Řecko v detailech

Zobrazit
E-mail
Heslo
Přihlásit

 

 

 

Další zajímavá místa na dovču:

Zajímavou poznávací i pobytovou dovolenou za rozumné peníze pořídíte i v destinacích:

Turecko - turecká a egejská riviéra

Kypr

Tunisko

Kanárské ostrovy

Bulharsko

Egypt

 

 

 

 

Turistická střediska: Platis Gialos

Upravit popis objektu

Středisko Platis Gialos

Platis Gialos, první letovisko ostrova Mykonos vůbec, leží na jižním pobřeží, jen několik kilometrů od hlavního města. Je to klidné místo, kde si užijí všichni, kteří hledají pohodový relax při opalování a koupání v moři.

Pláž u Platis Gialos

Pláž v Platis Gialos je velmi dlouhá, patří k nejdelším písečným pásům při pobřeží Mykonosu. Díky měkkému povrchu se zavděčíte hlavně svým ratolestem, které si zde mohou hodiny nerušeně hrát. Celé středisko je vůbec zaměřeno především na rodinnou dovolenou. Navíc vzhledem k pozvolnému přechodu pobřeží do mořského dna, jež tvoří průzračné mělčiny, je koupání pro děti obzvláště bezpečné. Zdaleka však nejde jen o rodiny s dětmi, které si tento resort oblíbily. Blízkost hlavního města nahrává mladým, kteří nacházejí v metropoli dostatek noční zábavy, z které se pak přes den rekreují právě v Plati Gialos. A ani sportovci nepřijdou zkrátka. Jsou pro ně připraveny různé sporty, ať vodní či suchozemské. Milovníci vodních hrátek, které omrzí pláž, nechť vyrazí do resortu Elia, kde se jim doslova rozzáří oči při pohledu na tamější aquapark a jeho atrakce.

Video z Platis Gialos

A na tomto videu je ukázka, jak pláž v Platis Gialos vypadá:

 

 

Co v Platis Gialos

Pokud jde o ubytování, je zde široká škála možností. Najdete tu hotely i levnější ubytování v soukromí či rodinném penzionu. Stejně tak obchůdky v místě jsou dostačující, avšak spíše pro základní potřeby a potraviny. Za větším výběrem musíte do hlavního města.

Řada příjemných stylových restaurací, taveren a barů má na svých jídelních lístcích lahodné pokrmy, nejčastěji ryby a dary moře, a samozřejmě dobré víno. Některé z podniků jsou otevřené do pozdních nočních hodin. Nicméně pokud toužíte po pravé letní párty, musíte o kus dál – do hlavního města, kde je připraveno bezpočet možností bujarého vyžití, případně se doporučuje pláž Paradiso, kde se konají plážové zábavy.

Platis Gialos a okolí

Zájemci o historii uspokojí svou touhu po vědění pár kilometrů po vodní hladině na vzdáleném ostrově Delos, který skýtá mnohá archeologická tajemství.

Kam se na Mykonos jezdí?

Na Mykonos se z ČR jezdí hlavně do středisek  Agios Ioannis, Elia, Mykonos (Chora) - hlavní město, Platis Gialos a Psarou.

Tipy na hotel ve středisku Platis Gialos

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Platis Gialos. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Platis Gialos.

Kosmoplaz - hotel

Kosmoplaz - hotel ****

Luxusní hotel Kosmoplaz je postaven v typickém egejském stylu. Pro Vaše pohodlí zde naleznete restauraci, bazén s výřivkou, tělocvičnu a fitness, saunu, internet, bary, slunečníky a lehátka. Všechny pokoje jsou moderně vybavené balkónem, koupelnou, telefonem, rádiem, fénem, minibarem, klimatizací a TV. Na rozlehlé terase s nádherným výhledem na Egejské moře je podávána snídaně a je servírován oběd a večeře.

Palladium

Palladium

Tento komfortní hotel s výbornými službami se nachází ve středisku Platis Gialos, 4 km od hlavního města Mykonosu, 250 m od písečné pláže a 20 m od zastávky linkového autobusu a supermarketu.

Petasos Beach

Petasos Beach ****

Komplex Petasos Beach, postavený ve stylu kykladské architektury jako ostrovní vesnička, se nachází na ostrově Mykonos na přírodním výběžku, jen 50 metrů od jedné z nejznámějších pláží ostrova Platis Gialos a pár kroků od pláže Psarou. Do 3,5 kilometru vzdáleného města Mykonos je zajištěno autobusové spojení pravidelnou linkou.

Petinos Beach

Petinos Beach ****

Luxusní hotel Petinos Beach je postaven v egejském stylu na ostrově Mykonos. Prostorné pokoje mají balkóny situované k moři. Jsou vybaveny klimatizací, minibarem, malou vinotékou, TV, rádiem, telefonem, sejfem. Připlatit si můžete na tzv. junior suite. V hotelu je pokojový servis, prádelna, malá cestovní kancelář s nabídkou cest po ostrově. Je zde také fitness a provádějí se zde masáže. Můžete navštívit řeckou tavernu, bary, restaurace, kde se podává jídlo a la carte.

Mykonos Palace

Mykonos Palace ****

Typický ostrovní hotel se nachází na ostrově Mykonos přímo u písečné pláže Platis Yalos s tavernami a plážovými bary. Odplouvají odtud lodě i na okolní pláže Paranga, Paradise, Argari, Elia a Super Paradise. S městem Mykonos, vzdáleným asi 4 kilometry, je pravidelné autobusové spojení.