Řecko v detailech

Zobrazit
Řecko v detailech: vše o ... > Kréta > Katalog objektů > Turistická střediska > Platanias (Rethymno)

Turistická střediska: Platanias (Rethymno)

Upravit popis objektu

Středisko Platanias

Popis střediska Platanias je stejný, jako středisek okolních. Oblast Rethymno - Platanias - Skaleta tvoří jeden velký, vzájemně propojený turistický komplex s velmi podobným vybavením a podmínkami v kterékoliv části. Dříve to bývala malá rybářská vesnička, dnes je Platanias jeden velký, dobře vybavený turistický komplex poskytující turistům kompletní zázemí pro strávení plnohodnotné dovolené plné zábavy a relaxace přes den i ve večerních hodinách.  Středisko Platanias leží v relativně rovné oblasti a zástavba je, až na výjimky, velmi nízká, takže na středisko je velmi hezký pohled. Všude mezi budovami jsou trávníky, skoro u všech hotelů je zahrada s vysokými palmami, které často přesahují jejich střechy a vše budí spíše dojem luxusního střediska z tropických krajů.

Pláž u Platanias

Oproti turistickým střediskům v jiných částech Kréty se Platanias vyznačuje především dlouhou rovnou písečnou pláží, která se táhne okolo Platanias na západ až k východní části města Rethymno. Pláž u Platanias je dlouhá 12 kilometrů a od střediska Skaleta, postupně směrem na Rethymno, na ní leží střediska Stavromenos, Sfakaki, Pigianos Kambos, Adelianos Kambos, Platanias a Perivola. Dlouhé pláže u Platanias poskytují možnost romantických procházek, velké množství plážových taveren a barů zase místo pro odpočinek. Pokud máte děti, jistě oceníte v Platanias i pozvolný vstup do vody, který umožňuje i nejrůznější hrátky na rozhraní vody a písku.

Co v Platanias

Ovšem nejen pláž, ale i středisko Platanias jako takové nabízí velké množství taveren, velkých i malých obchodů, barů, diskoték a programů pro denní zábavu i bohatý noční život. 

Pro ty, kdo nehledají jen luxus turistických středisek a pláže, ale mají rádi i přírodu, památky a rádi podnikají výlety, se nabízí Platanias jako ideální výchozí místo pro poznávání střední části Kréty a jejího jižního pobřeží. Přímo u města Rethymno začíná hlavní silnice vedoucí na jih, po které se snadno dostanete z Platanias do oblastí, jako je Hora Sfakion, Plakias, Kommos či Matala. Vzhledem k tomu, že nedaleko Platanias leží i hlavní silnice spojující západ a východ Kréty, jsou z Platanias rychle dosažitelná i města jako je Chania či hlavní město Heraklion.

Poloha Platanias

Středisko Platanias se nachází na severním pobřeží, cca 5 kilometrů východně od krásného historického města Rethymno.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Nejbližší pláž

Tipy na hotel ve středisku Platanias (Rethymno)

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Platanias (Rethymno). Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Platanias (Rethymno).

Axos Beach

Axos Beach ****

Moderní zcela nově rekonstruovaný hotel rodinného typu Axos Beach se nachází na Krétě v klidné části letoviska Platanies nedaleko centra. Od hezké písečné pláže je vzdálen cca 150m. Hotel je oblíben především pro svou rodinnou atmosféru a příjemné prostředí.

Mary

Mary ***

Aparthotel Mary se nachází na ostrově Kréta v letovisku Platanias, 80 km od letiště v Heraklionu, 4 km od historického města Rethymna a 100 m od centra letoviska, kde naleznete zastávku autobusu, obchody, taverny a bary. Aparthotel je situován cca 200 m od písečné pláže.

Minos Mare

Minos Mare ****

Hotel sestávající z dvoupatrové hotelové budovy a bungalovů je vystavěn na Krétě v zahradě v klidné části střediska, přímo u pláže, ve vzdálenosti cca 300 m od centrální ulice s tavernami a obchody. Centrum městečka Rethymna je vzdáleno 4 km.

Apollon Apartments

Apollon Apartments ***

Hotel Apollon Apartments s několika budovy s apartmány v zahradách se nachází na ostrově Kréta v letovisku Platanes, 5 km od města Rethymno se spoustou restaurací, barů a kaváren a 80 km od letiště v Heraklionu. 80 m od hotelu je zastávka autobusu. Hotel Apollon Apartments je cca 600 m od písčito-oblázkové pláže.

Rethymno Village

Rethymno Village ***

Příjemný hotelový areál skládající se z několika jedno a dvoupatrových hotelových budov je vystavěn na Krétě v zahradě na okraji letoviska Platanes, jehož centrum s tavernami, bary a obchody je vzdáleno cca 200 m. Historické centrum města Rethymna je vzdáleno cca 5 km.