Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Pefki

Upravit popis objektu

Středisko Pefki (Pefkos)

Na rozdíl od většiny ostatních středisek na Rhodu má Pefki jednu nespornou výhodu – jedná se o původní rybářskou vesnici ležící přímo na pobřeží. Díky starým základům, původní zástavbě a rostoucímu turistickému ruchu vyrostlo Pefki v příjemné středisko, které kombinuje atmosféru klidné rybářské vesničky s moderními ubytovacími kapacitami zahrnujícími od malých rodinných apartmánů až po luxusní hotelové komplexy. Silnice, která zde vede, není hlavní a vede mimo centrum střediska směrem do vnitrozemí. Takto tedy v Pefki ani není nadměrná doprava. Ať už jste v Pefki ubytováni kdekoliv, měli byste být spokojeni. Pefki je dobrým výchozím bodem pro výlety po ostrově.

Pláže u Pefki

Je zde několik nádherných písečných pláží. Ta hlavní, pláž Pefki, dlouhá cca 700 metrů, nabízí kompletní plážové vybavení včetně možnosti sportovních aktivit a občerstvení. V blízkém okolí pak je několik pláží vedlejších, které nabízejí pro změnu místa klidná a částečně skrytá před ruchem okolního světa. Směrem k Lardosu je kamenitý výběžek.

Co v Pefki?

Pokud budete mít slunění dost nebo se jen budete chtít projít v hezkém prostředí, stačí se sebrat a jít. Hotely a apartmány jsou citlivě začleněné do původní zástavby, téměř všude jsou po obou stranách silnice zahrady, obchody, taverny, bary, některé z nich mají otevřeno až téměř do rána …   Výhodu také je, že některé části jsou klidnější a nabízejí spíše romantiku a procházky v tlumeném večerním osvětlení, jiné části zase žijí ruchem, diskotékami a nočním životem, takže opravdu každý si najde to své. Pokud k tomu přičtete všudypřítomnou zeleň, postupný vstup do vody a celkovou nabídku střediska, je Pefki vhodné pro všechny typy klientů včetně rodin s malými dětmi.

Ostatní střediska na ostrově Rhodos

Na Rhodos se ještě jezdí hlavně do středisek Afandou, Faliraki, Gennadi, Haraki, Ialyssos, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou, Kremasti, Lardos - středisko, Lindos, Pefki, Rhodos, Stegna a Theologos.

Umístění

Středisko Pefki leží na jižním pobřeží ostrova Rhodos, kousek pod Lindosem.

Jak se tam dostanu?

Doprava do Pefki je velmi jednoduchá. Pokud jedete od severu, je možné po hlavní silnici projet až k Lindos a pak sjedete dolů do Pefki. Vyjedete přímo v centru. Pokud jedete od jihu, u Lardos je odbočka doprava. Cesta pak vede podél pobřeží, do centra Pefki to jsou  4 km.

Tipy na hotel ve středisku Pefki

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Pefki. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Pefki.

Amfitriti Hotel a Studia

Amfitriti Hotel a Studia ***

Svůj ráj zde najdou turisté vyhledávající klidné prostředí. Na Amfitriti Hotel a Studia narazíte ve vesničce Pefki na ostrově Rhodos, asi 250 m od převážně písečné pláže. Pefki je vesnička, která otevírá svou náruč příchozím turistům. Jeho centrum s bary, obchůdky a rybími tavernami je vzdálené asi 500 m. Amfitriti se skládá z dvoupatrové budovy pastelových barev a dělí se na hotelové pokoje a studia. V jeho areálu je k dispozici bazén s oddělenou částí pro děti, s lehátky a slunečníky.

Santis

Santis

Studia Santis se nachází v letovisku Pefki, na ostrově Rhodos, poblíž písčito-oblázkové pláži s pozvolným vstupem do moře. Pobyt zde doporučujeme všem klientům i rodinám s dětmi.

Chrysanti

Chrysanti

Rodinný hotel Chrysanti se studii a apartmány obklopený kopci a borovicovými lesy se nachází nedaleko pláže ve známém letovisku Pefkos. Hotel Chrysanti nabízí dvoulůžková a třílůžková studia a apartmány až pro 4 osoby.

Primasol Sunrise

Primasol Sunrise ***

Hotel Primasol Sunrise je velmi pěkný hotel s rodinnou atmosférou, který se nachází na klidném místě nedaleko letoviska Pefki a starobylého města Lindos přímo u písčito-oblázkové pláže. Díky své poloze nedaleko městečka Lindos hotel Primasol Sunrise uspokojí i aktivnější klienty, kteří vyhledávají rušný noční život s bary, tavernami, kavárnami a obchůdky. 

 

Thalia

Thalia ***

Hotel Thalia, který je postavený v klasickém řeckém stylu se nachází nedaleko centra letoviska Pefkos. Hotel disponující pokoji, studii a apartmány je vhodný pro všechny věkové kategorie klientů. Hostům je k dispozici recepce, venkovní bazén, mini market, restaurace a bar.