Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Sfakaki

Upravit popis objektu

Středisko Sfakaki

Popis střediska Sfakaki je stejný, jako středisek okolních. Oblast Rethymno - Sfakaki - Skaleta tvoří jeden velký, vzájemně propojený turistický komplex s velmi podobným vybavením a podmínkami v kterékoliv části. Dříve to bývala malá rybářská vesnička, dnes je Sfakaki jeden velký, dobře vybavený turistický komplex poskytující turistům kompletní zázemí pro strávení plnohodnotné dovolené plné zábavy a relaxace přes den i ve večerních hodinách.  Středisko Sfakaki leží v relativně rovné oblasti a zástavba je, až na výjimky, velmi nízká, takže na středisko Sfakaki je velmi hezký pohled. Všude mezi budovami jsou trávníky, skoro u všech hotelů je zahrada s vysokými palmami, které často přesahují jejich střechy a vše budí spíše dojem luxusního střediska z tropických krajů.

Pláže u Sfakaki

Oproti turistickým střediskům v jiných částech Kréty se Sfakaki vyznačuje především dlouhou rovnou písečnou pláží, která se táhne okolo Sfakaki až k východní části města Rethymno. Pláž u Sfakaki je dlouhá 12 kilometrů a od střediska Skaleta, postupně směrem na Rethymno, na ní leží střediska Stavromenos, Sfakaki, Pigianos Kambos, Adelianos Kambos, Platanias a Perivola. Dlouhé pláže u  Sfakaki poskytují možnost romantických procházek, velké množství plážových taveren a barů zase místo pro odpočinek. Pokud máte děti, jistě oceníte u Sfakaki i pozvolný vstup do vody, který umožňuje i nejrůznější hrátky na rozhraní vody a písku.

Co ve Sfakaki ?

Ovšem nejen pláž, ale i středisko Sfakaki jako takové nabízí velké množství taveren, velkých i malých obchodů, barů, diskoték a programů pro denní zábavu i bohatý noční život. 

Pro ty, kdo nehledají jen luxus turistických středisek a pláže, ale mají rádi i přírodu, památky a rádi podnikají výlety, se nabízí Sfakaki jako ideální výchozí místo pro poznávání střední části Kréty a jejího jižního pobřeží. Přímo u města Rethymno začíná hlavní silnice vedoucí na jih, po které se z Sfakaki snadno dostanete do oblastí, jako je Hora Sfakion, Plakias, Kommos či Matala. Vzhledem k tomu, že nedaleko Sfakaki leží i hlavní silnice spojující západ a východ kréty, jsou z Sfakaki rychle dosažitelná i města jako je Hania či hlavní město Heraklion.

Kde Sfakaki leží?

Středisko Sfakaki se nachází 1,5 km východně od turistického střediska a pláže Pigianos Kambos. Do  krásného historického města Rethymno je to z Sfakaki asi  9,5 kilometru.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Nejbližší pláž

Tipy na hotel ve středisku Sfakaki

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Sfakaki. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Sfakaki.

Golden Sand Boutique

Golden Sand Boutique *****

Luxusní hotel Golden Sand Boutique se nachází přímo u pláže v letovisku Sfakaki nedaleko města Rethymno. Tato pláž patří k jedněm z mála na světě, kde kladou svá vajíčka želvy Caretta Caretta.

Thalassi

Thalassi ***

Hotel Thalassi disponující komfortně vybavenými studii se nachází v letovisku Sfakaki, pouhých 10 km od Rethymna. Velmi pěkná písečná pláž je v dosahu 200 m, poblíž hotelu se nachází autobusová zastávka s velmi dobrým spojením. Ve městečku naleznete množství taveren, obchůdků a barů.

 

Mathios

Mathios ***+

Příjemná vila Mathios nacházející se pouhých 50 metrů od písečné pláže letoviska Sfakaki splňuje všechny požadavky na pohodově strávenou dovolenou v soukromí. Vila je vhodná jak pro početnější rodinu, tak pro skupiny přátel, kteří zde naleznou v podstatě domácí prostředí. Nespornou výhodou je i dobrá dosažitelnost historického města Rethymno.

Ekavi Beach

Ekavi Beach ***

Malý rodinný hotel Ekavi Beach  nacházející se poblíž Rethymna, v letovisku Sfakaki, přímo na písečné pláži zaujme především klienty, kteří ocení zejména jeho příznivou polohu. Hotel disponuje dvojlůžkovými pokoji s možností přistýlky, ale také dvojlůžkovými studii s kuchyňkou.

 

Golden Sand

Golden Sand ****+

Na podzim roku 2010 otevřený hotel leží na okraji turistické zóny Rethymno; v oblasti Sfakaki. 4 podlažní budova hotelu se 68 pokoji leží přímo u písečné pláže a nabízí svým hostům vybavení i služby na kvalitní úrovni. Hotel Golden Sand doporučujeme klientům; kteří vyhledávají pěkné ubytování; služby na kvalitní úrovni a klidnější dovolenou na Krétě. Vzhledem k poloze hotel můžeme doporučit i rodinám s dětmi.