Řecko v detailech

Zobrazit
E-mail
Heslo
Přihlásit

 

 

 

Další zajímavá místa na dovču:

Zajímavou poznávací i pobytovou dovolenou za rozumné peníze pořídíte i v destinacích:

Turecko - turecká a egejská riviéra

Kypr

Tunisko

Kanárské ostrovy

Bulharsko

Egypt

 

 

 

 

Řecko v detailech: vše o ... > Mykonos > Katalog objektů > Turistická střediska > Mykonos (Chora) - hlavní město

Turistická střediska: Mykonos (Chora) - hlavní město

Upravit popis objektu

Základní popis Mykonos (Chora)

Hlavní město ostrova Mykonos, podobně jako většina ostrovních metropolí také nazývané Hora či Chora, se v celé své kráse rozprostírá na západním pobřeží. Právě tady se soustřeďuje administrativa, obchod, zábava a kultura Mykonosu.

Dominantou města je několik starých větrných mlýnů, které jsou vyskládány vedle sebe nad bílými domky táhnoucími se od přístavu po zvlněném svahu. Vydáte-li se od těchto symbolů ostrova do křivolakých uliček, budete oslněni sněhobílou čistotou fasád, barevností balkonků, důmyslností mozaikových chodníků a množstvím nepřesných linií, které dodávají tomuto místu zcela jedinečný ráz. Dojděte až dolů do přístavu, kde na vás čekají Benátky, tedy alespoň ty takzvané „Malé“. Tak se totiž říká zdejším několika rozkošným domkům, které stojí tak těsně u pobřeží, že na jejich stěny dosahují mořské vlny, podobně jako je tomu u skutečných Benátech v Itálii.

Co v Mykonos (Chora) ?

V Mykonosu je téměř vyloučeno, aby se jeho návštěvníci nudili, neboť příležitostí k různým aktivitám je bezpočet. A nejde zdaleka jen o objevování historických a architektonických krás města. Řada taveren a restaurací, i těch luxusnějších, potěší chuťové buňky, na diskotékách či v nočních klubech můžete zase popustit uzdu tanci, přes den se můžete vydat na nákupy. A kdyby to přeci jen nestačilo, stačí vyrazit do okolí. Mykonos je poměrně malý ostrov s řadou zajímavostí rozesetých v krajině, a tak není nic snazšího než pronajmout si vůz, motocykl, jízdní kolo a nebo zkrátka použít „vlastní pohon“ a vyrazit na výlet.

Díky širokým možnostem zábavy a kultury přijíždí do hlavního města jednak davy turistů z okolních letovisek, kteří si chtějí ostrovní metropoli prohlédnout, páry hledající romantiku, gayové a lesbičky, kteří zde mají své komunity, a především večer pak mladí lidé, již prahnou po letních párty za zvuků hlasité populární hudby. Je zde totiž rozsáhlý výběr klubů, barů a diskoték s provozem do brzkých ranních hodin.

Okolí Mykonos (Chora)

Strategická poloha Mykonosu umožňuje ubytovat se v některém z okolních letovisek a do města se vydávat jen za zábavou. V resortech najdete většinou písčité pláže s nabídkou vodních sportů

Kam se na Mykonos jezdí?

Na Mykonos se z ČR jezdí hlavně do středisek  Agios Ioannis, Elia, Mykonos (Chora) - hlavní město, Platis Gialos a Psarou.

Tipy na hotel ve středisku Mykonos (Chora) - hlavní město

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Mykonos (Chora) - hlavní město. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Mykonos (Chora) - hlavní město.

Cavo Tagoo

Cavo Tagoo *****

Unikátní komfortní hotel Cavo Tagoo je nejlepší na ostrově Mykonos. Hotel je s vysokým standardem služeb, delikátní kuchyní a neopakovatelnou atmosférou jak během denního odpočinku, tak především večerních posezení v baru s úžasným provedením moderního designu, který jen stěží lze popsat, ten se musí zažít! Hotel Cavo Tagoo je vyhledávaný umělci a mezinárodními celebritami. Doporučujeme včasnou rezervaci!

Birikos - studia a apartmány

Birikos - studia a apartmány ***+

Hotel Birikos je situován v krásném a velmi známém letovisku ostrova Naxos, Agios Prokopios na ostrově Mykonos. Má vynikající polohu, leží nedaleko pláže se zlatým pískem a krystalově čistou vodou a také nedaleko centra. Je velmi vhodný pro ty, kteří hledají odpočinkovou dovolenou. Nedaleko Agios Prokopios je středisko vodních sportů, provozuje se zde hlavně kiting (Plaka) a windsurfing (Agios Georgios).

Despotico

Despotico ***+

Rodinný hotel Despotico, renovovaný v r. 2003, leží cca 150 m od centra hlavního města Mykonos, cca 1,5 km od starého přístavu, cca 3 km od nového přístavu.

Lagos Mare

Lagos Mare ****

Nově vybudovaný elegantní hotel Lagos Mare s kubistickými architektonickými prvky má ideální polohu v klidné části známého letoviska Agios Prokopios na ostrove Mykonos, jen několik minut chůze od písečné pláže, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. V jedné části pláže se provozují vodní sporty a další část pláže zůstává přírodní. Autobusová zastávka je přímo u hotelu.

Porto Mykonos

Porto Mykonos ****

Hotel s výhodnou polohou na ostrově Mykonos přímo v hlavním městě ostrova u přístavu. Do centra Mykonu dojdete za pár minut. Z hotelu vybudovaného ve stylu klasické kykladské architektury je krásný výhled na blankytné Egejské moře a celou zátoku, kolem níž se rozprostírá město Mykonos.