Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Ferma

Upravit popis objektu

Umístění

Středisko Ferma

Malá vesnice Ferma, ve které jako by se zastavil čas, se nachází na jihovýchodním pobřeží, asi 10 kilometrů od známějšího města Ierapetra a víc než 100 kilometrů od Heraklionu.

Co zde?

Vesnice na první pohled upoutá svým malebným zálivem s velmi pěknou pláží a s průzračně čistým mořem. Okolní pobřeží je lemováno romantickými skalisky a směle se řadí mezi nejhezčí lokality na Krétě. Podél silnice, protínající vesnici se nachází několik tradičních taveren, pokojů k pronájmu a malých obchůdků. Rozhodně nepromarněte šanci ochutnat některou z místních specialit, ať už čerstvou rybu na grilu, nebo něco z tradiční Krétské kuchyně. K vyhlášeným tavernám patří „Psaropoúla“, kterou naleznete asi 2 kilometry od vesnice, směrem na Ierapetru.

Pro koho je Ferma vhodná?

Ferma zaujme především cestovatele, kteří preferují klidná a tradiční místa s dosahem většího města s dalšími možnostmi nákupů a zábavy.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Recenze uživatelů
Celkové shrnutí ( 1x )
Super, ale pár drobostí by se našlo
Doporučili byste letovisko ostatním? ( 1x )
Ano
Jak je letovisko rušné? ( 1x )
Skoro samota
Letovisko a pláž jsou vhodné i pro ... ( 1x )
Seniory
Pláž v letovisku ( 1x )
Dobrá
Povrch pláže ( 1x )
Písečná
Vstup do moře ( 1x )
Pozvolný

Tipy na hotel ve středisku Ferma

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Ferma. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Ferma.

Coriva Beach

Coriva Beach ***

Coriva Beach je hotel, který nevtíravým stylem kopíruje venkovské prostředí jižní Kréty (letovisko Ferma). Přátelský personál, kvalitní služby, vynikající kuchyně a domácí atmosféra jsou jeho prioritou.

Porto Belissario - Aeolus

Porto Belissario - Aeolus ***

Příjemný rodinný hotel, zrenovovaný v roce 2003, leží na okraji malé vesničky Ferma na ostrově Kréta, mezi Makris Yialos a Kutsunari. Jeho bílé budovy jsou obklopeny krásnou zahradou plnou olivových stromů, pomerančovníků, granátových jabloní a fialových bugamvílií. K písčito-kamínkové přírodní pláži přímo pod hotelem vede asi 70 schodů. Před hotelem Porto Belissario je zastávka autobusu, odkud několikrát denně jezdí autobus do Ierapetry, Makris Yialos nebo až do Sithie.