Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Pefki

Upravit popis objektu

Středisko Pefki (Pefkos)

Na rozdíl od většiny ostatních středisek na Rhodu má Pefki jednu nespornou výhodu – jedná se o původní rybářskou vesnici ležící přímo na pobřeží. Díky starým základům, původní zástavbě a rostoucímu turistickému ruchu vyrostlo Pefki v příjemné středisko, které kombinuje atmosféru klidné rybářské vesničky s moderními ubytovacími kapacitami zahrnujícími od malých rodinných apartmánů až po luxusní hotelové komplexy. Silnice, která zde vede, není hlavní a vede mimo centrum střediska směrem do vnitrozemí. Takto tedy v Pefki ani není nadměrná doprava. Ať už jste v Pefki ubytováni kdekoliv, měli byste být spokojeni. Pefki je dobrým výchozím bodem pro výlety po ostrově.

Pláže u Pefki

Je zde několik nádherných písečných pláží. Ta hlavní, pláž Pefki, dlouhá cca 700 metrů, nabízí kompletní plážové vybavení včetně možnosti sportovních aktivit a občerstvení. V blízkém okolí pak je několik pláží vedlejších, které nabízejí pro změnu místa klidná a částečně skrytá před ruchem okolního světa. Směrem k Lardosu je kamenitý výběžek.

Co v Pefki?

Pokud budete mít slunění dost nebo se jen budete chtít projít v hezkém prostředí, stačí se sebrat a jít. Hotely a apartmány jsou citlivě začleněné do původní zástavby, téměř všude jsou po obou stranách silnice zahrady, obchody, taverny, bary, některé z nich mají otevřeno až téměř do rána …   Výhodu také je, že některé části jsou klidnější a nabízejí spíše romantiku a procházky v tlumeném večerním osvětlení, jiné části zase žijí ruchem, diskotékami a nočním životem, takže opravdu každý si najde to své. Pokud k tomu přičtete všudypřítomnou zeleň, postupný vstup do vody a celkovou nabídku střediska, je Pefki vhodné pro všechny typy klientů včetně rodin s malými dětmi.

Ostatní střediska na ostrově Rhodos

Na Rhodos se ještě jezdí hlavně do středisek Afandou, Faliraki, Gennadi, Haraki, Ialyssos, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou, Kremasti, Lardos - středisko, Lindos, Pefki, Rhodos, Stegna a Theologos.

Umístění

Středisko Pefki leží na jižním pobřeží ostrova Rhodos, kousek pod Lindosem.

Jak se tam dostanu?

Doprava do Pefki je velmi jednoduchá. Pokud jedete od severu, je možné po hlavní silnici projet až k Lindos a pak sjedete dolů do Pefki. Vyjedete přímo v centru. Pokud jedete od jihu, u Lardos je odbočka doprava. Cesta pak vede podél pobřeží, do centra Pefki to jsou  4 km.

Tipy na hotel ve středisku Pefki

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Pefki. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Pefki.

Stella

Stella ***+

Hotel Stella leží v centru menšího malebného letoviska Pefkas na ostrově Rhodos. V okolí je  řada příjemných taveren a menších obchůdků. Velmi příjemný komplex studií a apartmánů v malebném místě, dosahu krásné písčité pláže, ideální pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel – rezervujte včas!

Coralli

Coralli *

V idylické oblasti ostrova Rhodos, ve vesničce Pefki, jen asi 10 m od úzké písečné pláže, stojí apartmánový dům Coralli. Od centra Pefkosu je vzdálený asi 1 km, od Lindosu asi 2 km. Autobusová zastávka je v blízkosti studií. Letovisko Pefkos nebo Pefki, kdysi rybářská vesnička, si udržuje svůj původní charakter, přičemž je ale dokonale připravena na příjezd turistů. Dominuje mu náměstí s fontánou, kolem kterého narazíte na různé bary, taverny, kavárničky či minimarkety.

Karpathios Studios

Karpathios Studios ***

Jednoduchá studia Karpathios se nachází na vyvýšeném místě letoviska Pefkos a obklopují je piniové háje. Studia jsou vhodná pro všechny věkové kategorie klientů, vyjma hostů s pohybovými potížemi.

Costa Lindia Beach

Costa Lindia Beach *****

Luxusní resort Costa Lindia Beach, postavený v tradičním egejském stylu, je novinkou v naší nabídce, která nadchne každého návštěvníka svojí nezapomenutelnou atmosférou. Je situován přímo u písečno-oblázkové pláže letoviska Pefki, která je díky kvalitě vody oceněna tzv. modrou vlajkou.

Irene

Irene ****

Příjemná studia Irene se nachází v letovisku Pefki, uprostřed louky, v obklopení olivovníků.  Moderně vybavená a prostorná studia jsou vhodná pro všechny věkové kategorie klientů, počínaje samostatnými páry až po rodiny s dětmi.