Řecko v detailech

Zobrazit

Turistická střediska: Kokkari

Upravit popis objektu

Středisko Kokkari

Jeden z největších a nejoblíbenějších resortů na ostrově Samos, letovisko Kokkari, každé léto láká k návštěvě tisíce turistů. Leží na severním pobřeží Samosu, cca 10 kilometrů od hlavního města. Je vhodné pro všechny typy rekreantů, od rodin s malými dětmi přes aktivní mládež až po starší páry milující romantiku.

Kokkari a pláže

Nízké kopce s piniemi a olivovými háji obklopujícími Kokkari dovolují severním větrům proniknout až k plážím, kde jsou proto ideální podmínky pro vodní sporty, jako je například surfování. Návštěvníci si mohou vybrat z mnoha velkých oblázkových pláží nebo ze dvou menších, klidnějších, kde mohou nerušeně relaxovat. Milovníci horkého písku mohou navštívit také nepříliš vzdálenou pláž Lemonakia, kde si mohou dosyta užívat poležení v zářivě bílém písku.

Co v Kokkari

Ubytování a taverny v Kokkari

Díky podnikavosti a pohostinnosti místních obyvatel nabízí Kokkari nepřeberné množství ubytovacích zařízení, a to jak klasických rodinných apartmánů a studií, tak dražších, luxusních hotelů. Také obchodů se suvenýry a základními potravinami je zde dostatek; náročnější zákazníci však jistě ocení možnost nakupování v blízkém hlavním městě, překrásném přístavním sídle. Jeho uličky jsou plné obchodů s keramikou, oblečením, šperky a dalším zbožím a uchvacují turisty krásnou architekturou. 

Restaurace a taverny v Kokkari jsou po celou sezonu připraveny uvítat a pohostit všechny zájemce o tradiční řeckou kuchyni. Je zde mnoho rodinných podniků specializujících se například na pokrmy z mořských ryb, připravovaných na desítky způsobů. Nechybí ani internetová kavárna.

Noční život v Kokkari

Noční život na Samosu není, obecně vzato, příliš rušný. Kokkari je však onou příslovečnou výjimkou potvrzující pravidlo. Z nejedné taverny se za dlouhých vlahých večerů ozývá živá hudba, diskotéky lákají tancechtivou mládež až do samého rána. Klidnější povahy se mohou věnovat romantickým procházkám po plážích a poslechu uklidňujícího zvuku vln rozbíjejících se o pobřeží.

Okolí Kokkari

Koho omrzí lenošení na pláži, ten se může vydat do střední části ostrova, kde najde malebné vesničky, úplně odtržené od moderního světa.

Kam se na Samos jezdí?

Z České republiky se jezdí hlavně do středisek Balos, Ireon, Kalami, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Limnionas, Mesokampos, Mykali, Possidonio, Pythagorion, Samos - město, Votsalakia

Tipy na hotel ve středisku Kokkari

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kokkari. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kokkari.

Frini - studia a apartmány

Frini - studia a apartmány

Stylově zařízený menší rodinný pension se nachází na ostrově Samos, 180 m od pláže s většími oblázky a 150m od centra letoviska Kokkari s řadou obchůdků a tradičních taveren.

Marin - studia / apartmány

Marin - studia / apartmány **+

Dům Marin leží v klidném prostředí uprostřed zahrad na ostrově Samos. Hned v sousedství je dům majitelů. Na oblázkovou pláž se dostanete pohodlnou chůzí asi za 3 minuty. Nákupní možnosti a taverny jsou také velmi blízko. Starobylé centrum městečka Kokkari je v dosahu asi 6 minut.

Topaz - hotel

Topaz - hotel ***

Malý hotel Topaz stojí ve slepé úzké uličce nedaleko městské pláže u letoviska Kokkari na ostrově Samos. Na pláž se dostanete velmi brzy po 3 - 5 min. Také centrum městečka Kokkari je nedaleko. Velkou předností tohoto čistého hotelu je klidné prostředí v blízkosti pláže i centra městečka. Vzdálenost od pláže: cca 70 m. Vzdálenost od centra: cca 200 m.

Kamelia

Kamelia ***

Studia Kamelia se nachází na kopci s překrásným výhledem na moře, hory a rybářskou vesničku Kokkari. Městečko Kokkari patří k těm, které si do dnešní doby uchovalo ráz opravdového Řecka. Poblíž studií Kamelia se nachází dvě pláže, písečná 150 m a oblázkvá je vzdálená 350 metrů. Doporučujeme klientům všech věkových skupin.

Samina Studia

Samina Studia

Jednopatrová vilka studií Samina leží v krásné kvetoucí zahradě v klidné uličce letoviska Kokkari na ostrově Samos a svým hostům nabízí příjemné ubytování. O studia se pečlivě starají majitelé, kteří Vás zahrnou pravou řeckou pohostinností. Vzdálenost od oblázkové pláže a od centra letoviska je 150 m. Další tři velmi známé pláže (Lemonakia, Tsamadou a Tsabou) se nacházejí 2–7 km od centra Kokkari. V letovisku Kokkari nechybí tradiční řecké taverny a restaurace s mezinárodní kuchyní.