Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Afandou

Oblast
Typ střediska Klidné
Afandou leží na severojižním pobřeží Rhodu, cca 20 km od hlavního města Rhodos a 5 km od střediska Faliraki.
Z letiště je to velmi jednoduché - kousek za výjezdem se dáte doprava na severovýchod, po deseti km je křižovatka, kde se tato cesta skrze ostrov napojuje na okruh okolo ostrova. Zde se dáte doprava jako na Lindos (ne Rhodos) a po pěti km jste ve Faliraki a po dalších pěti v Afandou.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Afandou, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
11 690 Kč
Hotelový pokoj
14 590 Kč
Hotelový pokoj
15 030 Kč
Hotelový pokoj
27 690 Kč

Středisko Afandou

Afandou je velmi zvláštní. Možná, že Vám bude začátek popisu připadat negativní, ale neberte to tak. Pro učitou klientelu je Afandou naopak velmi vhodné. Osobně bych to ale asi ani střediskem nenazýval. Jedná se o větší vesnici cca 1,5 kilometru od pláže.  Mezi Afandou a pláží je hlavní silnice spojující jih a sever ostrova, takže je velmi frekventovaná. Samozřejmě má vesnička všechno možné – taverny, obchůdky, bary. Z hotelu na pláž je to však poměrně daleko a cesta je nepříjemná. Zájezdy se tam prodávají většinou do hotelů či apartmánů přímo u pláže, ale i tady je to poměrně zvláštní. Pláž je cca 5km dlouhá a je to naprostá placka. Zde jsou fotky pláže. Zhruba 50-100 metrů je písek s oblázky a pak jsou až k silnici jakási políčka či zahrady (ovšem vše vypadá šedivě a neudržovaně, pravděpodobně téměř pořád zaváté pískem z pláže). V tom všem je občas strom nebo skupinka stromů a nějaká plechová bouda. Do Afandou zajíždí turistický vláček.

Nedaleko Afandou směrem na severovýchod jsou překrásné jeskyně Erimokastro Caves.

Pláže v okolí Afandou

Nedaleko Afandou se nalézá několik hezkých pláží. Pláž Afandou a Traganou jsou vlastně jedna a ta samá, jen jiná část, ale pokud se budete chtít podívat za hezkým prostředím a romantikou, určitě navštivte pláže Ladikou a Anthony Quinn, které jsou asi 5 km severně. I když to lze pojmout jako celodenní pěší výlet, je lepší si půjčit auto.

Pro koho je Afandou vhodné?

Středisko Afandou bych doporučil lidem, kteří vyhledávají klid, pohodu a chtějí si odpočinout. Do Afandou se dělají i celkem drahé zájezdy do luxusního hotelu Afandou bay, je to však hlavně pro ty, kdo chtějí strávit dovolenou v luxusním hotelu mezi bazénem a pláží a nevadí jim, že okolo široko daleko nic není. I na pláži pravděpodobně nebude přelidněno, protože pláž je velká a dlouhá a okolo opravdu téměř nic není, takže tam nemá kdo přijít. Hledáte-li klid a relaxaci a chcete si vzít knížku a jen odpočívat, je Afandou ideální. Vzhledem k poloze je středisko Afandou také vhodné pro ty, kdo chtějí cestovat a hledají ubytování vhodné jako výchozí bod. Určitě si však zajistěte auto předem, na místě toho moc není, a když už, tak je to předražené. Za zábavou si můžete zajet a klid, jako je zde, jinde budete hledat těžko.

Ostatní střediska na ostrově Rhodos

Na Rhodos se ještě jezdí hlavně do středisek Afandou, Faliraki, Gennadi, Haraki, Ialyssos, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou, Kremasti, Lardos - středisko, Lindos, Pefki, Rhodos, Stegna a Theologos.

Tipy na hotel ve středisku Afandou

Afandou Bay

Hotel Afandou Bay je menší nový moderní hotelový komplex u krásné dlouhé pláže – dostupné pouze přes místní nefrekventovanou komunikaci, zastávka busu cca 1 km od hotelu, v klidném místě ostrova Rhodos.

1.

Lippia Calypso Resort

Hotel Lippia Calypso Resort se nachází cca 200 m od písčito-oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře (lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma), od které je oddělen místní komunikací. Do letoviska Afandou je to cca 2,5 km. Do města Rhodos a na letiště cca 18 km.

2.

Golf View

Na okraji Afandu, daleko od ruchu letoviska, se na kopci tyčí hotel Golf View, který nabízí velkolepý výhled na Středozemní moře, pláž Afandu a nedaleké golfové hřiště. Od centra letoviska nebo oblázkové pláže je vzdálený cca 900 m, ke golfovému hřišti je to pouze 100 m. Hotel zabezpečuje 3-4 x denně transfer na pláž minibusem zdarma.

3.

Rodos Star

Hotel Rodos Star stojí na menším kopci uprostřed zahrad a stromů v letovisku Afandou, 5 min chůze od jeho centra, 26 km od letiště v Rhodu a 20 km od centra Rhodu. 1 km od hotelu je golfové hřiště a v okolí hotelu je možné i potápění.

4.

Iris

Moderní rodinný třípatrový hotelový komplex se studiemi Iris se nachází na kopci v letovisku Afandou, 300 m od centra letoviska se s poustou obchodů, restaurací, barů a diskoték a 22 km od letiště. 2 km od hotelu je golfové hřiště.

5.

Afandou Beach

Moderní rodinný hotel Afandou Beach zrekonstruovaný v roce 2007 se nachází na ostrově Rhodos v oblasti Afandou nedaleko vyhlášené stejnojmenné 3 km dlouhé pláže. Hotel, který obklopuje vkusně upravená zahrada, se sestává ze dvou obytných budov. V jedné z těchto budov je i recepce, obchůdky a bar a z přilehlé nové menší budovy ve které se nachází restaurace. U hotelu Afandou Beach je hostům k dispozici bazén, dětský bazén, tenis, volejbalový kurt atd. Hotel doporučujeme všem, kteří chtějí svou dovolenou strávit v příjemném a klidném prostředí s přátelskou atmosférou.

6.
Nejbližší pláže