos, Psalidi, Tigaki

Tipy na hotel ve středisku Lambi

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Lambi. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Lambi.

Black Diamond

Black Diamond **

Jednoduchá avšak účelně vybavená studia Black Diamond se nachází asi kilometr od pláže v Lambi a pouhé 3km od krásného hlavního města.  Hostům je k dispozici bazén, Wi-Fi a dětské hřiště. Součástí objektu je recepce, snack bar a tradiční řecká taverna.

 

Pelagos Suites

Pelagos Suites *****

Pelagos Suites jsou komfortní hotel vyhovující požadavkům náročnějších klientů. Moderní design, služby vysoké kvality a příjemná atmosféra jsou ideální atributy pro pohodovou dovolenou nebo aktivní relax ve středisku Lambi na ostrově Kos.

Lenaki Apatments

Lenaki Apatments ***

Apartmánový komplex Lenaki nacházející se v letovisku Lambi, 15 minut pěší chůze od města Kos je vhodný pro všechny věkové kategorie klientů, včetně rodin s dětmi. K dispozici je bazén, dětské hřiště, brouzdaliště, bar i recepce.

 

Gaia Garden

Gaia Garden ***

Hotel Gaia Garden, skládající se z hlavní budovy a přilehlých bungalovů v zahradách, se nachází na ostrově Kos v postranní uličce nedaleko pláže v letovisku Lambi, 2 km od hlavního města Kos a 25 km od letiště. U hotelu je zastávka autobusu s pravidelným spojením do Kosu. Nejbližší taverny, restaurace a bary jsou cca 20 min chůze od hotelu. U hotelu je mini market.

Laura

Laura ***

Menší, útulný hotel Laura s pečlivou majitelkou, nedaleko centra prázdninového letoviska Lambi a 350 metrů od pláže je ideálním výběrem pro klienty, kteří vyhledávají pobyt blízko centra, s možností romantických procházek a večeří  v přístavu, nedaleko krásného hlavního města Kos s množstvím památek, restaurací, kaváren, barů a obchůdků.