Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Analipsi (u Anisaras)

Oblast
Typ letoviska Rušné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Analipsi (u Anisaras), budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
15 741 Kč Slevy
Hotelový pokoj
18 296 Kč
Hotelový pokoj
18 490 Kč

Středisko Analipsi

Středisko Analipsi je součástí cca 6 kilometrů dlouhého pásu, ve kterém se prolínají střediska Kato Gouves, Analipsi a Anissaras. Oblast leží v těsné blízkosti velmi známého a hojně navštěvovaného střediska Hersonissos, které je hlavním městečkem celé této oblasti.

Vybavení Analipsi

Jako všechna okolní střediska má i Analipsi vše, co má rušné středisko na pobřeží mít. V Analipsi najdeme velké množství taveren a hotýlků, dlouhou písečnou pláž i dostatek zajímavých aktivit pro ukrácení dlouhé chvíle na pláži i ve středisku. V Analipsi je i dostatek podniků zajišťujících zábavu do dlouhých nočních hodin i možnost celodenních programů a výletů.

Co v Analipsi

Při pobyty v Analipsi je velkým lákadlem pro rodiny s dětmi i velký vodní park StarBeach WaterPark, do kterého je to z Analipsi cca 5 km. Kromě tohoto vodního parku ocení rodiče s dětmi a pohybově omezení turisté také pláž, která se v Analipsi svažuje do vody velmi postupně a poskytuje dostatek prostoru pro nejrůznější hrátky i neplavcům.

Komu nebude stačit jen pobyt a radovánky v Analipsi a má rád i památky a přírodu, jistě uvítá i možnost snadného poznání některých z nejzajímavějších památek a přírodních formací na ostrově. Na Lasithi Plateau, nejznámější a největší náhorní plošinu, proslavenou stovkami větrných mlýnů, je to z Analipsi cca 30km, do archeologického naleziště Knossos nebo Heraklion, hlavního města Kréty, je to z Analipsi cca 20km.

Pro koho je Analipsi vhodné?

Analipsi není vhodné pro ty, kdo hledají klidnou dovolenou v tichém prostředí, neomezeným soukromím a málo lidmi. Všichni ostatní si pobyt v Analipsi jistě užijí.

Historie Analipsi

První známky o obydlení Analipsi oblasti pocházejí z dob turecké nadvlády, kdy zde byla postavená letní sídla umožňující pobyt několik měsíců v roce. Potom v době, kdy turecká nadvláda pomalu upadávala, sloužilo Analipsi jako sídlo obyvatelů Lasithi Plateau, kteří zde trávili zimu. Ačkoliv je tato náhorní plošina velmi úrodná, zimy jsou  zde extrémně drsné a mírné klima v Analipsi a oblasti mezi Heraklion a Hersonisos poskytovalo dobré podmínky pro přezimování obyvatelů Lasithi Plateau i jejich dobytka.

Kde Analipsi leží?

Analipsi se nachází na severním pobřeží cca 20 km východně od Heraklion. Ostatní vzdálenosti viz. Vzdálenosti. Pokud pojede po silnici z Heraklion směrem na Agios Nikolaos, nemůžete Analipsi minout. Všude jsou na Analipsi ukazatele, turistická střediska leží vlevo od hlavní nové silnice, stará silnice prochází přímo skrze střediska.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel v letovisku Analipsi (u Anisaras)

Golden Star

Hotel Golden Star se nachází v letovisku Analipsis, 20 km východně od Heraklionu a 7 km západně od Hersonissosu. Hotel se skládá ze tří různých budov. Od pláže je vzdálen asi 150 m přes klidnou pobřežní komunikaci.

1.

Anthoula Village

Hotel Anthoula Village se nachází v klidné části letoviska Analipsi, od hlavní třídy letoviska je vzdálen cca 200 m. Nedaleko hotelu Anthoula Village najdete pobřežní promenádu a hlavní ulici s možností výběru obchodů, taveren, restaurací a barů, které jsou otevřeny do pozdních nočních hodin. Jen asi 5 km od letoviska je i známý vodní park Star Beach Water Park v letovisku Hersonissos, se kterým je pravidelné autobusové spojení.

2.

Stella Palace II

Stella Palace je luxusní 5* hotel, který se nachází na soukromé pláži ve středisku Hersonissos v části zvané Analipsi. Je cca 4 km od centra Hersonissosu, 20 km od letiště Nikos Kazantzakis a 25 km od hlavního města ostrova Kréta Heraklionu.

3.

Atlantica Caldera Palace

Tento luxusní nově postavený hotel v neoklacisitním stylu se nachází v Analipsis, přímo na písečné pláži cca 21 km od Heraklionu.

4.

Elysium Beach Alexandria Club

Hotelový komplex Elysium Beach je tvořen hlavní budovou a bungalovy, nachází se na klidném místě v letovisku Analipsis, 22 km od letiště v Heraklionu a 6 km od živého letoviska Hersonissos. V blízkosti hotelu naleznete restauraci a supermarket, centrum letoviska Analipsis s obchůdky, tavernami, kavárnami a bary je vzdáleno cca 500 m od hotelu. Autobusová zastávka se nachází cca 600 m od hotelu. Hotel je situován u písečné pláže .

5.

Europa Beach

Tento příjemný a moderní hotel se nachází v klidnější části letoviska Analipsis, přímo v udržované zahradě. Vzdálenost do centra letoviska Analipsi (u Anisaras) s obchůdky, tavernami a bary je cca 1 km a do živého centra Hersonissos cca. 7 km. Na písečno-oblázkovou pláž vzdálenou 50 m se dostanete z hotelu jen přes místní pobřežní komunikaci.

6.

Parametry

Typ letoviska Rušné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---
Nejbližší památky
Nejbližší pláže