Řecko v detailech

Zobrazit
E-mail
Heslo
Přihlásit

 

 

 

Další zajímavá místa na dovču:

Zajímavou poznávací i pobytovou dovolenou za rozumné peníze pořídíte i v destinacích:

Turecko - turecká a egejská riviéra

Kypr

Tunisko

Kanárské ostrovy

Bulharsko

Egypt

 

 

 

 

Řecko v detailech: vše o ... > Lesbos > Katalog objektů > Turistická střediska > Skala Kalloni

Turistická střediska: Skala Kalloni

Upravit popis objektu

Středisko Skala Kalloni

Vysoce atraktivní letovisko ostrova Lesbos zvané Skala Kalloni leží ve stejnojmenné rozlehlé zátoce chráněné skalisky, která je známá vedle turistického ruchu také produkcí sardinek v rušném přístavu a výskytem četných druhů ptactva. Neporušená krajina tu skrývá svá tajemství, která čekají na odhalení zvídavými návštěvníky.

Pláž u Skala Kalloni

Pobřeží podél celého zálivu Kalloni je pokryto dlouhým kobercem hlubokého písku zlatavé barvy, který společně s mělčinami, klidnou hladinou moře a teplou vodou vytváří naprosto ideální podmínky pro méně zkušené plavce a hlavně rodiny s malými dětmi, kterým zajišťuje bezpečí při koupání. Výjimkou nejsou vodní sporty. Obzvláště populární je windsurfing. A není divu, že právě pláže tu patří k hlavním atrakcím, vždyť první část jména letoviska – Skala – znamená v češtině „pláž“.

Co ve Skala Kalloni

Když se vám poštěstí, můžete ve Skala Kalloni během srpna zažít zdejší festival oslavující již zmíněné sardinky. Ty jsou proslulé svou chutí, která je prý obzvláště excelentní díky vzácným látkám a minerálům obsaženým ve místních vodách. Návštěvníci mohou jejich lahodné maso zdarma okusit a připít na jejich věhlas skleničkou tradičního ouza či vína v rytmu řecké temperamentní hudby a tance.

Každoročně, zejména na jaře a na podzim, přijíždějí do zálivu zkušení ornitologové, kteří pozorují migrující ptactva racků, plameňáků, ledňáčků, labutí a dalších druhů. V úrodné krajině pramenů, říček a mokřin se jim obzvláště dobře odpočívá na jejich cestách. Ale i když nejste odborníci nebo zoologové, tato rarita jistě potěší všechny romantické duše, které rády pozorují přírodní krásy. Výjimkou ve Skale Kalloni nejsou ani divoké, barevné květy nejrůznějších rostlin.

Pokud jde o stravování, výběr je poměrně široký. Ujít byste si neměli nechat samozřejmě sardinky na různé způsoby, ať už grilované či smažené, nebo jiné rybí pokrmy. Na jídelníčku můžete najít také jehněčí a kuřecí maso, skvělé omáčky a zeleninové saláty. Nesmí chybět víno a ouzo.

Noční život nepatří k těm nejživějším a spíše se soustřeďuje do hospůdek a taveren, případně se odehrává ve stylu procházek či posezení na pobřeží. Přes den je možné vedle slunění a koupání se v moři nakupovat nebo vyrazit na pěkný výlet za historickými a archeologickými památkami.

Další střediska na ostrově Lesbos

Na Lesbos se ze České republiky jezdí ještě do Anaxos, Eftalou, Kapi, Molyvos (Molivos) , Petra, Skala Kalloni a Skala Mystegna.

Tipy na hotel ve středisku Skala Kalloni

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Skala Kalloni. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Skala Kalloni.

Malemi

Malemi

Malemi je rodinný hotel s velmi dlouhou tradicí je situován asi 300 m od centra letoviska Skala Kalloni na Lesbosu. Je to tradiční rodinný hotel s přátelskou atmosférou a vyžitím pro děti, leží v udržované zahradě.

Pasiphae

Pasiphae ***

Velmi hezký a udržovaný hotelový areál Pasiphae je obklopen příjemnou zahradou, nachází se v klidné části letoviska Skala Kalloni na Lesbosu. Ve vzdálenosti cca 350 m přes silnici je nejbližší organizovaná písečná pláž (místy s oblázky) s velmi pozvolným vstupem do moře. Centrum letoviska Skala Kalloni, kde jsou restaurace, bary, minimarkety a obchůdky, je ve vzdálenosti cca 500 m, vesnice Kalloni je cca 5 km.

Kaloni Village

Kaloni Village ****

Kaloni Village je komplex třiceti samostatných bungalovů, který je postaven v rozlehlé zahradě u hezké písečné pláže zálivu Kaloni, asi 3 km západně od známého letoviska Skala Kaloni. Od letiště v  městě Mytilini je komplex vzdálen 45 km. Oblast - Lesbos.

Pela

Pela ***

Příjemný a oblíbený jednopatrový hotel na ostrově Lesbos je umístěný v pěkné zahradě asi 300 m od centra střediska.

Arisvi

Arisvi ***

Patrový dům na ostrově Lesbos se nachází na hlavní ulici střediska přímo naproti pláži hned vedle restaurace a naproti dětskému hřišti asi 100 m od centra střediska.