Řecko v detailech

Zobrazit
E-mail
Heslo
Přihlásit

 

 

 

Další zajímavá místa na dovču:

Zajímavou poznávací i pobytovou dovolenou za rozumné peníze pořídíte i v destinacích:

Turecko - turecká a egejská riviéra

Kypr

Tunisko

Kanárské ostrovy

Bulharsko

Egypt

 

 

 

 

Turistická střediska: Lambi

Upravit popis objektu

Středisko Lambi

Městečko Lambi, klidné předměstí hlavního města Kos, leží na severní straně stejnojmenného řeckého ostrova. Přestože je Lambi s hlavním městem velmi úzce spojeno, stále si zachovává svou jedinečnou atmosféru, pro kterou je turisty velmi často vyhledáváno. Do města Kos se můžete z Lambi dopravit autobusem, vlastním nebo zapůjčeným autem či na kole. Ti, kdo se rádi procházejí po zelení obklopených cestách, mohou do Kosu dojít také pěšky. Krásné historické centrum města s tradičními obchůdky, restauracemi a tavernami je ideálním místem pro nákupy a večerní zábavu. Pohled na bárky a jachty kotvící v místním přístavu jistě potěší nejednu romantickou duši. 

Pláže v Lambi a okolí

Více než tisíc metrů dlouhá písčito-oblázková pláž v Lambi lemuje azurově modré moře a nabízí mnoho příležitostí jak k provozování tolik oblíbených vodních sportů (například vodního lyžování), tak k obvyklé prázdninové relaxaci a lenošení. Pro větší pohodlí jsou návštěvníkům neustále k dispozici lehátka a slunečníky. Vítaným osvěžením pod žhavým řeckým sluncem jsou také všudypřítomné restaurace a snackbary, lákající k ochutnávce exotických koktejlů a místních specialit. Stejně krásnou, až několik kilometrů dlouhou přírodní pláž lze nalézt také v sousedním městě Kos. Po celé její délce vede pro Řecko netypická cyklistická stezka, pro kterou je právě tato výjimečná pláž turisty velmi oblíbena. Vzhledem k písečnému dnu není tato pláž vhodná pro šnorchlování, podmořského života je zde k vidění málo.

Další střediska na ostrově Kos

Kromě Lambi se na Kos z ČR jezdí nejčastěji do středisek Agios Fokas, Kardamena, Kefalos,  Lambi, Marmari, Mastichari, Město Kos, Psalidi, Tigaki

Tipy na hotel ve středisku Lambi

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Lambi. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Lambi.

Anna

Anna ***

Dům Anna se nachází v oblíbeném prázdninovém letovisku Lambi, nedaleko hlavního města s množstvím památek, taveren a obchůdků. Dům disponuje útulnými, denně uklízenými pokoji, s výhledem na pláž a moře, internetové připojení je zde samozřejmostí, dále jsou zde vybavené kuchyňky s lednicí a v areálu je k dispozici venkovní bazén a barbecue gril.

Pelagos Suites

Pelagos Suites *****

Pelagos Suites jsou komfortní hotel vyhovující požadavkům náročnějších klientů. Moderní design, služby vysoké kvality a příjemná atmosféra jsou ideální atributy pro pohodovou dovolenou nebo aktivní relax ve středisku Lambi na ostrově Kos.

Apollon

Apollon ***

Krásný a velmi oblíbený hotelový komplex Apollon s rodinnou atmosférou je jen 200m od písečné pláže, v klidném prostředí letoviska Lambi. Hotel Apollon se rozkládá v pěkné a rozlehlé zahradě se vzrostlou vegetací banánovníků, fíkovníků a palem. Vzdálenost od centra hlavního města Kos, ve kterém můžete navštívit některé historické památky a krásný přístav nebo posedět v některé typicky řecké taverničce či nakoupit dárek pro blízké, je cca 1,5 km. V blízkosti hotelu najdete spoustu obchůdků, taveren a restaurací, marketů a kaváren také půjčovna auto, motorek a kol.

Aqua Blu

Aqua Blu ****+

Moderní hotel Aqua Blu butikového typu je určen výhradně pro dospělou klientelu, nachází se v klidném prostředí letoviska Lambi, které je předměstím hlavního města ostrova Kos. Nedaleko hotelu se nachází autobusová zastávka, nicméně do hlavního města Kos lze dojít i příjemnou procházkou.

 

Theonia

Theonia ***

Malý rodinný hotel Theonia se nachází přímo v hlavním městě ostrova Kos, bokem od ruchu, v jedné z vedlejších ulic. Nejbližší písečná pláž je vzdálená pouhých  250 metrů od hotelu. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie klientů, zejména pak pro samostatné páry, kteří přijíždějí za zábavou, nebo za poznáváním krás ostrova a historie hlavního města.