Přihlášení

Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Mytilini

Oblast
Typ střediska Klidné

Mytilini

Město Mytilini  s počtem 40.000 obyvatel se nachází se v jihovýchodní části ostrova Lesbos. Je zde celkem 15 základních škol a největší univerzita v Egejské oblasti s úctyhodným počtem přes 3 a půl tisíce studentů. Celé město je vystavěno na sedmi pahorcích a díky blízké Malé Asii patřilo v minulosti k nejlépe prosperujícím v celé oblasti, čehož jsou důkazem nejen nejrůznější artefakty v místním muzeu, ale i památky kostely a domy z nejrůznějších historických období. Dnešní Mytilini je místem, kde se snoubí historie se současností. Hlavní třída je doslova poseta bary, tavernami, kavárnami a obchody.

Hlavní dominantou města je rozsáhlý hrad, obklopený hustým borovicovým lesem, sahajícím až dolů k pobřeží. V letních měsících slouží opevnění jako dějiště mnohých kulturních akcí, jako jsou koncerty, divadelní představení, nebo festivaly.  Zajímavým místem je i přístav s nábřežím, který ožívá brzy ráno a život zde pulzuje až do pozdních nočních hodin.  Ovšem čím je ostrov opravdu vyhlášený, je místní oblíbená lihovina Ouzo. V Mytilini, přímo u tržiště se nachází vyhlášená „továrna“ Matis Ouzo, která rozhodně stojí za návštěvu!

Tipy na hotel ve středisku Mytilini

Mytilana Village

Hotel  Mytilana Village ležící v zátoce Geras je obklopený krásnou zahradou plnou olivovníků, borovic a palem. Od oblázkové pláže je vzdálen pouze 50 m a od hlavního města Mytilini 6 km. Má unikátně zařízené, prostorné pokoje s elegantním dřevěným nábytkem a koberci. Hotelová restaurace připravuje pokrmy řecké a francouzské kuchyně.

1.

Lesvos Inn Resort & Spa

Tento kvalitní hotel Lesvos Inn Resort & Spa leží na krásné zlaté písečné pláži v letovisku Mytilini na ostrově Lesbos a nachází se deset minut chůze od centra města a přístavu. Romantická atmosféra je ideální pro páry i pro rodiny s dětmi. Hotel Lesvos Inn Resort & Spa nabízí panoramatický výhled na pláž a velký bazén. Pobyt v tomto luxusním hotelu pro Vás bude nezapomenutelný.

2.