Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Platis Gialos

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Platis Gialos, budeme moc vděční za váš názor.

Středisko Platis Gialos

Platis Gialos, první letovisko ostrova Mykonos vůbec, leží na jižním pobřeží, jen několik kilometrů od hlavního města. Je to klidné místo, kde si užijí všichni, kteří hledají pohodový relax při opalování a koupání v moři.

Pláž u Platis Gialos

Pláž v Platis Gialos je velmi dlouhá, patří k nejdelším písečným pásům při pobřeží Mykonosu. Díky měkkému povrchu se zavděčíte hlavně svým ratolestem, které si zde mohou hodiny nerušeně hrát. Celé středisko je vůbec zaměřeno především na rodinnou dovolenou. Navíc vzhledem k pozvolnému přechodu pobřeží do mořského dna, jež tvoří průzračné mělčiny, je koupání pro děti obzvláště bezpečné. Zdaleka však nejde jen o rodiny s dětmi, které si tento resort oblíbily. Blízkost hlavního města nahrává mladým, kteří nacházejí v metropoli dostatek noční zábavy, z které se pak přes den rekreují právě v Plati Gialos. A ani sportovci nepřijdou zkrátka. Jsou pro ně připraveny různé sporty, ať vodní či suchozemské. Milovníci vodních hrátek, které omrzí pláž, nechť vyrazí do resortu Elia, kde se jim doslova rozzáří oči při pohledu na tamější aquapark a jeho atrakce.

Video z Platis Gialos

A na tomto videu je ukázka, jak pláž v Platis Gialos vypadá:

Video

Co v Platis Gialos

Pokud jde o ubytování, je zde široká škála možností. Najdete tu hotely i levnější ubytování v soukromí či rodinném penzionu. Stejně tak obchůdky v místě jsou dostačující, avšak spíše pro základní potřeby a potraviny. Za větším výběrem musíte do hlavního města.

Řada příjemných stylových restaurací, taveren a barů má na svých jídelních lístcích lahodné pokrmy, nejčastěji ryby a dary moře, a samozřejmě dobré víno. Některé z podniků jsou otevřené do pozdních nočních hodin. Nicméně pokud toužíte po pravé letní párty, musíte o kus dál – do hlavního města, kde je připraveno bezpočet možností bujarého vyžití, případně se doporučuje pláž Paradiso, kde se konají plážové zábavy.

Platis Gialos a okolí

Zájemci o historii uspokojí svou touhu po vědění pár kilometrů po vodní hladině na vzdáleném ostrově Delos, který skýtá mnohá archeologická tajemství.

Kam se na Mykonos jezdí?

Na Mykonos se z ČR jezdí hlavně do středisek  Agios Ioannis, Elia, Mykonos (Chora) - hlavní město, Platis Gialos a Psarou.

Tipy na hotel v letovisku Platis Gialos

Mykonos Palace

Typický ostrovní hotel se nachází přímo u písečné pláže Platis Yalos s tavernami a plážovými bary. Odplouvají odtud lodě i na okolní pláže Paranga, Paradise, Argari, Elia a Super Paradise. S městem Mykonos, vzdáleným asi 4 kilometry, je pravidelné autobusové spojení.

1.

Nissaki Boutique Hotel

Luxusní Nissaki Boutique Hotel se nachází na nádherném místě s výhledem na Psarou beach a současně nedaleko pláže Platis Gialos. Jeho poloha zajišťuje výhled na moře téměř ze všech pokojů. Hotel Nissaki Boutique Hotel je zařízený v ostrovním stylu s využitím přírodních materiálů v moderním designu, který doplňují umělecká díla.

2.

Petasos Beach

Komplex Petasos Beach, postavený ve stylu kykladské architektury jako ostrovní vesnička, se nachází na ostrově Mykonos na přírodním výběžku, jen 50 metrů od jedné z nejznámějších pláží ostrova Platis Gialos a pár kroků od pláže Psarou. Do 3,5 kilometru vzdáleného města Mykonos je zajištěno autobusové spojení pravidelnou linkou.

3.

Petinos Beach

Hotel Petinos Beach leží u jedné z nejkrásnějších pláží ostrova Mykonos, Plati Gialos, pouhé 3 km od hlavního města a 4 km od letiště. Autobusová zastávka, odkud vyjíždí autobus do hlavního města Mykonos, je vzdálena asi 50 m. V okolí je řada taveren a obchodů.

4.

Palladium

Tento komfortní hotel s výbornými službami se nachází ve středisku Platis Gialos, 4 km od hlavního města Mykonosu, 250 m od písečné pláže a 20 m od zastávky linkového autobusu a supermarketu.

5.

Kosmoplaz - hotel

Hotel Kosmoplaz leží na jedné z nejkrásnějších pláží Mykonosu asi 150 m od autobusové zastávky, odkud jezdí od 8 hodin ráno dlouho do noci autobus do hlavního města.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---