Řecko v detailech

Zobrazit
Řecko v detailech: vše o ... > Kréta > Katalog objektů > Turistická střediska > Amoudara (West of Heraklion)

Turistická střediska: Amoudara (West of Heraklion)

Upravit popis objektu

Středisko Amoudara

Středisko Amoudara leží na severním pobřeží Kréty, hned vedle hlavního města Heraklion západním směrem. Jiná střediska v této lokalitě většinou vznikala přeměnou rybářských vesniček, Amoudara však byla od počátku stavěna se záměrem vybudovat nové a moderní turistické centrum. Středisko Amoudara je velmi populární a vliv na to má několik faktorů - okolí Heraklion je proslulé svými širokými a plochými plážemi, které vyhledávají jak klasičtí turisté užívající si vody, slunce a klidu, tak lidé vyznávající aktivní dovolenou ve smyslu vodnch sportů a plážových her.

Co v Amoudara

Amoudara je perfektně vybavené jak co do taveren a nočních podniků s programem až do rána, tak i v oblasti obchodní - ve středisku Amoudara najdete jak malé krámky se suvenýry, tak i velká obchodní cetntra se světově známými značkami jako je například Mark and Spencer. Středisko Amoudara je, díky svému umístění zhruba uprostřed ostrova, ideálním výchozím bodem pro poznávání Kréty a pro nejrůznější výlety.

Video z Amoudara

Zde je jedno video od Amoudara a dokonce je i s českým komentářem

 

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Historie

Středisko Amoudara bylo vystavěno rovnou jako turistické místo, historie moc nemá.

Umístění

Středisko Amoudara leží cca 5km západně od Heraklion, avšak po faktické stránce je Amoudara již téměř jeho součástí. Vzdálenosti z Amoudara kamkoliv jsou zhruba stejné jako z Heraklion. Viz. Vzdálenosti

Jak se tam dostanu?

Amoudara leží na hlavní silnici spojující Heraklion se západem Kréty.

Tipy na hotel ve středisku Amoudara (West of Heraklion)

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Amoudara (West of Heraklion). Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Amoudara (West of Heraklion).

Lily

Lily

Tříhvězdičkový hotel Lily v letovisku Ammoudara na ostrově Kréta, 7 km od hlavního města Heraklion, se kterým má dobré autobusové spojení, je vhodnou volbou pro všechny věkové kategorie klientů.

Apollonia Beach Resort & Spa

Apollonia Beach Resort & Spa *****

Luxusní hotelový komplex Apollonia Beach Resort & Spa leží u dlouhé pláže s hrubým pískem a oblázky asi 6 kilometrů od města Heraklion v části Amoudara. V okolí hotelu se nacházejí restaurace, bary i obchůdky. Luxusní dovolená v hotelu Apollonia Beach v prázninovém letovisku Ammoudara.

Minoas

Minoas

Hotel Minoas nedaleko pláže v letovisku Amoudara a 6 km od hlavního města Heraklionu doporučujeme nenáročným klientům, kteří vyhledávají ubytování nedaleko centra s obchody, bary a tavernami. Oblast - ostrov Kréta.

Yanna Beach Aparthotel

Yanna Beach Aparthotel **

Apartmánový komplex Yanna Beach se nachází v letovisku Amoudara přímo u písečné pláže, 3 km od Heraklionu, kde jsou obchody, bary a taverny.

Poseidon

Poseidon ***

Hotel Poseidon se nachází pouhých 300 m od pláže ve středisku Amoudara, které je jedno z nejkrásnějších na Krétě. Poblíž hotelu je mnoho obchodů, barů, centrum pro vodní sporty a lékařské středisko. Hlavní město ostrova Heraklion je vzdáleno pouhých 6 km a přímo před hotelem je autobusová zastávka.