Řecko v detailech

Zobrazit
E-mail
Heslo
Přihlásit

 

 

 

Další zajímavá místa na dovču:

Zajímavou poznávací i pobytovou dovolenou za rozumné peníze pořídíte i v destinacích:

Turecko - turecká a egejská riviéra

Kypr

Tunisko

Kanárské ostrovy

Bulharsko

Egypt

 

 

 

 

Turistická střediska: Myrina

Upravit popis objektu

Obecně o Myrina

Myrina (či také Hora, Chora nebo Kastro) je hlavním městem řeckého ostrova Limnos. Se svými cca 3,5 tisíci obyvatel se rozprostírá v jihozápadní části území kolem dvou zálivů rozdělených skalním masivem. Vůbec celá oblast je mírně zvlněná, a tak poskytuje ze svých vrcholků nádherné výhledy na moře, domky s barevnými stříškami a hlavně na úchvatné západy slunce. Posedět si můžete v některé z místních taveren vyhlášených výbornou kuchyní. Naleznete tu plážové bary i městské kavárničky a dostatek obchodů. Nečekejte však rušný noční život, celková atmosféra Limnosu včetně hlavního města Myriny je spíše klidná a typicky ostrovní.

Myrina a pláže

Díky tomu, že je městečko Myrina vystavěno při pobřeží a je správním centrem ostrova, je dostupnost pláží více než snadná. Směřují sem totiž hromadné i osobní dopravní prostředky nejen z ostatních míst Limnosu, ale také z jeho okolí.

Zdejší pláž je pokryta písečným kobercem a dekorována příjemnou zelení, která poskytuje za letních slunných dní chladný stín. Díky vhodné intenzitě vln se zde daří vodním sportům, například windsurfingu, jízdě na vodních lyžích nebo projížďkám na člunech.

Turistická vybavenost střediska Myrina

V Myrině najdou to správné ubytování všechny sorty návštěvníků. Pro ty náročnější je přichystáno několik komfortnějších hotelů, pro ty skromnější pak hotely s menším počtem hvězdiček, apartmány a soukromé pokoje. Pro aktivnější jedince jsou k dispozici půjčovny jízdních kol, motorek a automobilů.

Co v Myrina - aktivity, výlety ...

Ostrovní centrum je už samo o sobě zajímavým místem k prohlídce. Jeho základy pocházejí již z 12. století, takže má za sebou nějaký ten pátek. Krom nezbytných služeb, jako restaurace, obchody, banky nebo nemocnice, tu najdete také Archeologické muzeum se spoustou vzácných památek dávno zašlých časů, některá další, drobnější muzea, krásnou katedrálu Agia Triada s dvěma zvonicemi nebo řadu dalších budov a staveb dokládajících bohatou historii tohoto místa. Těm šťastnějším se podaří strefit svou dobou pobytu do pravidelně pořádaného divadelního festivalu a zhlédnout tak některé z dramatických představení. V přístavu lze bezstarostně sledovat zdejší cvrkot či ochutnat úlovky místních rybářů v některé z tradičních taveren. Nad městem se pak tyčí středověký hrad, který také stojí za vidění, a to především díky lesní vysoké, která se tam zdržuje a obveseluje návštěvníky. Přímo z Myriny vyrážejí výletní autobusy do ostatních míst ostrova Limnos.

Kam se na Limnos jezdí?

Na Limnos se jezdí hlavně do středisek Myrina a Plati

Tipy na hotel ve středisku Myrina

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Myrina. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Myrina.

Sotiris

Sotiris

Sotiris je hotel apartmánového typu a nachází se v klidné části města Myrina na Limnosu jen 80m od hezké písečné pláže Richa Nera, 400m od obchodního centra a přibližně 20km od letiště.