Přihlášení

Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Lefkas

Oblast
Typ střediska Klidné

Město Lefkas

Hlavní město Lefkas s necelými 14 tisíci stálých obyvatel se nachází v severovýchodní části ostrova Lefakada. Město neoplývá žádnými zvláštními pamětihodnostmi a památkami, jedná se spíš o menší městečko s hlavní nákupní třídou, která je zároveň pěší zónou a korzem podél nábřeží s novým přístavem, který lemují taverny, bary a kavárny. Město se začalo pomalu formovat a rozrůstat až po zemětřesení v roce 1971. V Lefkasu jak se hlavnímu městu říká, naleznete také doktora, lékárny, místní základní školy, střední školy, školky, poštu a banky. V centru městečka je i malé čtvercové náměstí, jehož téměř celou plochu zabírají zahrádky zdejších taveren. Pokud zavítáte do některé z bočních uliček a nakouknete do rozkvetlých dvorků, jistě zapomenete, že se procházíte v hlavním městě. Jediné dvě historické stavby, které stojí za povšimnutí, jsou ruiny kaple St. Nicholase, které jsou často spojovány s básníkem Angelem Sikelianem, jež zde rád psal a následně kaple St. Johna postavená ve skále, ve které mnoho let žil poustevník.

Lefkas má snad jedinou zvláštnost a tou je padací most, který několikrát za den spojuje ostrov s pevninou.

Střediska ostrova Lefkada

Kormě střediska Lefkas se na ostrov Lefkada jezdí hlavně do středisek Agios Ioannis, Agios Nikitas, AmousoAmouso, Lefkas, Ligia, Meganissi, Mikris Gialos, Nidri, Nikiana, Perigiali, Sivota, Tsoukalades a Vassiliki .

Tipy na hotel ve středisku Lefkas

Elies Residence

Exkluzivně jsme pro Vás do letošní nabídky zařadili i luxusní residenci Elies. Tyto přepychové moderní vily mají výbornou polohu, nachází se 2 km od hlavního města půvabného ostrova Lefkada. Residence nabízí skvostný výhled na přístav a západní část ostrova. Velkoryse působí především hlavní obytný prostor každé z vil, který disponuje velkým množstvím prostoru a světla. Vily jsou postaveny v harmonickém souladu s okolní přírodou, mají vlastní zahradu a bazén. V interiéru na první pohled zaujme designový nábytek a elegantní doplňky, které dotvářejí pocit pohodlí. Vily jsou vysoce funkční a disponují také krbem. Tento komplex doporučujeme všem klientům, kteří vyhledávají luxus, soukromí, výjimečné a originální prostředí a služby nejvyšší kvality. Residence Elies je místem, které rozhodně stojí za vaši pozornost.

1.

Twins

Dvě luxusně vybavené vily Twins jsou postaveny v malé osadě nedaleko hlavního města ostrova Lefkada, u krásné oblázkovo - písečné pláže Agios Yannis, která je zajímavá starými větrnými mlýny. Na pláž je to opravdu blízko, v okolí jsou taverny a kavárna. Pláž Agios Yannis je vyhledávána milovníky kiteboardingu a dalších vodních sportů. Každá z vil má oplocenou zahradu se zelení, trávníkem a bazénem. Po pohodlné cestě okolo moře se dostanete asi za 30 minut do hlavního města Lefkas kde naleznete mnoho obchodů a dalších taveren, kaváren a barů.

2.

Marina Studia

Vila Marina se nachází cca 1 km od centra hlavního města Lefkády Lefkas. Spolu s dalšími dvěma vilami a bazénem tvoří příjemný prázdninový komplex ideální k odpočinku a načerpání energie. Všechna studia Marina byla v letošním roce rekonstruována a jsou nadstandardně vybavena. Na balkoně se můžete pokochat výhledem na bazén či do zahrady. Studia Marina doporučujeme všem aktivním klientům, pláž Agios Ioannis je vhodná pro surfaře.

3.