Řecko v detailech

Zobrazit
E-mail
Heslo
Přihlásit

 

 

 

Další zajímavá místa na dovču:

Zajímavou poznávací i pobytovou dovolenou za rozumné peníze pořídíte i v destinacích:

Turecko - turecká a egejská riviéra

Kypr

Tunisko

Kanárské ostrovy

Bulharsko

Egypt

 

 

 

 

Řecko v detailech: vše o ... > Mykonos > Katalog objektů > Turistická střediska > Mykonos (Chora) - hlavní město

Turistická střediska: Mykonos (Chora) - hlavní město

Upravit popis objektu

Základní popis Mykonos (Chora)

Hlavní město ostrova Mykonos, podobně jako většina ostrovních metropolí také nazývané Hora či Chora, se v celé své kráse rozprostírá na západním pobřeží. Právě tady se soustřeďuje administrativa, obchod, zábava a kultura Mykonosu.

Dominantou města je několik starých větrných mlýnů, které jsou vyskládány vedle sebe nad bílými domky táhnoucími se od přístavu po zvlněném svahu. Vydáte-li se od těchto symbolů ostrova do křivolakých uliček, budete oslněni sněhobílou čistotou fasád, barevností balkonků, důmyslností mozaikových chodníků a množstvím nepřesných linií, které dodávají tomuto místu zcela jedinečný ráz. Dojděte až dolů do přístavu, kde na vás čekají Benátky, tedy alespoň ty takzvané „Malé“. Tak se totiž říká zdejším několika rozkošným domkům, které stojí tak těsně u pobřeží, že na jejich stěny dosahují mořské vlny, podobně jako je tomu u skutečných Benátech v Itálii.

Co v Mykonos (Chora) ?

V Mykonosu je téměř vyloučeno, aby se jeho návštěvníci nudili, neboť příležitostí k různým aktivitám je bezpočet. A nejde zdaleka jen o objevování historických a architektonických krás města. Řada taveren a restaurací, i těch luxusnějších, potěší chuťové buňky, na diskotékách či v nočních klubech můžete zase popustit uzdu tanci, přes den se můžete vydat na nákupy. A kdyby to přeci jen nestačilo, stačí vyrazit do okolí. Mykonos je poměrně malý ostrov s řadou zajímavostí rozesetých v krajině, a tak není nic snazšího než pronajmout si vůz, motocykl, jízdní kolo a nebo zkrátka použít „vlastní pohon“ a vyrazit na výlet.

Díky širokým možnostem zábavy a kultury přijíždí do hlavního města jednak davy turistů z okolních letovisek, kteří si chtějí ostrovní metropoli prohlédnout, páry hledající romantiku, gayové a lesbičky, kteří zde mají své komunity, a především večer pak mladí lidé, již prahnou po letních párty za zvuků hlasité populární hudby. Je zde totiž rozsáhlý výběr klubů, barů a diskoték s provozem do brzkých ranních hodin.

Okolí Mykonos (Chora)

Strategická poloha Mykonosu umožňuje ubytovat se v některém z okolních letovisek a do města se vydávat jen za zábavou. V resortech najdete většinou písčité pláže s nabídkou vodních sportů

Kam se na Mykonos jezdí?

Na Mykonos se z ČR jezdí hlavně do středisek  Agios Ioannis, Elia, Mykonos (Chora) - hlavní město, Platis Gialos a Psarou.

Tipy na hotel ve středisku Mykonos (Chora) - hlavní město

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Mykonos (Chora) - hlavní město. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Mykonos (Chora) - hlavní město.

Flora Pension

Flora Pension

Komplex pensionu Flora se nachází v hlavním městě Mykonos v jedné z úzkých uliček se sněhobílými domy a barevnými okny postavenými v typickém ostrovním stylu. Menší komplex s pokoji a studii je ideálně umístěn v centru města Mykonos, v postranní klidné uličce. Pension Flora má výbornou polohu, je nedaleko od větrných mlýnů - cca 50 m, cca 100 m od hlavní autobusové zastávky, která nabízí spojení do ostatních letovisek. Písčitá pláž se nachází cca. 300 m od pensionu, další pláže doporučujeme navštívit v ostatních střediscích, která jsou vzdálena cca 2,5 km, a je možné pro to využít nedalekou autobusovou dopravu.

Birikos - studia a apartmány

Birikos - studia a apartmány ***+

Hotel Birikos je situován v krásném a velmi známém letovisku ostrova Naxos, Agios Prokopios na ostrově Mykonos. Má vynikající polohu, leží nedaleko pláže se zlatým pískem a krystalově čistou vodou a také nedaleko centra. Je velmi vhodný pro ty, kteří hledají odpočinkovou dovolenou. Nedaleko Agios Prokopios je středisko vodních sportů, provozuje se zde hlavně kiting (Plaka) a windsurfing (Agios Georgios).

Myconos View

Myconos View ***+

Terasovitě postavený hotelový komplex Myconos View s překrásným výhledem na přístav v hlavním městě Mykonos Centrálně situovaný hotel Myconos View je ideální pro výlety do centra hlavního města Mykonos jak během dne, tak především za večerní zábavou. Doporučujeme pro mladé a skupiny přátel.

Porto Mykonos

Porto Mykonos ****

Hotel s výhodnou polohou na ostrově Mykonos přímo v hlavním městě ostrova u přístavu. Do centra Mykonu dojdete za pár minut. Z hotelu vybudovaného ve stylu klasické kykladské architektury je krásný výhled na blankytné Egejské moře a celou zátoku, kolem níž se rozprostírá město Mykonos.

Semeli

Semeli ****

Semeli je komfortní hotel, který leží cca 500 m od přístavu a cca 100 m od zastávky busu a obchůdků. Hotel Semeli je moderní hotel s kvalitními službami, vhodné pro náročné klienty.