Řecko v detailech

Zobrazit
E-mail
Heslo
Přihlásit

 

 

 

Další zajímavá místa na dovču:

Zajímavou poznávací i pobytovou dovolenou za rozumné peníze pořídíte i v destinacích:

Turecko - turecká a egejská riviéra

Kypr

Tunisko

Kanárské ostrovy

Bulharsko

Egypt

 

 

 

 

Turistická střediska: Eftalou

Upravit popis objektu

Středisko Eftalou

Letovisko Eftalou, místo proslavené termálními prameny, se nachází na severním pobřeží ostrova Lesbos, jen několik málo kilometrů od jiného známého rekreačního střediska Molivos (též Molyvos).

Pláže u Eftalou

Zdejší pláže, kterým dominují lávové skalní útvary, pokrývají kamínky a oblázky, voda je výtečně čistá a krásně modrá, což je kromě koupání naprosto ideální kombinace hlavně k objevování podmořských krás, ať už se šnorchlem nebo klasickým ponorem. Ze břehů tu dohlédnete až k pevnině nedalekého Turecka. Vzhledem k mořským proudům však voda bývá někdy trochu chladnější.

Eftalou - co tam

Při pobřeží vytékají z termálních pramenů známé léčivé vody bohaté na minerály, užívané k léčebným účelům. Dům, který je zastřešuje, je otevřen široké veřejnosti a poskytuje různé lázeňské služby. Můžete si tu ulevit od svých potíží s revma, neurologickými obtížemi, problémy s močovými cestami, krevním oběhem, kůží či od některých nemocí ženských pohlavních orgánů. V blízkosti pramenů se voda mísí s tou mořskou a vytváří bazénky teplé vody. Lázeňské budovy mají svou otevírací dobu, kterou je nutné sledovat, a do některých prostor se navíc platí vstupné. Koupel v horké vodě o více než 45 stupních Celsia ale i tak opravdu stojí za to. Pokud se chcete podívat krom Eftalou a blízkého letoviska Molivos ještě do dalších koutů ostrova Lesbos, není nic ideálnějšího než pronajmout si v některé z půjčoven vůz a vyrazit.

Ubytování v Eftalou

Ubytovací kapacity sestávají z hotelů, některé navíc s vlastním bazénem, a soukromého ubytování. V místě je řada stravovacích zařízení – restaurací, barů a taveren, kde vás obslouží velmi milý personál, který vládne cizími jazyky, hlavně angličtinou.

Další střediska na ostrově Lesbos

Na Lesbos se ze České republiky jezdí ještě do Anaxos, Eftalou, Kapi, Molyvos (Molivos) , Petra, Skala Kalloni a Skala Mystegna.

Tipy na hotel ve středisku Eftalou

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Eftalou. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Eftalou.

Panselinos - studia

Panselinos - studia ***+

Hotel Panselinos (znamená úplněk) je pěkný hotelový resort na ostrově Lesbos, který je postaven na mírné vyvýšenině nedaleko oblázkových pláží Eftalou. Na první malou pláž se dostanete po silnici asi za 7 minut. Další atraktivní pláže této oblasti jsou u taverny Eftalou a pak dále za malými lázněmi Eftalou, kde si můžete najít soukromí. Do krásného starobylého města Molivos Vás zaveze až 5x denně hotelový autobus zdarma.

Belvedere Aeolis

Belvedere Aeolis ****

Hotelový areál Belvedere Aeolis s tradiční atmosférou je tvořen několika budovami, situovanými na ostrově lesbos v letovisku Eftalou ve svahu s krásnou zahradou s výhledem do okolí a na Egejské moře. Přírodní oblázková pláž je ve vzdálenosti cca 400 m od komplexu. Letovisko Molyvos je vzdáleno cca 1 km od hotelu a je dosažitelné pravidelným linkovým autobusem nebo hotelovým minibusem.

Anassa vily

Anassa vily ****

Vily Anassa stojí na ostrově Lesbos na samotě v mírném svahu v údolí pod benátskou pevností Molivos. Jsou situovány směrem k moři a k plážím Eftalou. Vily stojí v udržované zahradě, kde jsou také bazény. Na malou divokou pláž se dostanete asi za 10 minut. Nejbližší taverna je vzdálena cca 300 m a nejbližší obchod cca 1,5 km. Z vil je krásný výhled na moře a na pevnost Molivos. Je zde i místo na parkování.

Bella Vista

Bella Vista ***+

Nový hotel Bella Vista leží velmi blízko oblázkové pláže Eftalou v malé kouzelné osadě stejného jména. V okolí hotelu se nachází několik taveren, 400 m od hotelu je i vyhlášená rybí taverna Eftalou. Nejbližší obchod je vzdálen asi 0,5 km a centrum starobylého Molivosu, skutečné perly ostrova Lesbos, necelé 4 km. Do Molivosu jezdí 3x denně zdarma hotelový autobus. Z osady Eftalou jezdí místní autobus, který Vás zaveze do centra Molivosu, do městečka Petra nebo letoviska Anaxos.

Eftalou

Eftalou ***

Nově zrekonstruovaný hotel Eftalou s příjemnou atmosférou se nachází ve vzdálenosti cca 1,60 km od letoviska Molyvos na Lesbosu, v oblasti Eftalou. 3 hlavní výhody hotelu Eftalou: výhodná cena, možnost poznat více pláží na ostrově, výborné pizzy.