Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Rhodos

Upravit popis objektu

Rhodos - hlavní město

Hlavní město Rhodos je na ostrově úplným unikátem. Na jedné straně nabízí zázemí moderního města s hotely, obchodními centry a veškerým vybavením pro strávení aktivní dovolené (sporty i kultura a památky), ale zároveň nabízí řadu překrásných a klidných zákoutí, kde můžete být téměř sami a poznat ten správný duch historického města a původního života místních domorodců.

Pláže ve městě Rhodos

Rhodos se nachází na nejsevernějším výběžku ostrova. Kromě přístavu se pláže táhnou prakticky kolem dokola celého města. Na severozápadní straně začíná dlouhá pláž už u střediska Ixia a táhne se až k nejsevernější špičce. Oblázková pláž je široká 50-70 metrů, ale abyste se k ní dostali, musíte od hotelů a ubytovacích kapacit přejít hlavní silnici.  V reále to vypadá tak, že vyjdete z hotelů/centra Rhodu, přejdete silnici a máte před sebou široký pruh s občasnou zelení a s kompletním plážovým vybavením – taverny, půjčovny, lehátka …

Přímo ve špičce Rhodu je pak malý zelený park s budovou akvária (postaveno Italy v roce 1936 - zde je virtuální prohlídka). Budovu akvária obklopuje téměř kolem dokola 100 až 200 metrů široká pláž. Ta pak pokračuje po druhé straně špičky směrem na jihovýchod. A to je pro dovolenou asi ta nejhezčí část.

Pláž se jmenuje Eli, je dlouhá asi 800 metrů a po celé délce je cca 50-80 široká. Doprava už zde není tak frekventovaná a celé to vypadá spíše jako taková velká pěší zóna. Jsou zde cca pětipatrové hotely, před kterými je zelený pruh se stromy a trávníky a chodník plynule přechází v pláž. Máte li rádi rušný život, je to místo přesně pro Vás. Přízemí hotelů je vyhrazeno obchůdkům a tavernám a jsou jich zde snad tisíce. A každá tavernička i každý obchůdek jsou jiné. Na pláži je veškeré myslitelné vybavení, celé místo prostě “žije“. Naleznete zde i množství půjčoven nejrůznějšího sportovního vybavení.

Rhodos - památky

Samozřejmostí města Rhodos je i ohromné množství památek a zajímavostí – kromě již zmíněného akvária je to například starý přístav Mandraki, kostel (Church of Evangelismos) naproti přístavu, větrné mlýny nebo Národní divadlo ostrova Rhodos, které má kapacitu 1070 míst a je známé v celém oblasti Egejského moře pro svoji vynikající akustiku. 

Avšak naprostou dominantou, kvůli které Rhodos navštěvují ročně statisíce lidí, je staré město – unikátní lokalita plná památek z doby Byzanstké, Ottomanské i středověku. Díky tomuto zařadilo UNESCO tuto oblast mezi světové kulturní dědictví. Staré město je tak rozsáhlé, že jsme mu věnovali samostatnou stránku: Viz zde: Rhodos - staré město (Rhodos - old town)

Okolí města Rhodos

Co se týká okolí města a střediska Rhodos, tak s tím je to trochu horší. Pro aktivní pobyt s nočním životem, koupáním a neomezenou zábavou je středisko Rhodos super.  V centru hlavního města Rhodu je celá ulice "Bar Street" plná barů, diskoték a nočních klubů. Také ve staré části města je množství menších zábavních podniků s osobitou až orientální atmosférou. Jako výchozí místo pro poznávání ostatních krás ostrova však město Rhodos úplně ideální není. Rhodos je ve špičce ostrova a abyste se do něj dostali, musíte projet relativně nezáživnou oblastí (horní třetina ostrova), která bývá často ucpaná a přeautovaná. Také je problém s parkováním zapůjčeného vozu v blízkosti Vašeho hotelu.

Pokud budete chtít z města Rhodos vyjíždět za krásami ostrova, které jsou až ve spodních dvou třetinách, počítejte vždy s cca hodinou, než se dostanete na předměstí města a zase s hodinou po cestě zpět, než se z oblasti okolo začátku města dostanete do jeho centra. Jinými slovy, chcete li poznávat krásy ostrova, zkuste jiná střediska, jako jsou třeba Lindos, Pefki či Kolymbia a do města Rhodos si jen udělejte jednodenní výlet. 

Na okraji města Rhodu směrem k východnímu pobřeží je také jediný Lidl na ostrově, kde si mohou levně nakoupit ti, kdo preferují ubytování s vlastním stravováním. Ceny jsou zde výhodnější než v menších supermarketech v jednotlivých střediscích ostrova.

Pro koho je středisko Rhodos vhodné?

Chcete-li zábavu a ruch a noční život a stačí Vám na prohlídku jen staré město, tak neváhejte a jeďte právě sem. Vzhledem k ruchu a charakteru střediska bych místo nedoporučil rodinám s malými dětmi.

Ostatní střediska na ostrově Rhodos

Na Rhodos se ještě jezdí hlavně do středisek Afandou, Faliraki, Gennadi, Haraki, Ialyssos, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou, Kremasti, Lardos - středisko, Lindos, Pefki, Rhodos, Stegna a Theologos.

Umístění

Středisko Rhodos leží v nejsevernějším cípu Rhodu.

Jak se tam dostanu?

Kolem Rhodu vede kolem dokola hlavní silnice. Pojede-li po ní na kterékoli straně směrem na sever, vždy dojedete do Rhodu. V turistickém období počítejte s tím, že posledních cca 10 km před městem může být zvýšená hustota dopravy. Pokud jste si půjčili auto do Rhodu jedete jen na prohlídku, je vhodné zaparkovat u přístavu. Jsou zde místa placená, ale i místa ke stání bez poplatku. Z tohoto místa je to do starého města cca 10 minut pěšky.

Tipy na hotel ve středisku Rhodos

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Rhodos. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Rhodos.

Ibiscus

Ibiscus ****

Hotel Ibiscus leží v nejsevernější špičce ostrova na písčité centrální pláži Elli (Rhodos - Eli (jihovýchod)), od které je oddělen pouze pobřežní komunikací a na slavné pláži Mandraki jste asi za 5 minut pěšky. Rhodos - staré město vhodné ke krásné procházce, které je obehnáno hradbami,je vzdáleno cca 10 minut chůze.

Nausika

Nausika **

Příjemný pětipatrový hotel s rodinnou atmosférou v městské zástavbě cca 80 m od pláže a cca 10 minut chůze od centra města Rhodos.

Mitsis Petit Palais

Mitsis Petit Palais ****

Hotel Mitsis Petit Palais leží na ostrově Rhodos uprostřed zahrad a skládá se z hlavní budovy a několika budov přilehlých. Hotel se nachází nedaleko pláže s novou promenádou v hlavním městě Rhodos, 700 m od jeho centra a 18 km od letiště v Rhodu. 150 m od hotelu je casino, v okolí je spousta barů, restaurací, obchodů, nočních klubů, mini marketů, obchodů se suvenýry, klenotnictví, butiků a půjčoven aut. 50 m od hotelu je zastávka autobusu s pravidelným spojením.

Mitsis La Vita

Mitsis La Vita ****

Hotel Mitsis La Vita se nachází u pláže ve městě Rhodos na ostrově Rhodos, asi 2 km od centra města a 15 km od letiště v Rhodu. Blízko u hotelu je zastávka autobusu a místní akvárium. U hotelu je mini market, obchod se suvenýry, klenotnictví, butik a další. Hosté hotelu Mitsis La Vita mohou využívat vybavení a služeb hotelu Grand Hotel. Hotel Mitsis La Vita nabízí dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky. Pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, vysoušečem vlasů, klimatizací, 2 telefony (1 v koupelně), trezorem, mini ledničkou, SAT TV a rádiem.

Semiramis

Semiramis ***

Nově zrekonstruovaný městský moderní hotel Semiramis s příjemnou přátelskou atmosférou se nachází v klidném prostředí na západním pobřeží hlavního města Rhodos. Centrum letoviska a památky starého města Rhodos - staré město jsou vzdáleny cca 10 – 15 minut chůze. Vodní sporty jsou ve vzdálenosti cca 1km.