Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Sissi

Upravit popis objektu

Středisko Sissi

Středisko Sissi je unikátní hned v několika směrech - ačkoliv leží jen pár kilometrů od nejrušnější turistické oblasti na Krétě, oblasti Hersonissos - Stalida - Malia, a nabízí maximální vybavení pro všechny možné druhy společenské zábavy a spoortovního vyžití, povedlo se Sissi zachovat trochu klidu a atmosféry běžného malého městečka s krétskou atmosférou. Ubytovací služby jsou v Sissi dostupné od malých rodinný penzionů až po velké hotelové komplexy, avšak díky šetrnému přístupu k výstavbě a dostatku zeleně působí Sissi příjemným a klidným dojmem.

Co v Sissi

A to platí jak o středisku Sissi samotném, tak i o jeho okolí a přilehlých plážích. Milovníkům společnosti se v Sissi nabízí celá řada plážových barů, vodních sportů, taveren a posezení přímo na hranici moře, milovníci klidu a soukromí si zase u Sissi mohou najít své místo v některé z mnoha malých zátok, kterými je Sissi obklopené a které poskytují dostatek soukromí.

Bez ohledu na to, jaký typ dovolené vyznáváte, určitě si v Sissi najdete to, co vám bude vyhovovat:

  • ve středisku Sissi je velmi bohatý společenský život a to jak přes den, tak i v noci. Velké množství taveren, bary, diskotéky, karaoke bary - to vše je tam jen pro vaše potěšení.
  • pokud jste vyznavači sportu a aktivního pobytu na pláži, jistě vám přijde v Sissi vhod bohatá nabídka plážových atrakcí a tras pro pěší i cykloturistiku
  • pláže u Sissi nabízejí plný komfort tak i dostatek soukromí a klidu
  • cca 3 kilometry západně od Sissi leží turistické středisko Malia - jedno z největších a nejrušnějších turistických středisek na Krétě 
  • Přímo v Hersonissos, cca 8 km západně od Sissi, se nachází velký vodní park StarBeach WaterPark
  • Ve středisku Sissi jsou dostupné veškeré služby a zboží. V Sissi je nespočet malých obchůdků i větších marketů s nabídkou od potravin až po luxusní zboží.

Sissi a okolí

Těm, kdo mají kromě nádherného moře a dlouhých písečných pláži rádi také přírodní scenérie, se jistě bude líbit i okolí Sissi. Jihovýchodně od Sissi se nachází pohoří Selena (Selena Oros), které je severním výběžkem nejvyššího pohoří v oblasti - pohoří Dikti s výškou přes 2000 metrů (nejvyšší vrchol hora Dikti má 2148) a známou náhorní plošinou Lasithi.

Pohoří Selena je od Sissi vzdálené vzdušnou čarou 5km, pohoří Dikti s náhorní plošinou Lasithi 10km.

 

Pro koho je Sissi vhodné

Středisko Sissi není moc vhodné pro ty, kdo hledají klidnou dovolenou v tichém prostředí, neomezeným soukromí a málo lidmi. Všichni ostatní si pobyt v Sissi jistě užijí.

Historie Sissi

Celá turistická oblast okolo Sissi se do své nynější podoby rozvinula z malých rybářských vesniček. Kromě toho bývala oblast okolo Sissi vyhledávanou lokalitou pro trávění volného času i pro obyvatele města Heraklion.

Oblast zálivu Malia je považována za první obydlenou oblast na Krétě. Podle nálezů keramiky a keramických střepů se první osídlení do období 6.000 - 3.000 před naším letopočtem. Od cca 3000 let p.n.l. jsou již další známky osídlení mnohem zřetelnější - našly se jak zbytky po osadách, tak i hroby a další známky dlouhodobého pobytu. V roce 2000 p.n.l. byl v oblasti postaven první mínojský palác /Knossos/. V roce 1700 p.n.l. byl palác zničen, avšak 1650 p.n.l. byl opět obnoven. V roce 1450 p.n.l. byl tento palác, stejně jako všechny ostatní minojské paláce, zničen. V 14.-13. století p.n.l. bylo v místě vybudováno románské osídlení a našla se i románská kaple, která je datována do 6. století p.n.l..

Historický výzkum okolo Sissi ještě není ukončen a archeologické práce stále intenzivně pokračují.

Kde Sissi leží

Turistické středisko Sissi, které tvoří nejvýchodnější bod oblasti Hersonisos - Stalida - Stalis - Malia - Sissi se nachází na severním pobřeží, cca 40 km východně od Heraklion. Do Agios Nikolaos je to ze Sissi necelých 30 km. Ostatní vzdálenosti viz.  Vzdálenosti Sissi leží zhruba v polovině trasy Heraklion - Agios Nikolaos a sjezdy z hlavní silnice do Sissi nelze přehlédnout. Místní autobusy jezdí do Sissi jak z Heraklion, tak i z Agios Nikolaos.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel ve středisku Sissi

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Sissi. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Sissi.

Kalimera Kriti & Village Resort

Kalimera Kriti & Village Resort *****

Hotel Kalimera Kriti & Village Resort patří do skupiny luxusních hotelů v Eloundě a v Nafpliu. Komplex se nachází v klidném idylickém prostředí letoviska Sissi na ostrově Kréta přímo u moře a krásné dlouhé písečné pláže, která byla oceněna modrou vlajkou EU. 3 hlavní výhody komplexu Kalimera Kriti & Village Resort: netradiční prostředí, kvalitní servis, široká nabídka aktivit během dne.

Vasia Palace Resort and Spa

Vasia Palace Resort and Spa *****

Hotel Vasia Palace Resort and Spa se nachází na ostrově Kréta v klidné lokalitě v letovisku Sissi, 600 m od jeho centra s možností noční zábavy, 100 m od obchodů, barů a restaurací a asi 25 km od letiště v Heraklionu. Od hotelu jezdí zdarma hotelový autobus na pláž Bufos. Hotel Vasia Palace Resort and Spa nabízí dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky. Pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, vysoušečem vlasů, individuální klimatizací, LCD TV, telefonem, hudebním programem, mini barem, trezorem a terasou nebo verandou.

Sissi Bay

Sissi Bay ****

Hotel Sissi Bay se nachází na ostrově Kréta v zahradách nedaleko pláže, 2 min chůze od centra letoviska Sissi se spoustou restaurací, obchůdků a barů podél přístavu. Vzdálenost od letiště v Heraklionu je cca 45 km a od centra letoviska Malia asi 7 km. U hotelu Sissi Bay je zastávka autobusu s pravidelným spojením do Malie, kde je možnost diskoték a nočního života. Hotel je cca 300 m od písčité pláže.

Meli Palace

Meli Palace *****

Hotel Meli Palace se nachází na východním pobřeží Kréty, asi 2 kilometry od vesničky Sissi a poblíž archeologických nalezišť starověkého paláce v Malii. Byl vybudován na klidném místě podle vzoru Minojského paláce tak, aby poskytoval výhledy na okolní přírodu s palmami, olivovníky, ibišky a další exotickou flórou. Poloha přímo u soukromé písečné pláže s azurově zabarveným mořem zajišťuje podmínky pro nerušenou rekreaci klientů všech generací.

Minos Imperial and Beach Resort

Minos Imperial and Beach Resort *****

Rozsáhlý luxusní hotelový komplex Minos Imperial and Beach Resort s rozlohou 190 000 m je situován na ostrově Kréta v zálivu klidné části oblasti Milatos přímo u písčité pláže (s útesem v moři, vhodné boty do vody). Centrum menší krétské tradiční rybářské vesničky Milatos cca 1 km. Hotel Minos Imperial and Beach Resort je obklopený krásnými zahradami, palmami, olivovníky. Vzdálenost od živého střediska Malia cca 15 km, od města Agios Nikolaos cca 24 km. Vzdálenost od Heraklionu cca 45 km.