Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Sitia

Upravit popis objektu

Středisko Sitia

Sitia je nejvýchodnější město Kréty s krásnou pláží a bíle omítnutými budovami. Sitia  je rodištěm spisovatele Vintsentsose  Kornarose, který napsal románový epos Erotokritos. Cca 5 km severně od Sitia je letiště, letecké spojení s Aténami, ostrovy Karpathos a Kasos.

Co v Sitia

Nad městem Sitia najdeme částečně restaurovanou benátskou pevnost, která nyní slouží pro pořádání hudebních a divadelních festivalů. Sitia  má archeologické muzeum, které má ve svých sbírkách nálezy z minojského paláce Kato Zakros, také Muzeum lidové architektury s exponáty z 18. a 19. stol. Město má své malebné uličky s dílnami řemeslníků, starobylými obchody, ovoce a zelenina se prodává přímo na ulicích. 

Sitia a okolí

V blízkém okolí Sitia lze navštívit několik archeologických nalezišť - jihovýchodně od Sitia  minojské statky Piskokéfalon, Zu a Ríza, jižně od Sitia  mykénskou kupolovou hrobku u Achladia. Dále 5 km východně od Sitia  leží Agia Fotia - "město mrtvých" - rozlehlá minojská nekropole, po dalších 16 km východním směrem lze navštívit opevněný klášter Moni Toplou ze 17. stol. Asi 23 km východně od Sitia leží Palékastro - ruiny minojského sídla.  Směrem na jihovýchod, cca 45 km od Sitia , po romantické silnici dojedeme ke zčásti odkrytým ruinám starověkého města Kato Zakros - zde také archeolog. vykopávky minojského paláce Kato Zakros.

Historie Sitia

V antice se Sitia  jmenovala Eteia. Sitia má starý benátský přístav a dominantní benátskou pevnost. Město Sitia  bylo hodně zničeno zemětřeseními v letech 1303 a 1508 a nájezdy pirátů, v r. 1538 bylo vypleněno osmanskou flotilou pod vedením Chaereddina Barbarossy,  zůstalo téměř dvě století zcela opuštěné.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel ve středisku Sitia

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Sitia. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Sitia.

Sitia Beach Resort & SPA

Sitia Beach Resort & SPA *****

Sitia Beach Resort & SPA je exkluzivní nabídkou ubytování pro velmi náročné klienty, kteří ocení jak vybavení resortu, tak zde nabízené služby na velmi vysoké úrovni. Resort se nachází u písečné pláže, v oblasti Sitia.

 

Meli LTI Palace

Meli LTI Palace ****

Elegantní hotelový komplex Meli LTI Palace je postaven ve stylu míjoského paláce a nachází se na ostrově Kréta v klidném prostředí udržované zahrady; přímo u široké písčité pláže s oblázky. Vesnička Sissi je od hotelu vzdálena 2 km; rušné letovisko Malia 5 km. Poloha hotelu na klidném místě u soukromé pláže s azurovým mořem a výhledem na malý ostrov zajišťuje ideální podmínky pro strávení příjemné dovolené klientů všech věkových kategorií.