Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Ireon

Upravit popis objektu

Středisko Ireon

Ireon je malé poklidné přímořské letovisko nedaleko Pythagorionu, do kterého jezdí autobus. Má hezké centrální náměstí. Naleznete zde taverny a  bary s možností příjemného posezení i obchody se základními potřebami. Jsou zde taverny vyhlášené rybími specialitami. Denně čerstvé ryby dodávají místní rybáři. Středisko Ireon je vhodné pro klidnější dovolenou s dětmi i bez nich. Naleznete tu vše potřebné, nákupní možnosti i taverny a restaurace, to vše v příjemné venkovské ostrovní atmosféře. Nechybí zde dětské hřiště.

Pláž Ireon

Pláž Ireon je smíšená písečno-oblázková a táhne se na jednu stranu až k Pythagorionu. Vstup do vody je pozvolný. Pláž na druhé straně střediska je členěna do malých zátok s příjemnou poklidnou atmosférou.

Nedalko Ireonu je archeologická zóna - chrám Heraion.

Kam se na Samos jezdí?

Z České republiky se jezdí hlavně do středisek Balos, Ireon, Kalami, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Limnionas, Mesokampos, Mykali, Possidonio, Pythagorion, Samos - město, Votsalakia

Tipy na hotel ve středisku Ireon

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Ireon. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Ireon.

Matina

Matina ***

Hotel Matina je menší rodinný hotel postavený v tradičním řeckém stylu (letovisko Ireon, ostrov Samos), který Vás uchvátí svou velice domácí atmosférou a polohou, stejně jako kvalitními službami a příjemnými majiteli.

Penzion Venezia

Penzion Venezia **

Rodinný penzion Venezia je situován na Samosu v centru vesničky Iraion v blízkosti moře.

Sunrise

Sunrise

Menší rodinný hotel Sunrise leží přímo u moře v malebném městečku Ireon na ostrově Samos, nedaleko písčito-oblázkové pláže (cca 80 m), jen přes místní komunikaci. Hotel nabízí příjemnou atmosféru v tradičním řeckém stylu a kvalitní služby.

Adamantia

Adamantia **+

Velmi pěkný a vkusně zařízený hotel je oblíbený hlavně pro svou polohu v klidných uličkách letoviska Ireon (ostrov Samos). Díky své malé vzdálenosti do centra a na krásnou písečno-oblázkovou pláž je nejvhodnějším řešením pro ty, kteří chtějí čas své dovolené rozdělit mezi posezením v typických řeckých taverničkách, nakupováním řeckých suvenýrů a opalováním na pláži a koupáním v moři.

Studia Chrys Marie

Studia Chrys Marie **

Ireon se nachází přímo na jižním pobřeží ostrova Samos. Východním směrem se táhne až k oblázkovo-písečné pláži v letovisku Pythagorion, které je vzdálené cca 6km. Směrem na západ pouhých 200 m od vesničky začínají divoká skalnatá pobřeží s množstvím romantických zátok a pláží.