Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Sfakaki

Upravit popis objektu

Středisko Sfakaki

Popis střediska Sfakaki je stejný, jako středisek okolních. Oblast Rethymno - Sfakaki - Skaleta tvoří jeden velký, vzájemně propojený turistický komplex s velmi podobným vybavením a podmínkami v kterékoliv části. Dříve to bývala malá rybářská vesnička, dnes je Sfakaki jeden velký, dobře vybavený turistický komplex poskytující turistům kompletní zázemí pro strávení plnohodnotné dovolené plné zábavy a relaxace přes den i ve večerních hodinách.  Středisko Sfakaki leží v relativně rovné oblasti a zástavba je, až na výjimky, velmi nízká, takže na středisko Sfakaki je velmi hezký pohled. Všude mezi budovami jsou trávníky, skoro u všech hotelů je zahrada s vysokými palmami, které často přesahují jejich střechy a vše budí spíše dojem luxusního střediska z tropických krajů.

Pláže u Sfakaki

Oproti turistickým střediskům v jiných částech Kréty se Sfakaki vyznačuje především dlouhou rovnou písečnou pláží, která se táhne okolo Sfakaki až k východní části města Rethymno. Pláž u Sfakaki je dlouhá 12 kilometrů a od střediska Skaleta, postupně směrem na Rethymno, na ní leží střediska Stavromenos, Sfakaki, Pigianos Kambos, Adelianos Kambos, Platanias a Perivola. Dlouhé pláže u  Sfakaki poskytují možnost romantických procházek, velké množství plážových taveren a barů zase místo pro odpočinek. Pokud máte děti, jistě oceníte u Sfakaki i pozvolný vstup do vody, který umožňuje i nejrůznější hrátky na rozhraní vody a písku.

Co ve Sfakaki ?

Ovšem nejen pláž, ale i středisko Sfakaki jako takové nabízí velké množství taveren, velkých i malých obchodů, barů, diskoték a programů pro denní zábavu i bohatý noční život. 

Pro ty, kdo nehledají jen luxus turistických středisek a pláže, ale mají rádi i přírodu, památky a rádi podnikají výlety, se nabízí Sfakaki jako ideální výchozí místo pro poznávání střední části Kréty a jejího jižního pobřeží. Přímo u města Rethymno začíná hlavní silnice vedoucí na jih, po které se z Sfakaki snadno dostanete do oblastí, jako je Hora Sfakion, Plakias, Kommos či Matala. Vzhledem k tomu, že nedaleko Sfakaki leží i hlavní silnice spojující západ a východ kréty, jsou z Sfakaki rychle dosažitelná i města jako je Hania či hlavní město Heraklion.

Kde Sfakaki leží?

Středisko Sfakaki se nachází 1,5 km východně od turistického střediska a pláže Pigianos Kambos. Do  krásného historického města Rethymno je to z Sfakaki asi  9,5 kilometru.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Nejbližší pláž

Tipy na hotel ve středisku Sfakaki

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Sfakaki. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Sfakaki.

Golden Sand

Golden Sand ****+

Na podzim roku 2010 otevřený hotel leží na okraji turistické zóny Rethymno; v oblasti Sfakaki. 4 podlažní budova hotelu se 68 pokoji leží přímo u písečné pláže a nabízí svým hostům vybavení i služby na kvalitní úrovni. Hotel Golden Sand doporučujeme klientům; kteří vyhledávají pěkné ubytování; služby na kvalitní úrovni a klidnější dovolenou na Krétě. Vzhledem k poloze hotel můžeme doporučit i rodinám s dětmi.

Golden Sand Boutique

Golden Sand Boutique *****

Luxusní hotel Golden Sand Boutique se nachází přímo u pláže v letovisku Sfakaki nedaleko města Rethymno. Tato pláž patří k jedněm z mála na světě, kde kladou svá vajíčka želvy Caretta Caretta.

Christina

Christina ***

Vilky Christina nacházející se ve vesničce Sfakaki uspokojí klienty, kteří vyhledávají ubytování v soukromí, s témě domácím komfortem. Vilky jsou velmi dobře vybavené, v kuchyňce naleznete vše počínaje lednicí, mikrovlnnou troubou, sporákem a myčkou na nádobí. Nechybí zde ani bazén a venkovní gril s posezením. Doporučujeme početnějším rodinám a skupinám.

 

Sunrise Apartments

Sunrise Apartments ***

Studia Sunrise s překrásným, výhledem na město Rethymno se nachází v letovisku Sfakaki, nedaleko historické vesničky Rodakino. Studia jsou vhodná pro všechny věkové kategorie klientů, kteří vyhledávají pobyt mimo ruch větších a živějších míst avšak s jejich dobrým dosahem.

 

Thalassi

Thalassi ***

Hotel Thalassi disponující komfortně vybavenými studii se nachází v letovisku Sfakaki, pouhých 10 km od Rethymna. Velmi pěkná písečná pláž je v dosahu 200 m, poblíž hotelu se nachází autobusová zastávka s velmi dobrým spojením. Ve městečku naleznete množství taveren, obchůdků a barů.