Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Makrigialos

Upravit popis objektu

Středisko Makrigialos

Středisko Makrigialos by si měli vybrat všichni, kdo chtějí o dovolené klid, pohodu a rádi cestují.

Makrigialos je spíše taková malá a ospalá pobřežní vesnička, která zakončuje jednu z menších turistických oblastí Ierapetra – Makrigialos. Celá oblast je dlouhá 26 kilometrů a  skládá se z několika středisek/vesniček (postupně Ierapetra, Koutsounari, Ferma, Agia Fotia, Galini, Achlia, Mavros Kolimbos, Koutsouras, Makrigialos/Analipsi) které leží podél pobřežní cesty spojující město Ierapetra s východní Krétou.

Co v Marigialos

V Makrigialos samotném toho moc není. Středisko se skládá ze soustavy dlouhých pláží, okolo kterých jsou na některých místech promenády / chodníky zastíněné stromy, malých hotýlků a ubytovacích zařízení a silnice, u které jsou místní taverny, minimarkety a obchůdky s různým zbožím. Povrchem pláží je od jemného písku až po drobné kamínky a na plážích je opravdu klid. Silnice není moc frekventovaná, aut je v této oblasti rozhodně mnohem méně, než ve střediscích v severní části ostrova.

Okolí Makrigilaos

Jihovýchod Kréty, kde středisko Makrigialos leží, už patří do nejsušší oblasti na Krétě. Na jaře to zde nádherně kvete a vzduch je prosycen vůní květin, uprostřed turistické sezony je však celá okolní oblast naprosto vyprahlá. Někomu to může vadit, v každém případě to však může být unikátní zážitek. Jak je napsáno výše, Makrigialos je vhodný pro ty, kdo rádi cestují a pokud máte rádi nádherné přírodní scenérie, teplo a zajímavou krajinu. Právě díky té vyprahlosti zde najdete to, co nikde jinde – bílé kopce poseté pichlavými keříky, písečné duny s pouštní květenou, hluboké kaňony, které vypadají jako z měsíční krajiny, avšak dno bývá pokryté rozkvetlými oleandry, rozlehlé oblasti beze stop civilizace …

 

Pokud by Vám tato krajina přišla po nějaké době jednotvárná, můžete se z Makrigialos vydat na sever do hor. Necelé dva kilometry od Makrigialos se začíná krajina vlnit, po pěti kilometrech jste v horách a po deseti jsou okolo Vás vrcholy s výškou přes 1000 metrů, nádherná údolí, nedotčené horské vesnice … 

 

Pokud se budete z Makrigialos chystat na jakýkoliv výlet, tak doporučujeme se naučit alespoň pár základních frází v řečtině. V horách a kromě větších míst (v tomto případě rozumějte míst, kde je trocha turistického ruchu) jako je Xerokambos nebo Kato Zakros, se jinak nedomluvíte.

Kde Makrigialos leží?

Makrigialos se nachází na jihovýchodním pobřeží Kréty, cca 26 kilometreů východně od města Ierapetra. Z Heraklion jeďtě směrem na Agios Nikolaos, který minete a pojedete směrem na Sitia. Cca po 18 kilometrech bud odbočka doprava na Ierapetra. Ierapetra projedete a budete se držet vlevo. Podél pobřeží pak dojedete po 26 kilometrech až do Makrigialos.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

 

Objekt je součástí

Tipy na hotel ve středisku Makrigialos

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Makrigialos. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Makrigialos.

Korali

Korali **

Bílý dům Korali stojí za cestou, v centrální části letoviska Makris Yialos (Makrigialos) na Krétě, v blízkosti obchůdků, taveren a několika barů. Poznáte ho podle vysokých araukárií, které se tyčí v malé zahradě. Jen 30 m ho odděluje od nejlepšího úseku dlouhé pláže - světlý písek je tu jemný, moře plytké a skalnaté výběžky jen dotvářejí příjemnou scenérii.

Soula

Soula **

V oblasti jižní Kréta, na okraji letoviska Makris Yialos, v jeho prvním zálivu, přímo u moře, stojí úzká jednopatrová budova studií Soula. Zelené okenice příjemně kontrastují s pastelovou barvou domu. Exteriér doplňuje několik keříků a palma, která během horkých letních dní poskytuje osvěžující stín. Na písčito-oblázkovou pláž je to jen na skok, od pláže ho dělí jen místní komunikace. Dům Soula disponuje studii pro dvě osoby a apartmánem s oddělenou ložnicí pro 4 osoby. Všechna studia jsou situována v přízemí a mají terasu, přičemž apartmán s vlastním balkonem je umístěn v patře. Všechna studia a apartmán jsou vybaveny kuchyňským koutem se základním zařízením, ledničkou, koupelnou/WC.

Theodora

Theodora **

Tam, kde začíná nejoblíbenější část plážové promenády malebného letoviska Makris Yialos (Makrigialos) na jižní Krétě, v blízkosti taveren a barů, stojí apartmánový dům Theodora. Své hosty si získá hned od chvíle, kdy sem vstoupí a během celého pobytu se cítí jako doma. Nachází se v zálivu lemovaném skalnatým výběžkem, přímo na pláži s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Všechny apatmány mají balkon s přímým nebo bočním výhledem na moře. Ubytování je vhodné také pro rodiny s dětmi.

Mikri Poli

Mikri Poli *****

Hotelový komplex hlavní hotelové budovy Mikri Poli a několika patrových budov se nachází v jihovýchodní části ostrova Kréta, asi 1km od centra vesničky Makrigialos, 35km od města Sitia a 120km od letiště v Heraklionu. Doporučujeme všem klientům, kteří upřednostňují dovolenou v areálu samotného hotelového komplexu, který je schopen poskytnout dostatečné vyžití, zábavu a kvalitní služby. Ideální místo pro rodinnou dovolenou.

Artemis

Artemis **

Studia jsou situována přímo na dlouhé písečné pláži, místy promíchané s kamínky, s pozvolným vstupem do moře. Leží v letovisku Makrigialos na jižní Krétě. Komplex tvoří tři samostatné budovy, každá má jiného majitele. Domy jsou obsazovány anglickými turisty a pro české a slovenské hosty je k dispozici jedna dvoupatrová budova s pokoji orientovanými k moři, což zaručuje buď zcela otevřený nebo stromy částečně ukrytý výhled na moře. Součástí areálu je i snack bar, poskytuje příjemné osvěžení během horkých letních dní, je tu také biliárový stůl a možnost využití internetu.