Řecko v detailech

Zobrazit
Řecko v detailech: vše o ... > Kréta > Katalog objektů > Turistická střediska > Analipsi (u Anisaras)

Turistická střediska: Analipsi (u Anisaras)

Upravit popis objektu

Středisko Analipsi

Středisko Analipsi je součástí cca 6 kilometrů dlouhého pásu, ve kterém se prolínají střediska Kato Gouves, Analipsi a Anissaras. Oblast leží v těsné blízkosti velmi známého a hojně navštěvovaného střediska Hersonissos, které je hlavním městečkem celé této oblasti.

Vybavení Analipsi

Jako všechna okolní střediska má i Analipsi vše, co má rušné středisko na pobřeží mít. V Analipsi najdeme velké množství taveren a hotýlků, dlouhou písečnou pláž i dostatek zajímavých aktivit pro ukrácení dlouhé chvíle na pláži i ve středisku. V Analipsi je i dostatek podniků zajišťujících zábavu do dlouhých nočních hodin i možnost celodenních programů a výletů.

Co v Analipsi

Při pobyty v Analipsi je velkým lákadlem pro rodiny s dětmi i velký vodní park StarBeach WaterPark, do kterého je to z Analipsi cca 5 km. Kromě tohoto vodního parku ocení rodiče s dětmi a pohybově omezení turisté také pláž, která se v Analipsi svažuje do vody velmi postupně a poskytuje dostatek prostoru pro nejrůznější hrátky i neplavcům.

Komu nebude stačit jen pobyt a radovánky v Analipsi a má rád i památky a přírodu, jistě uvítá i možnost snadného poznání některých z nejzajímavějších památek a přírodních formací na ostrově. Na Lasithi Plateau, nejznámější a největší náhorní plošinu, proslavenou stovkami větrných mlýnů, je to z Analipsi cca 30km, do archeologického naleziště Knossos nebo Heraklion, hlavního města Kréty, je to z Analipsi cca 20km.

Pro koho je Analipsi vhodné?

Analipsi není vhodné pro ty, kdo hledají klidnou dovolenou v tichém prostředí, neomezeným soukromím a málo lidmi. Všichni ostatní si pobyt v Analipsi jistě užijí.

Historie Analipsi

První známky o obydlení Analipsi oblasti pocházejí z dob turecké nadvlády, kdy zde byla postavená letní sídla umožňující pobyt několik měsíců v roce. Potom v době, kdy turecká nadvláda pomalu upadávala, sloužilo Analipsi jako sídlo obyvatelů Lasithi Plateau, kteří zde trávili zimu. Ačkoliv je tato náhorní plošina velmi úrodná, zimy jsou  zde extrémně drsné a mírné klima v Analipsi a oblasti mezi Heraklion a Hersonisos poskytovalo dobré podmínky pro přezimování obyvatelů Lasithi Plateau i jejich dobytka.

Kde Analipsi leží?

Analipsi se nachází na severním pobřeží cca 20 km východně od Heraklion. Ostatní vzdálenosti viz. Vzdálenosti. Pokud pojede po silnici z Heraklion směrem na Agios Nikolaos, nemůžete Analipsi minout. Všude jsou na Analipsi ukazatele, turistická střediska leží vlevo od hlavní nové silnice, stará silnice prochází přímo skrze střediska.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Nejbližší památky

Nejbližší pláž

Tipy na hotel ve středisku Analipsi (u Anisaras)

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Analipsi (u Anisaras). Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Analipsi (u Anisaras).

Elysium Beach Alexandria Club

Elysium Beach Alexandria Club ****+

Příjemný, menší a kompletně zrekonstruovaný hotel Elysium Beach Club s výbornou atmosférou má skvělou polohu jen pár kroků od pláže a přitom kousek od centra Analipsis. Pěkné prostředí, poklidná atmosféra a služby vytváří v kombinaci s českými animačními programy pro děti i dospělé z tohoto hotelu ideální místo pro prožití nezapomenutelné dovolené.

 

Stella Palace

Stella Palace *****

Hotelový komplex sestávající se z hlavní a několika dvoupodlažních budov se rozkládá na ostrově Kréta v krásné zahradě, dělí se na části Stella Palace a Stella Village a leží u menší pláže, která je od hotelu oddělena pouze pobřežní komunikací. V hotelové zahradě jsou hostům k dispozici tři bazény a dětský bazén se skluzavkami. Milovníkům golfu se nabízí možnost hry na nedalekém golfovém hřišti. Do centra typické krétské vesničky Analipsis je to pouhých 700 m a do Hersonissos, živého centra oblasti asi 4 km. Hotel je díky svým službám a vybavení vhodnou volbou pro rodiny s dětmi, ale i pro všechny, kteří chtějí strávit dovolenou v příjemném prostředí s možností večerních procházek v nedalekém centru či strávením nevšedního večera v Hersonissos.

Ntanelis

Ntanelis ***

Nový moderní hotel Ntanelis se nachází blízko písčité pláže v centru letoviska Analipsis na ostrově Kréta a je vhodný pro klientelu, která vyhledává  ubytování blízko pláže, ale i centra letoviska.

Atlantica Caldera Palace

Atlantica Caldera Palace

Tento luxusní nově postavený hotel v neoklacisitním stylu se nachází v Analipsis na Krétě, přímo na písečné pláži cca 21 km od Heraklionu. Hotel Atlantica Caldera Palace má vstupní halu s recepcí, směnárnu, bar, TV místnost, několik restaurací (thajská, mexická), internetový koutek, možnost wifi připojení, čtyři velké bazény, pool bar, vířivku, vnitřní vyhřívaný bazén, dětský bazén, minimarket, denní a večerní animační programy, tenisové kurty, minigolf, spa a fitness centrum, stolní tenis a biliard.

Cretan Filoxenia

Cretan Filoxenia ***

Příjemný rodinný hotelový areál Cretan Filoxenia s výbornou polohou na Krétě přímo u dlouhé písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, která je od hotelu oddělena pouze místní necentrální slepou komunikací – promenádou, se nachází v klidném menším středisku Analipsi. Hotel Cretan Filoxenia je tvořen hlavní budovou a bungalovy. Autobusová zastávka pro spojení s okolními letovisky cca 40 m od hotelu, nejbližší supermarket cca 80 m od hotelu, restaurace/kavárna cca 20 m. Centrum letoviska Analipsi s obchody, tavernami, lékárnou, café-bary cca 400 m od hotelu. Z Analipsi vyjíždí denně turistický vláček do střediska Chersonissos. Vodní sporty na pláži cca 100 m. Rušné středisko Chersonissos vzdáleno cca 4 km. Vzdálenost od Heraklionu cca 20 km.