Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Gennadi

Upravit popis objektu

Středisko Gennadi

Na Rhodu je jedna oblast, která je považována za ráj surfařů – Prasonisi. Ubytování zde je však relativně drahé a je ho zde málo a tak ti, kdo rádi surfují, vyhledávají ubytování poblíž Prasonisi. A právě jednou takovou oblastí je Gennadi. CK rády uvádějí, že Gennadi je doposud nezasažené cestovním ruchem (rok 2009). Ano, je to pravda. V Gennadi opravdu nic není. Bohužel, nejsou zde ani vesničky nebo nějaké více obydlené území. Dlouhá a naprosto rovná oblázková pláž ničím neláká, kromě občasného domku v pustině zde není ani žádná výstavba. Mně se v Gennadi chvíli docela líbilo, nenáročná procházka mezi políčky byla prima nebo slunce zapadající nad pustinou bylo docela romantické, ale trávit zde několik dní bych nechtěl.

Pokud pojede okolo, pro zajímavost se zastavte se a podívejte. Na dovolenou však Gennadi spíše nedoporučuji.

Ostatní střediska na ostrově Rhodos

Na Rhodos se ještě jezdí hlavně do středisek Afandou, Faliraki, Gennadi, Haraki, Ialyssos, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou, Kremasti, Lardos - středisko, Lindos, Pefki, Rhodos, Stegna a Theologos.

Historie

Oblast Gennadi vypadá jako bývalé zemědělské území.

Umístění

Oblast Genadi se nachází ve spodní třetině jihovýchodní části ostrova Rhodos.

Jak se tam dostanu?

Gennadi leží na hlavní silnici, která vede po jihovýchodní straně od Rhodu až k Prasonisi. Pokud plánujete cestovat, budete přes něj jezdit velmi často. Je zde křižovatka, kde odbočuje kvalitní silnice do vnitrozemí směrem na Apolakkia a hrad Monilithos.

Tipy na hotel ve středisku Gennadi

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Gennadi. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Gennadi.

Golden Sunrise

Golden Sunrise ***

Jednodušší, ale útulný hotel Golden Sunrise se nachází v letovisku Gennadi, asi  600metrů od vyhlášené písčito-oblázkové pláže. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie klientů, kteří dávají přednost ubytování v klidné lokalitě s dobrou dostupností nákupních možností a zábavy.

Ampelia Beach

Ampelia Beach ***

Jednoduchý tříhvězdičkový hotel Ampelia Beach s domácí atmosférou se nachází na klidném místě v malém městečku Gennadi a zaujme především méně náročnou část klientely, která upřednostňuje ubytování mimo ruch velkých letovisek.