Řecko v detailech

Zobrazit
Řecko v detailech: vše o ... > Kréta > Katalog objektů > Turistická střediska > Analipsi (u Anisaras)

Turistická střediska: Analipsi (u Anisaras)

Upravit popis objektu

Středisko Analipsi

Středisko Analipsi je součástí cca 6 kilometrů dlouhého pásu, ve kterém se prolínají střediska Kato Gouves, Analipsi a Anissaras. Oblast leží v těsné blízkosti velmi známého a hojně navštěvovaného střediska Hersonissos, které je hlavním městečkem celé této oblasti.

Vybavení Analipsi

Jako všechna okolní střediska má i Analipsi vše, co má rušné středisko na pobřeží mít. V Analipsi najdeme velké množství taveren a hotýlků, dlouhou písečnou pláž i dostatek zajímavých aktivit pro ukrácení dlouhé chvíle na pláži i ve středisku. V Analipsi je i dostatek podniků zajišťujících zábavu do dlouhých nočních hodin i možnost celodenních programů a výletů.

Co v Analipsi

Při pobyty v Analipsi je velkým lákadlem pro rodiny s dětmi i velký vodní park StarBeach WaterPark, do kterého je to z Analipsi cca 5 km. Kromě tohoto vodního parku ocení rodiče s dětmi a pohybově omezení turisté také pláž, která se v Analipsi svažuje do vody velmi postupně a poskytuje dostatek prostoru pro nejrůznější hrátky i neplavcům.

Komu nebude stačit jen pobyt a radovánky v Analipsi a má rád i památky a přírodu, jistě uvítá i možnost snadného poznání některých z nejzajímavějších památek a přírodních formací na ostrově. Na Lasithi Plateau, nejznámější a největší náhorní plošinu, proslavenou stovkami větrných mlýnů, je to z Analipsi cca 30km, do archeologického naleziště Knossos nebo Heraklion, hlavního města Kréty, je to z Analipsi cca 20km.

Pro koho je Analipsi vhodné?

Analipsi není vhodné pro ty, kdo hledají klidnou dovolenou v tichém prostředí, neomezeným soukromím a málo lidmi. Všichni ostatní si pobyt v Analipsi jistě užijí.

Historie Analipsi

První známky o obydlení Analipsi oblasti pocházejí z dob turecké nadvlády, kdy zde byla postavená letní sídla umožňující pobyt několik měsíců v roce. Potom v době, kdy turecká nadvláda pomalu upadávala, sloužilo Analipsi jako sídlo obyvatelů Lasithi Plateau, kteří zde trávili zimu. Ačkoliv je tato náhorní plošina velmi úrodná, zimy jsou  zde extrémně drsné a mírné klima v Analipsi a oblasti mezi Heraklion a Hersonisos poskytovalo dobré podmínky pro přezimování obyvatelů Lasithi Plateau i jejich dobytka.

Kde Analipsi leží?

Analipsi se nachází na severním pobřeží cca 20 km východně od Heraklion. Ostatní vzdálenosti viz. Vzdálenosti. Pokud pojede po silnici z Heraklion směrem na Agios Nikolaos, nemůžete Analipsi minout. Všude jsou na Analipsi ukazatele, turistická střediska leží vlevo od hlavní nové silnice, stará silnice prochází přímo skrze střediska.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Nejbližší památky

Nejbližší pláž

Tipy na hotel ve středisku Analipsi (u Anisaras)

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Analipsi (u Anisaras). Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Analipsi (u Anisaras).

Atlantica Caldera Palace

Atlantica Caldera Palace

Tento luxusní nově postavený hotel v neoklacisitním stylu se nachází v Analipsis na Krétě, přímo na písečné pláži cca 21 km od Heraklionu. Hotel Atlantica Caldera Palace má vstupní halu s recepcí, směnárnu, bar, TV místnost, několik restaurací (thajská, mexická), internetový koutek, možnost wifi připojení, čtyři velké bazény, pool bar, vířivku, vnitřní vyhřívaný bazén, dětský bazén, minimarket, denní a večerní animační programy, tenisové kurty, minigolf, spa a fitness centrum, stolní tenis a biliard.

Golden Star

Golden Star ****

Hotel Golden Star se nachází v letovisku Analipsis na Krétě, 20 km východně od Heraklionu a 7 km západně od Hersonissosu. Hotel se skládá ze tří různých budov. Od pláže je vzdálen asi 150 m přes klidnou pobřežní komunikaci. V hotelu Golden Star je 24 hodin denně k dispozici recepce. Hotel má hlavní restauraci, pool bar s výhledem na moře, venkovní bazén s toboganem a jacuzzi, dětský bazén, amfiteátr pro 350 osob, dětský klub, hřiště, stolní tenis, volejbal, tenis. Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma.

Elysium Beach Alexandria Club

Elysium Beach Alexandria Club ****+

Příjemný, menší a kompletně zrekonstruovaný hotel Elysium Beach Club s výbornou atmosférou má skvělou polohu jen pár kroků od pláže a přitom kousek od centra Analipsis. Pěkné prostředí, poklidná atmosféra a služby vytváří v kombinaci s českými animačními programy pro děti i dospělé z tohoto hotelu ideální místo pro prožití nezapomenutelné dovolené.

 

Ntanelis

Ntanelis ***

Nový moderní hotel Ntanelis se nachází blízko písčité pláže v centru letoviska Analipsis na ostrově Kréta a je vhodný pro klientelu, která vyhledává  ubytování blízko pláže, ale i centra letoviska.

Europa Beach

Europa Beach ****

Tento příjemný a moderní hotel se nachází v klidnější části letoviska Analipsis na Krétě, přímo v udržované zahradě. Vzdálenost do centra letoviska Analipsi (u Anisaras) s obchůdky, tavernami a bary je cca 1 km a do živého centra Hersonissos cca. 7 km. Na písečno-oblázkovou pláž vzdálenou 50 m se dostanete z hotelu jen přes místní pobřežní komunikaci.