Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Lefkas

Upravit popis objektu

Město Lefkas

Hlavní město Lefkas s necelými 14 tisíci stálých obyvatel se nachází v severovýchodní části ostrova Lefakada. Město neoplývá žádnými zvláštními pamětihodnostmi a památkami, jedná se spíš o menší městečko s hlavní nákupní třídou, která je zároveň pěší zónou a korzem podél nábřeží s novým přístavem, který lemují taverny, bary a kavárny. Město se začalo pomalu formovat a rozrůstat až po zemětřesení v roce 1971. V Lefkasu jak se hlavnímu městu říká, naleznete také doktora, lékárny, místní základní školy, střední školy, školky, poštu a banky. V centru městečka je i malé čtvercové náměstí, jehož téměř celou plochu zabírají zahrádky zdejších taveren. Pokud zavítáte do některé z bočních uliček a nakouknete do rozkvetlých dvorků, jistě zapomenete, že se procházíte v hlavním městě. Jediné dvě historické stavby, které stojí za povšimnutí, jsou ruiny kaple St. Nicholase, které jsou často spojovány s básníkem Angelem Sikelianem, jež zde rád psal a následně kaple St. Johna postavená ve skále, ve které mnoho let žil poustevník.

Lefkas má snad jedinou zvláštnost a tou je padací most, který několikrát za den spojuje ostrov s pevninou.

Střediska ostrova Lefkada

Kormě střediska Lefkas se na ostrov Lefkada jezdí hlavně do středisek Agios Ioannis, Agios Nikitas, AmousoAmouso, Lefkas, Ligia, Meganissi, Mikris Gialos, Nidri, Nikiana, Perigiali, Sivota, Tsoukalades a Vassiliki .

Tipy na hotel ve středisku Lefkas

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Lefkas. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Lefkas.

Marina Studia

Marina Studia ***

Vila Marina se nachází cca 1 km od centra hlavního města Lefkády Lefkas. Spolu s dalšími dvěma vilami a bazénem tvoří příjemný prázdninový komplex ideální k odpočinku a načerpání energie. Všechna studia Marina byla v letošním roce rekonstruována a jsou nadstandardně vybavena. Na balkoně se můžete pokochat výhledem na bazén či do zahrady. Studia Marina doporučujeme všem aktivním klientům, pláž Agios Ioannis je vhodná pro surfaře.

Twins

Twins ****

Vilky Twins nacházející se nedaleko hlavního města Lefkáda jsou vhodné pro klienty, kteří rádi cestují s rodinou, nebo přáteli a vyhledávají kvalitní ubytování v rodinném zázemí a zároveň v dostatečném soukromí, poblíž dalších nákupních i kulturních možností vyžití.