Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Kissamos

Upravit popis objektu

Umístění

Kissamos, Kasteli

Přístavní městečko Kissamos, nebo také Kasteli , se dvěma tisíci obyvatel se nachází na severozápadním konci ostrova Kréta, asi 43 km západně od Chanie. Název Kasteli vychází z faktu, že na místě dnešního města se dříve nacházel starý benátský hrad. Město Kissamos se dostalo do podvědomí turistů zejména díky tomu, že ze zdejšího přístavu odplouvá výletní loď k pevnosti Gramvousa a na fotogenickou pláž Balos.

Turistická vybavenost

Městečko působí na první dojem jako větší, táhlá vesnice, jejíž hlavní dominantou je malé náměstíčko Tzanakaki a následně asi 3 km dlouhá a poměrně nezajímavá hlavní třída, která končí v již zmíněném přístavu. Ovšem právě zde naleznete mnoho obchůdků, taveren a barů s velmi příjemnou atmosférou, která naprosto změní váš náhled na celé město.

Pláž

Kissamos lemuje dlouhá písečná pláž. Místy se zde vyskytuje jemný písek a lehátka se slunečníky, v jiných částech je pláž naopak neupravená, bez plážového servisu a podloží tvoří písek hrubší.

 

Jak se tam dostanu?

Do města se lze velmi pohodlně přepravit místním klimatizovaným autobusem, který vyjíždí z autobusového nádraží v Chanii. Nastoupit lze kdekoliv na trase, ať už v letovisku Kasteli, Agia Marina, nebo v Platanias a na dalších místech.

 

Tipy na hotel ve středisku Kissamos

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kissamos. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kissamos.

Nautilus Bay

Nautilus Bay ***

Moderní hotel Nautilus Bay, postavený v roce 2010, leží v klidné části městečka Kasteli - Kissamos, přímo u krásné písečné pláže. Hotel Vás zaujme nevšedním výhledem na moře, pobřeží a hory. V blízkosti je přímořská promenáda s tavernami a bary.

Peli hotel

Peli hotel ***

Malý, nově zrekonstruovaný hotel Peli s útulnými, menšími pokoji leží necelých 50 m od krásné písečné pláže. Hotel Peli neni vhodný pro rodiny s dětmi. Centrum městečka Kasteli je 600 m.

Elena Beach

Elena Beach ***

Příjemný, rodinný hotel s velice přátelskou atmosférou, Elena Beach, je situovaný přímo u krásné písečné pláže, necelý kilometr od centra Kasteli na Krétě.

Corallium

Corallium

Vila Corallium je moderní komfortní vila s nádherným výhledem na moře a s blízkostí moře. Nachází se ve velice klidné oblasti Kréty bez přeplněných pláží a velkého turistického ruchu. Výhodou této vily je dobrá dostupnost krásných pláží Falasarna, Elafonissi a Gramvoussa.

Aphrodite Beach

Aphrodite Beach

Aphrodite Beach je aparthotel s rodinnou atmosférou, který leží na písečné pláži Mavros Molos v letovisku Kissamos na Krétě, a který nabízí ubytování v příjemně zařízených studiích a apartmánech.